قاصدک 24
بلیط هواپیما سفرمارکت

سرمایه‌گذاری ۶۵۰۰ میلیارد تومانی برای ایجاد ۱۰۰۰ روستای بدون بیکار

  به همت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان امسال هزار روستای کشور، «روستای بدون بیکار» خواهند شد.
به گزارش کیهان، صبح دیروز در مراسمی با حضور رئیس‌ستاد اجرایی فرمان امام و مدیران عامل بنیادهای برکت، احسان و گروه اقتصادی تدبیر، آیین پویش «روستای با برکت» در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام در تهران برگزار شد.
رئیس‌ ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با اشاره به سیاست‌گذاری این ستاد در حوزه ایجاد اشتغال گفت: در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به بحث ایجاد اشتغال در مناطق محروم و به ویژه در روستاها داشتیم، این موضوع جزو محوری‌ترین اقدامات ستاد است و از طریق طرح‌های مختلف و متنوع، قصد داریم تا با احیای روستاها، مردم را تشویق کنیم از مناطق حاشیه‌ای کلانشهرها به روستاها مهاجرت معکوس کنند و زمینه ایجاد اشتغال و مسکن و شرایط زندگی مناسب را برای آنان فراهم ‌نماییم تا از این طریق با افزایش تولید بتوانیم بخش زیادی از مشکلات کشور را مرتفع کنیم.
محمد مخبر تأکید کرد: در سال جاری پنج هزار طرح را در این زمینه در نظر گرفتیم که اگر استقبال خوبی صورت بگیرد، آمادگی داریم این طرح‌ها را افزایش دهیم.

مخبر با اشاره به پویش «روستای با برکت» افزود: امروز مراسم شکرانه ایجاد ۱۰۰ روستای بدون بیکار و آغاز اجرای طرح‌های اشتغالزایی در ۹۰۰ روستای دیگر برگزار می‌شود که همه این طرح‌ها تا پایان سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد هزار روستای بدون بیکار، در مجموع 6 هزار و 500 میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام سرمایه‌گذاری می‌شود که در نهایت منجر به ایجاد بیش از ۱۵۰ هزار شغل در این روستاها خواهد شد.
خط تولید واکسن «کوو ایران برکت»
به هیچ وجه مشکلی ندارد
رئیس‌ ستاد اجرایی فرمان امام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی حواشی فضای مجازی درخصوص تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا گفت: خط تولید واکسن کوو ایران برکت به هیچ وجه مشکلی ندارد و به صورت شبانه‌روزی در حال تولید واکسن است و شایعات درخصوص کمبود مواد اولیه‌ واکسن هم کاملا کذب و بی‌اساس است.
مخبر افزود: در عرض یک‌ماه پس از صدور مجوز تزریق عمومی واکسن از سوی وزارت بهداشت، بیش از سه میلیون دُز واکسن برکت را در خط اول شفافارمد تولید کردیم که این واکسن‌ها به صورت هفتگی بعد از تست کنترل کیفیت در حال تحویل به وزارت بهداشت هستند. مخبر عنوان کرد: تا پایان این هفته نیز حدود ۹۰۰ هزار دُز دیگر از واکسن برکت را تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.
وی از آماده شدن خط دوم تولید واکسن در کارخانه شفافارمد خبر داد و بیان داشت: این خط در حال گذراندن تست‌های نهایی است و با راه‌اندازی آن از اوایل مرداد، هفته‌ای بیش از دو میلیون دُز واکسن برکت تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.
رئیس ‌ستاد اجرایی فرمان امام گفت: همچنین خط سوم تولید واکسن نیز تا پایان مرداد ماه راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند هفته‌ای ۶میلیون دُز واکسن تولید کند و همان‌طور که وعده دادیم تا پایان شهریورماه حداقل ۵۰میلیون دُز واکسن کوو ایران برکت تولید خواهیم کرد.
ثبت 4500 درخواست
در پویش«به روستا برمی‌گردیم»
مدیرعامل بنیاد برکت نیز در این مراسم درخصوص اقدامات بنیاد برکت در روستاها گفت: با راه‌اندازی پویش «به روستا برمی‌گردیم» استقبال بسیار خوبی از سوی مردم صورت گرفت و در عرض همین مدت کوتاه، بیش از چهارهزار و 500 درخواست در سامانه برکت به ثبت رسید.
امیرحسین مدنی افزود: از این تعداد برای ۷۰۰ نفر شغل ایجاد شده و برای سایر درخواست‌ها نیز در حال شناسایی، طراحی و اجرای طرح اشتغالزایی هستیم.
مدنی، درباره پویش «روستای با برکت» اظهار داشت: این طرح از سال گذشته در برخی روستاها آغاز شده که تاکنون موفق شدیم با شناسایی استعدادها و نیازهای بومی و اجرای طرح‌های اشتغالزایی، ۱۰۰ روستای بدون بیکار در کشور ایجاد کنیم که این رقم تا پایان امسال حداقل به ۱۰۰۰ روستا در کل کشور خواهد رسید و قصد داریم به این عدد هم اکتفا نکنیم و تا جایی که بتوانیم به آن بیفزاییم. وی درخصوص نحوه ارتباط مردم با این بنیاد گفت: عموم مردم می‌توانند از طریق دانلود اپلیکیشن برکت و یا شماره‌گیری #۸۹۰۰* از تمامی طرح‌های بنیاد مطلع و در آن مشارکت نموده و به تفکیک استان و شهرستان و روستا از طرح‌های اجرا شده و میزان پیشرفت و موفقیت آنها باخبر شده و به طور آنلاین آنها را رصد نمایند. در این مراسم همچنین از طریق ارتباط ویدئوکنفرانسی، تعدادی از طرح‌های بنیاد برکت در روستاهای چهار استان کشور به صورت نمادین با دستور رئیس‌ ستاد اجرایی فرمان امام به بهره‌برداری رسیدند.