نسخه پیچی کرونایی سیاسیون!

کرونا روز به روز در کنار کشتار جهانی که به راه انداخته چهره واقعی برخی را که فکر می کنند از همه چیز سر در می آورند نمایان تر می کند. از چهره وطنی که با خوردن ادرار شتر به جنگ کرونا می رود و هندی هایی که ادرار گاو را داروی این ویروس می دانند تا سیاستمداران و سران برخی از کشور ها که با پیشنهادهایشان فقط کار را برای کادر درمانی که در حال مبارزه با کروناست سخت تر می کند.
 
 
 


 
 
به تازگی ترامپ پیشنهاد داده به مردم مواد ضد عفونی مثل وایتکس تزریق کنند تا شاید باعث درمان کرونا شود. پیشنهادی که به گفته متخصصان خطرناک و روش رایجی برای خودکشی است. در ادامه به چند پیشنهاد خطرناک و غیر علمی تعدادی از سران کشورهای جهان اشاره می کنیم.
 

بلاروس - سونا، هاکی و کار روی تراکتور
رئیس جمهور مادام‌العمر بلاروس بر خلاف همه کشورهای جهان هیچ قانونی بر منع آمد و شد و رعایت فاصله اجتماعی برای مقابله با کرونا وضع نکرده و همه مشاغل در این کشور به کار خود ادامه می دهند. الکساندر لوکاشنکو چندی پیش در مصاحبه‌ای تلویزیونی مدعی شده درمان طبیعی ویروس کرونا، خوردن ودکا، سونا، کار روی تراکتور و بازی هاکی روی یخ است.ادعاهای لوکاشنکو درباره ضدویروس بودن یخ در حالی است که طبق تحقیقات دانشمندان ویروس کرونا یک ویروس سرمادوست بوده و مصرف مشروبات الکلی و تاثیری در بهبود  یا پیشگیری از کرونا ندارد.

ماداگاسکار - چای گیاهی
 آندری راجولینا، رئیس‌جمهوری ماداگاسکار یک روز پس از کاسته شدن اقدامات مربوط به محدودیت رفت و آمد در سه شهر اصلی گیاه درمنه را برای درمان کرونا مفید دانست   . رئیس‌جمهوری ماداگاسکار گفت: «نتایج این چای گیاهی در هفت روز قابل مشاهده است.» این داروی نوشیدنی که «کرونای ارگانیک» نامیده شده، از گیاه «درمنه» تولید می‌شود.پیش از این دانشمندان درباره خطرات داروها و نوشیدنی‌های گیاهی آزمایش نشده هشدار داده بودند اما رئیس‌جمهوری ماداگاسکار با رد این اظهارات گفت که این نوشیدنی به کودکان دانش‌آموز داده خواهد شد، زیرا که «محافظت از ملت ماداگاسکار» وظیفه اوست.

 ترکمنستان  - بخور و دود کردن عنبر نسارا
قربانقلی بردی‌محمدف رئیس‌جمهور ترکمنستان هم از مردم کشورش خواست برای مبارزه با کرونا از بخور عنبرنسارا و دود آن استفاده کنند. نورمحمد امانی بیسوف وزیر بهداشت ترکمنستان هم با اشاره به این توصیه‌ها تاکید کرد، طب گیاهی و روش‌های سنتی مقابله با بیماری‌های واگیردار اهمیت بسیار زیادی دارند. وزیر بهداشت ترکمنستان همچنین با اشاره به مندرجات کتاب رئیس‌جمهور کشورش بیان کرد، فلفل قرمز که برای معالجه آنفلوآنزا به کار می‌رود در مقابله با کوویدـ۱۹ هم کارایی دارد.
 
 
روش های پیشنهادی ترامپ برای درمان کرونا پزشکان را شوکه کرد
موادضدعفونی تزریق کنید!

شریفی- در یونان، هر روز  ساعت ۶ عصر دکتر «سوتیریوس سیدراس»، استاد علوم پزشکی که متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه هاروارد است، مقابل دوربین رسانه ها قرار گرفته و از روی متن درباره آخرین تلاش‌ها برای مقابله با اپیدمی کرونا خبر می‌دهد. در فرانسه، «دکتر سالومون» که یک همه‌گیرشناس و مشاور ارشد وزارت بهداشت است، به این کنفرانس خبری می‌ رود. در آلمان هم دولت به طور روزانه کنفرانس خبری می‌دهد و پروفسور «لوتار ویلر»، رئیس موسسه رابرت کخ که نهاد مسئول کنترل بیماری ها در آلمان است، هر روز از آخرین تحولات مربوط به کرونا به مردم گزارش می‌دهد. شاید مضحک باشد اما در آمریکا، در حالی که دکتر «آنتونی فائوچی»، رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و دکتر «دبرا بریکس»، مشاور علمی رئیس‌جمهور روی صندلی نشسته اند، این دونالد ترامپ است که از یافته های جدید علمی اش رونمایی می کند. اظهاراتی که رسانه ها را متعجب، مشاوران پزشکی ترامپ را شوکه و تعدادی آمریکایی متعصب به رئیس جمهور را راهی بیمارستان کرده است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده پیشنهاد کرد که شاید بتوان به افراد مبتلا به کووید-۱۹ داروی ضدعفونی‌کننده تزریق کرد تا ریه‌هایشان تمیز شود. در جلسه توجیهی جمعه، بیل برایان،‌ مدیر بخش علوم و فناوری وزارت کشور آمریکا نتایج پژوهش اخیر تیم خود را اعلام کرد؛ تأثیر ضدعفونی‌کننده‌ها و نیز «دمای بالا و محیط مرطوب» در تسریع از میان رفتن ویروس جدید کرونا بخشی از این پژوهش بود. وی گفت: «این ویروس در نور خورشید سریع تر می‌میرد.» به گزارش یورونیوز، اشاره به این نکات سبب شد تا ترامپ که بعد از بیل برایان سخن می‌گفت، راه ‌حل‌های تازه‌ای را که به‌ذهنش می‌رسید، به‌شکل پیشنهاد و پرسش مطرح کند. ترامپ که از تأثیر دمای بالا در روند از میان رفتن ویروس شنیده بود کنجکاو شد که اگر نوری قوی را به درون بدن بیمار بتابانند چه تأثیری خواهد داشت ؟وی گفت:‌ «حالا فرض کنید نور شدیدی به تن بیمار بدهیم، حالا چه فرابنفش، چه هر نور خیلی قوی دیگری، فکر کنم گفتید که هنوز این کار را امتحان نکرده‌اید.» رئیس جمهور آمریکا همچنین ادامه داد: «ضد‌عفونی‌کننده‌ای را دیده‌ام که ظرف یک دقیقه کارش را می‌سازد. حالا آیا راهی دارد که بشود مثلا همین را تزریق کرد، مثل تمیزکاری؟...خب این ویروس می‌رود داخل ریه، تعدادش در ریه فوق‌العاده زیاد می‌شود، پس امتحان کردن این کار جالب است.» از همین لحظه سخنرانی ترامپ، ویدئویی در فضای مجازی  پربازدید شده که در آن زبان بدن دکتر «دبرا بریکس»، مشاور علمی رئیس‌جمهوری آمریکا مورد توجه قرار گرفته است. در این ویدئو خانم بریکس ابتدا شوکه می شود و در حالی که رو از ترامپ بر می گرداند، ابراز تاسف در صورتش موج می زند. با پایان کنفرانس خبری روزانه ترامپ، کارشناسان پزشکی به‌سرعت به این پیشنهادها واکنش نشان دادند. دکتر وین گوپتا، متخصص ریه و کارشناس سیاست‌های بهداشت عمومی در آمریکا گفت:«اشاره به تزریق هرگونه ضدعفونی‌کننده به بدن یا خوردن آن غیرمسئولانه و خطرناک است. این کار شیوه مرسومی است که افراد وقت خودکشی از آن استفاده می‌کنند.»