دفاع قالیباف از سفرهای استانی با زیر سوال بردن ساختارها و مدیران میانی و اجرایی بدون حضور در میدان هیچ کاری بدون اشکال پیش نمی‌رود!

رئیس مجلس شورای اسلامی که در ادامه سفرهای استانی خود به سیستان و بلوچستان سفر کرده است، در پاسخ به سوال یک خبرنگار، به انتقاد از سفرهایش به عنوان سفرهای پوپولیستی و انتخاباتی پاسخ داد.
محمدباقر قالیباف در حاشیه بازدید از بازارچه مرزی کوهک، در پاسخ به این سوال یک خبرنگار که آیا نمی‌شد از همان تهران کارها و مشکلات را پیگیری می‌کردید، گفت: چهل سال تجربه کار اجرایی من ثابت کرده است که بدون حضور در میدان هیچ کاری بدون‌ اشکال پیش نمی‌رود. وی افزود: اگر کاری که در حال انجام است، از نزدیک پیگیری نشود یا آن کار به سرانجام نمی‌رسد یا با نقص انجام می‌گیرد؛ بنابراین چه افرادی که قصد سیاستگذاری دارند، چه کسانی که می‌خواهند مدیریت کنند و چه کسانی که در فاز اجرا هستند، نیازمند این حضور در میدان هستند که از نزدیک فرصت‌ها و چالش‎ها را ببینند و حرف مردم را بشنوند. قالیباف تاکید کرد: به ویژه برای ما که در مجلس هستیم، مهم‌ترین ذی نفعان ما مردم هستند لذا باید بدانیم مردم چه می‌خواهند و اولویت آن‌ها چه است.
در هفته‌های گذشته ایرادهای متعددی به سفرهای استانی قالیباف مطرح شده است. از جمله این که این سفرها با سفرهای استانی محمود احمدی‌نژاد در دولت‌های نهم و دهم مقایسه شده که اثر اجرایی خاص و مثبتی نداشته‌اند. در عین حال برخی این سفرها را پوپولیستی و با نیت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 1400 ارزیابی می‌کنند. حال جواب اخیر قالیباف می‌تواند این سوال را مطرح کند که چرا علی‌رغم سال‌ها تاکید بر ساختار محوری در جمهوری اسلامی ایران، باز هم یکی از مدیران عالی نظام بر لزوم حضور میدانی تاکید دارد و معتقد است بدون چنین نظارتی هیچ کاری بدون اشکال پیش نمی‌رود. در واقع این اظهارات می‌تواند به نوعی بدنه مدیران میانی و اجرایی نظام را زیر سوال ببرد.
سایر اخبار این روزنامه
اکبر عالمی درگذشت خداحافظ آقای چشم‌سبز مو سپید سجاد زند سفرهای نظارتی یا تبلیغاتی؟ «ابتکار» از چگونگی رویای اقتصادی محقق شده در برخی کشورها خبر می‌دهد زندگی در تورم صفر! آخرین اخبار و رویدادهای انتخابات آمریکا بررسی شد برتری بایدن بر ترامپ در ۱۰ ایالت از ۱۱ ایالت تاثیرگذار ماسک عجیب حسن روحانی در جلسه هماهنگی اقتصادی دولت مورد توجه شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت دستورات مهم رئیس‌جمهوری درباره بورس و پول‌های بلوکه شده برگ برنده اصلاح‌طلبان در انتخابات 1400 از بیت امام(ره) می‌آید؟ علامت سوال‌های کاندیداتوری نامحتمل «سید حسن خمینی» در گفت‌و‌گوی «ابتکار» با امین کلاهدوزان مدیرعامل شرکت راهین مطرح شد تحولات خلاقانه در عصر کسب و کارهای نوین بیژن زنگنه، شیخ‌الوزرای کابینه از آینده‌اش پس از دولت دوازدهم گفت از کار دولتی می‌روم، از سیاست نه! علی‌رغم تاکید رئیس پلیس تهران بر داشتن حکم قضایی برای «تشهیر» مطرح شد دستور رئیسی برای برخورد با بازپرس و ماموران «اوباش‌گردانی» دفاع قالیباف از سفرهای استانی با زیر سوال بردن ساختارها و مدیران میانی و اجرایی بدون حضور در میدان هیچ کاری بدون اشکال پیش نمی‌رود!