جزئیات جدید از ماجرای تجمع با پرچم طالبان

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تشریح جزئیاتی بیشتر از ماجرای تجمع افرادی با پرچم طالبان در پارک ملت تهران از دستگیری ۱۹ نفر در این خصوص خبر داد.به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح کاشف پلیس آگاهی که ظهر دیروز برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره جزئیات بیشتر از ماجرای تجمع افراد منتسب به گروهک تروریستی طالبان در پارک ملت تهران گفت: همه ساله در روز عید قربان عزیزان افغانستانی که بعضاً به صورت غیرقانونی نیز وارد کشور شده‌اند با حضور در میدان آزادی و برخی دیگر از فضاها این روز را به یکدیگر تبریک می‌گفتند.
وی ادامه داد: امسال در روز عید قربان به دلیل پوشش انتظامی میدان آزادی برخی از این افراد در پارک ملت تجمع کردند که در میان این تجمع نیز متاسفانه چند نفری اقدام به نمایش پرچم طالبان کردند.رحیمی با بیان اینکه پلیس بلافاصله وارد عمل شد، گفت: با تحقیقات انجام شده 19 نفر از این افراد بازداشت شدند. که از این میان پنج نفر از آنها از عوامل اصلی، تهیه‌کنندگان پرچم، تهیه تصاویر و انتقال تصاویر به شبکه‌های معاند بودند.رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه این پنج نفر پس از تشکیل پرونده به زندان منتقل شدند، گفت: مابقی این افراد که عمدتا اتباع غیرمجاز و غیرقانونی هستند در حال طرد از کشورند.رحیمی درباره خبر منتشر شده پیرامون دوئل  مسلحانه دو پسر بر سر دختری در سعادت آباد نیز گفت: ماجرا این طور بوده که دو گروه از افراد سابقه‌دار درباره فروش مواد مخدر و مسائل غیراخلاقی با یکدیگر اختلاف داشتند. آنها یک هفته قبل از درگیری در سعادت آباد ، در یکی از محلات شرق تهران با هم درگیر شده بودند و پس از آن هم در منطقه سعادت‌آباد با یکدیگر درگیر شدند. در حال حاضر تمام آنها را بازداشت کردیم.وی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای متهمان دستگیر شده از سوی پلیس نیز گفت:  تمام اماکن انتظامی اعم از بازداشتگاه‌ها روزی دو بار ضدعفونی شده و ضوابط بهداشتی در آنها رعایت می‌شود. خوشبختانه تاکنون نیز مواردی از کرونا در بازداشتگاه‌ و تحت‌نظرگاه‌های پلیس مشاهده نشده است.
دستگیری ۲۴۴ مجرم حرفه‌ای در تهران
همچنین رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۲۴۴ سارق و مجرم حرفه‌ای در پایتخت خبر داد.به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی گفت:  سومین مرحله از طرح کاشف با مشارکت و همکاری پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به مرحله اجرا درآمد و در جریان آن  ۲۴۴ نفر از سارقان حرفه‌ای دستگیر شدند. وی با بیان اینکه  ۴۹ باند سرقت نیز شناسایی و منهدم شد، گفت: دستگیر شدگان مرتکب جرائمی نظیر قتل، جرائم مسلحانه، آدم ربایی ، تجاوز و ... شده بودند.رحیمی همچنین از دستگیری ۵۳ نفر از محکومان فراری که سال‌های سال به زندان رجوع نکرده بودند خبر داد و گفت: کشف هشت قبضه سلاح گرم و جنگی به همراه ده‌ها پوکه و فشنگ از دیگر کشفیات این طرح است.به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در این مرحله از طرح کاشف حدود ۷۰ درصد از متهمان دستگیر شده سابقه‌دار هستند.وی اضافه کرد: تا کنون از افراد دستگیر شده چهار هزار و ۲۵۵ فقره سرقت کشف شده است. همچنین چهار باند کلاهبرداری که اعضایش مرتکب بیش از۱۶۰۰ فقره کلاهبرداری شده بودند، نیز دستگیر شدند.رحیمی از شناسایی و دستگیری افرادی که که در ششم مردادماه صاحب کار خود را به قتل رسانده بودند نیز خبر داد و گفت: سه متهم قصد فرار از مرز را داشتند که دستگیر شدند. آنها همچنین اقرار کردند که مرتکب یک فقره قتل دیگر در شمال کشور شده اند.رئیس پلیس پایتخت گفت: شناسایی و انهدام باند جعل اسناد و همچنین انهدام باند سازنده طلاهای کم عیار که سال‌ها فعالیت داشته و بالغ بر ۴۰۰ کیلو مس را در طلاها مخلوط کرده بودند از دیگر کشفیات پلیس بوده است.به گفته رحیمی، در سومین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی پایتخت، ۲۰ نفر از قاچاقچیان مطرح نیز دستگیر شدند که از آنها بالغ بر ۵۰۰۰ انواع و اقسام لوازم خانگی و صنعتی به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال کشف و ضبط شده است که از جمله آن می‌توان به ۳۰۰ هزار متر پارچه خارجی، پنج تن گردو و بادام خارجی اشاره کرد.رئیس پلیس پایتخت گفت: در چهارماهه اول امسال ۴۲ درصد افزایش کشفیات در حوزه قاچاق کالا داشته‌ایم. در چهارماهه ۳۹ مورد پرونده زمین خواری را رسیدگی کردیم و ۷.۵ هکتار زمین در تهران که ارزشی بالغ بر ۵۰۰۰ میلیارد تومان دارد رفع تصرف شده است.