دستور رئیس‌جمهوری به وزیر نفت به سیاست‌های افزایش تولید فرآورده‌های نفتی شتاب دهید

رئیس‌جمهوری با قدردانی از تلاش همه کارکنان وزارت نفت، به بیژن زنگنه، وزیر نفت دستور داد که به روند پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌های افزایش تولید فرآورده‌های نفتی و جلوگیری از خام فروشی نفت، بیش از پیش شتاب دهد.
به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز جمعه در این گفت‌وگو اظهار کرد: با توجه به برنامه های اقتصادی دولت در یک سال اخیر و تحقق پیشبرد این برنامه ها بدون اتکاء بودجه کشور به درآمدهای نفتی که برای نخستین بار در تاریخ کشور تجربه شد، این فرصت بسیار مغتنم فراهم شده تا بتوانیم هرچه بیشتر از خام فروشی نفت نیز فاصله بگیریم.
رئیس‌جمهوری با اشاره به نوسات شدید در بازار جهانی نفت و کاهش بهای آن‏ گفت: شتاب دادن به برنامه‏های تدوین شده این وزارتخانه برای برای افزایش تولید فرآورده‏های نفتی و جلوگیری از خام فروشی، می‏تواند آسیب نوسات شدید بازار جهانی و کاهش بهای نفت را بر اقتصاد نیز به حداقل ممکن برساند.
روحانی سال جاری را سال آماده‌سازی و بهره برداری از پروژه‌های بزرگ عمرانی و زیربنایی در کشور خواند و از وزیر نفت خواست به گونه‌ای برنامه‏ریزی کند که پروژه‌های بزرگ نفتی کشور طبق برنامه‌ریزی و زمانبندی تدوین شده، در موعد مقرر در سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرند.


رئیس‌جمهوری افزود: چنانچه در مسیر پیشبرد این برنامه‌ریزی‌ها نیز مشکل و مانعی وجود دارد سریعا این مشکلات به ستادی که برای این منظور در دفتر رئیس‌جمهوری تشکیل شده، ارجاع شود تا هر‏چه سریع‏تر این موانع احتمالی با همراهی و همکاری برطرف شود.
وزیر نفت نیز در این گفت‏و‏گو گزارشی را درباره روند پیشرفت پروژه‌های نفتی، بازار جهانی نفت و تبادلات نفتی با کشورهای جهان ارائه داد.
سایر اخبار این روزنامه
با سعدی به استقبال اردیبهشت می‌رویم خوش است درد که باشد امید درمانش محمدعلی وکیلی آیا کرونا روحانی را تغییر داده؟ کارکرد حزب در فاصله میان دو انتخابات و شرایط بحران بررسی شد احزاب در چرخه انفعال چرا با وجود توافق صلح و مبادله زندانیان، خشونت‌ها همچنان ادامه دارد؟ بازگشت هراس از طالبان به افغانستان «ابتکار» حواشی بر سر حبابی بودن شاخص بازار سرمایه را بررسی کرد بورس زیر سایه ارزندگی حاشیه‌های ایجادشده درباره آمار و ارقام مبتلایان و قربانیان کرونا در ایران چه تبعاتی برای جامعه دارد؟ از سوی رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا انجام شد ابلاغ سلام و محبت مقام معظم رهبری به کارکنان ارتش دستور رئیس‌جمهوری به وزیر نفت به سیاست‌های افزایش تولید فرآورده‌های نفتی شتاب دهید بازی به بازی با نبرد سال شطرنج نابغه ایرانی چطور نفس کارلسن را گرفت یک حقوقدان: بعد از کرونا کشورها درون‌گراتر خواهند شد سردار باقری: اجازه هیچ خطایی را به ماجراجویان علیه ایران نمی‌دهیم لاریجانی: ارتش کارنامه‌ای ستودنی میان ملت ایران دارد