امیر سرتیپ حاتمی: پیشرفت‌های موشکی، پدافندی و پهپادی ایران خار چشم دشمنان شده است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش فرماندهان یگان های عمده نیروی زمینی ارتش، گفت: در حال حاضر به هیچ عنوان با دوران دفاع مقدس و گذشته‌های نزدیک قابل مقایسه نیستیم و این پیشرفت‌های دفاعی به ویژه در حوزه‌های موشکی، پدافندی و پهپادی، خار چشم دشمنان ایران اسلامی شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در چهاردهمین همایش فرماندهان یگان های عمده نیروی زمینی ارتش که در تهران و به صورت دور سخنی در سراسر یگان های این نیرو برگزار شد، گفت: جایگاه نیروی زمینی ارتش در تامین امنیت ملی کشور حائز اهمیت راهبردی است.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی زمینی ارتش، نقش این نیرو را در طول عمر نظام اسلامی به ویژه 8 سال دفاع مقدس و در تامین امنیت و ثبات مرزهای پهناور و گسترده ایران اسلامی حائز اهمیت و تعیین‌کننده دانست و تصریح کرد: بدخواهان و دشمنان انقلاب و ملت بزرگ ایران اسلامی پس از دوران جنگ تحمیلی بارها با طرح ریزی توطئه‎های پیچیده، قصد تجاوز و دست‎اندازی به آب و خاک ایران اسلامی را داشتند که با هوشیاری، آمادگی، اقتدار و حضور تثبیت‌کننده نیروهای مسلح به ویژه نیروی زمینی ارتش، آنها جرات تعدی به کشورمان را نداشتند.
وی ادامه داد: بدخواهان و زورگویان بی‌منطق عالم همواره به دنبال وابسته کردن و به تاراج بردن منافع ملی ملت‌ها و کشورها بوده‌اند و امروز ملت بزرگ ایران اسلامی که صاحبان اصلی این انقلاب‌اند برای نخستین بار در تاریخ این سرزمین کهن، همچون کوهی استوار در مقابل زیاده خواهان و بدخواهان ایستادند و هرگز در برابر جنگ سخت، نرم و عملیات روانی دشمن مرعوب نشده و به هیچ عنوان حاضر به خدشه‌دار شدن منافع ملی و آرمان استقلال‌خواهی خود نشده‌اند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مهمترین راهبرد نظام اسلامی در مقابله با نظام سلطه را از منظر اندیشه راهبردی فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) «قوی شدن» دانست و تصریح کرد: صیانت از نعمت و موهبت «استقلال‌خواهی» و «عدم وابستگی» به استکبار جهانی در گرو قدرتمند شدن در تمامی ابعاد و مولفه‌های قدرت است.
امیر سرتیپ حاتمی از اقتصاد، علم، دانش و فرهنگ را به عنوان برجسته‌ترین شاخصه‌ها و مولفه‌های اقتدار کشورها یاد کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های مهم قدرت در عصر حاضر، «قدرت دفاعی» کشورها است که به لطف خدا امروز نیروهای مسلح مقتدر ایران اسلامی به خصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور فرماندهان مومن، شجاع، ولایتمدار و جان برکف و با در اختیار داشتن و بهره‌مندی از تسلیحات پیشرفته به آن دست یافته است.
وی با تحلیل شرایط سیاسی- نظامی و امنیتی منطقه و جهان و رشد سریع پیشرفت‌های علمی تاکید کرد: امروز با عزمی جزم و همتی مضاعف در حوزه‌های علم، دانش و فناوری همگام با علوم روز دنیا، بدون وابستگی در حال حرکت هستیم و آخرین دانش‌های پیشرفته در حوزه‌های دفاعی و نظامی جهان را با تکیه به دانش بومی متخصصان و نخبگان جوان به دست می‌آوریم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: امروز با تدابیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) در صنعت دفاعی به ویژه در حوزه‌های رزم زمینی که مورد نیاز فرماندهان و رزمندگان نیروی زمینی است، به پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای دست یافته‌ایم. ما در این مسیر به هیچ کشور و قدرتی وابستگی نداریم و آمادگی داریم بخش اعظمی از محصولات و دستاوردهای پیشرفته خود را به سایر کشورها صادر کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی گفت: در حال حاضر به هیچ عنوان با دوران دفاع مقدس و گذشته‌های نزدیک قابل مقایسه نیستیم و این پیشرفت‌های دفاعی در تمامی حوزه‌های رزم به ویژه در حوزه‌های موشکی، پدافندی و پهپادی، خار چشم دشمنان ایران اسلامی شده است.
سایر اخبار این روزنامه
طلای «گنج‌زاده» رو برانکارد جاودانه شد پایان طلایی ایران در توکیو ژوبین صفاری آیا ما خبرنگاریم؟ ایران: اسناد حمله به «مرسر استریت» جعلی است امیرعبداللهیان به عنوان گزینه وزارت امور خارجه با چالش های بین المللی چه خواهد کرد؟ سیگنال انتخاب دیپلمات مقاومت علی لاریجانی: مُهرِ محرمانه نامه رد صلاحیتم را بردارید دولت سیزدهم از یارانه جدید برای ۶۰ میلیون نفر خبر می‌دهد کارت‌های اعتباری، مهمان جدید اقتصاد آیا دولت سیزدهم در پی حمایت از خبرنگاران بر می‌آید؟ سال تلخ مطبوعات جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شد هشدار فرمانده هوافضای سپاه به تهدیدهای اخیر رژیم صهیونیستی پاسخ سختی خواهیم داد امیر سرتیپ حاتمی: پیشرفت‌های موشکی، پدافندی و پهپادی ایران خار چشم دشمنان شده است قالیباف در دیدار با فرستاده ویژه رئیس مجلس لبنان: ملت لبنان با مدیریت مقاومت توانسته توطئه‌های دشمنان را شناسایی و خنثی کند خبرنگاران و افق باز دولت جدید
سرزمین خودرو ایرانیان