باید مقتدرانه مقابل سارقان سابقه‌دار، قاچاقچیان،‌ اشرار و ناامن‌کنندگان فضای مجازی ایستاد

به گزارش روابط عمومی قوه‌قضائیه، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح دیروز همزمان با نخستین روز از هفته نیروی انتظامی در صبحگاه ویژه این نیرو در ستاد فرماندهی ناجا حضور یافت و با تأکید بر لزوم مهربانی و تدبیر در انجام مأموریت‌های ناجا اظهار داشت: خشونت با اقتدار تفاوت دارد و پلیس در برخورد با مردم نباید خشونت داشته باشد.
رئیسی بر همین اساس پلیس آمریکا و برخی کشورهای اروپایی را به دلیل رفتارهای خشونت‌آمیز در برخورد با عدالت‌خواهان و معترضان منفور دانست و افزود: رفتار خشن با توسل به سلاح علیه مردم و صدای معترضان را خفه کردن اقتدار نیست. نرمی و مهربانی هم با ضعف نشان دادن تفاوت دارد و ضعف نشان دادن مذموم و ممنوع است اما برخورد مهربانانه با مردم امری پسندیده و اقتدارآفرین است.
وی تأکید کرد که قوه قضائیه از پلیس مردمی و مقتدر که با روش‌های قانونمند در مقابل قانون‌شکنان و ‌اشرار و قاچاقچیان و تهدیدکنندگان روانی و اجتماعی می‌ایستد، قاطعانه حمایت می‌کند.
رئیس ‌دستگاه قضا، قانونمداری را برای حافظان نظم و امنیت نکته مهم و محوری دانست و گفت: مسئولان و حافظان مرزهای کشور و مرزهای اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی باید با چشمان باز همه تحولات را رصد کنند و در مقابل هرگونه نفوذ، ناهنجاری و قانون‌شکنی و تعرض به امنیت و حقوق مردم بایستند.
رئیسی همچنین به نیروهای انتظامی تأکید کرد که مقتدرانه مقابل سارقان سابقه‌دار، قاچاقچیان و‌ اشرار بایستند و ناامن‌کنندگان فضای مجازی را شناسایی کنند و خطاب به ضابطین قضایی متذکر شد اقدام آنها برای تصمیم‌گیری درست قضات و اجرائیات به‌موقع، آگاهانه و ماهرانه به اجرای عدالت کمک می‌کند.
وی از زحمات، تلاش‌ها و خطرپذیری و جانفشانی نیروهای انتظامی از مرزها تا مرکز تقدیر و ابراز امیدواری کرد مردم در مواجهه با پلیس تصویری از پلیسی مهربان، مدبر و مقتدر ببینند.
پلیس با اقتدار
 مقابل قانون‌شکنان
و هنجارشکنان می‌ایستد
پیش از سخنان رئیس ‌دستگاه قضا، فرمانده نیروی انتظامی در سخنانی گرامیداشت هفته ناجا را فرصتی مغتنم برای تبیین عملکرد مدافعان نظم و امنیت و تجلیل از مجاهدت‌های این نیرو دانست.
سردار حسین ‌اشتری، شعار امسال هفته نیروی انتظامی را «با هم برای امنیت و سلامت» عنوان کرد و این شعار را نمایانگر تلاش همکاران خود در کنار مدافعان سلامت برای صیانت از دو نعمت «آسایش و آرامش» و «صحت» دانست.
اشتری گفت: نیروی انتظامی با درک شرایط حساس کشور و با اتکال به خدا و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های انسانی و مادی و معنوی در تمام عرصه‌ها حضور فعال دارد و با اقتدار مقابل قانون‌شکنان و جامعه‌ستیزان و هنجارشکنان می‌ایستد.
وی با‌ اشاره به خدمات نیروی انتظامی در کنار مدافعان سلامت در ایام شیوع کرونا، کنترل تردد و فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله با سوداگران و احتکارکنندگان اقلام بهداشتی را از جمله این خدمات عنوان کرد.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه افزایش احساس امنیت و برقراری نظم اجتماعی اولویت نیروی انتظامی است، بر تداوم تلاش‌های پلیس برای دفاع از جان و مال و ناموس مردم در مقابل اراذل و اوباش و مقابله با‌ اشرار تأکید قرار داد.
اشتری از همراهی و پشتیبانی قوه قضائیه در اجرای طرح موفق برخورد با هنجارشکنان تقدیر کرد و آن را موجب افزایش امنیت و احساس امنیت عمومی و رضایتمندی مردم دانست.
وی تأکید کرد: برخورد قاطع پلیس با ‌اشرار موجب شد ناامن‌کنندگان به زندگی و کسب‌وکار مردم پیام اقتدار و قاطعیت نظام در برخورد با ناامنی را دریافت کنند.
فرمانده نیروی انتظامی همچنین از برخورد قاطع قوه قضائیه با اخلالگران بازار ارز و قاچاقچیان و مرتکبان جرایم سازمان‌یافته و مجرمان در فضای مجازی تقدیر کرد و آن را موجب صیانت از حقوق شهروندی و نظم و امنیت کشور دانست.