با طرح آمریکا مخالفت نکرده‌ایم در حال بررسی هستیم

طالبان مخالفت با طرح صلحی که آمریکا اخیرا پیشنهاد کرده را تکذیب کرد. در این راستا کمیته صلح افغانستان نیز گفت، دیدگاه آمریکا را بررسی می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان صحت گزارش‌ها مبنی بر مخالفت این گروه با طرح‌ آمریکایی که اخیرا جزئیات آن را دریافت کرده، تکذیب کرد. این سخنگو گفت، رهبران طالبان همچنان در حال بررسی طرح صلح آمریکا درباره افغانستان هستند. این در حالی است که اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان گفت، ادامه مسیر خشونت از سوی طالبان نشان می‌دهد که آن در راه حل مسالمت‌آمیز جدی نیست و فرصت صلح را از بین می‌برد.
کمیته صلح افغانستان نیز گفت، دیدگاه آمریکا را بررسی می‌کند؛ طرحی که گفته می‌شود تلاشی دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ در این کشور است.
این کمیته افزود، نشست‌هایی در سطح رهبران برخی احزاب سیاسی و مسئولان ارشد دولت برای بررسی پیش‌نویس طرح آمریکا که زلمای خلیل‌زاد،‌ فرستاده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان مطرح کرده بود، برگزار کرده است.
این کمیته تاکید کرد، در این نشست‌ها بر لزوم تسریع در روند مذاکرات بین طرف‌های افغان و تقویت توافق ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور صلح تاکید شد.