اسرائیل قدرت از بین بردن توان هسته‌ای ایران را ندارد

ایهود اولمرت نخست‌وزیر سال‌های ۲۰۰۶-۲۰۰۹ رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای نوشت که این رژیم قدرت نظامی که بتواند توان هسته‌ای ایران را برای همیشه از بین ببرد ندارد.
اولمرت در روزنامه «هاآرتص» نوشت که سیاست «بنیامین نتانیاهو» در قبال ایران و تکرار این ادعا که ایران در آستانه دستیابی به سلاح اتمی است، درست نبود، چرا که غنی‌سازی وسیع و سریع اورانیوم لزوما موجب نمی‌شود که ایران به بمب اتم دست یابد.
او سیاست هراس‌افکنی درخصوص برنامه هسته‌ای ایران را غیرضروری دانست و نوشت که ایران در هر نقطه زمانی در عرض چند ماه توانایی غنی‌سازی اورانیوم مورد نیاز خود برای تبدیل شدن به کشوری دارای بمب اتمی را دارد، اما غنی‌سازی اورانیوم یک شرط لازم است نه کافی و در صورت فراهم‌سازی دیگر شروط که به ادعای او هنوز برای ایران میسر نیست، ایران می‌تواند به آن جایگاه برسد. او ادعا کرد که ایران زمانی طولانی برای تبدیل شدن به قدرت نظامی اتمی نیاز دارد.
ایهود اولمرت که در زمان جنگ ۳۳ روزه با حزب‌الله لبنان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بود، سپس نوشت که با مقاله اخیر «ایهود باراک» نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی که نوشته بود اسرائیل توانایی نظامی برای از بین بردن «خطر هسته‌ای ایران» را ندارد، موافق است و باراک زمانی که در کابینه نتانیاهو بود نیز این حقیقت را با ادبیات دیگری به زبان آورده بود.
او در پاسخ به سؤال خود مبنی بر اینکه پس در قبال توان هسته‌ای ایران چاره چیست و چه باید کرد، نوشت: سخنان تحریک‌آمیز باعث نمی‌شود که توان نظامی واقعی برای از بین بردن توان هسته‌ای ایران را به‌طور کامل به‌دست آورید، آن‌گونه که در عراق و سوریه انجام دادیم و زمانی که تلاش می‌کنیم تا آماده مواجهه فراگیر نظامی ‌شویم، ممکن نیست که چگونگی پایان آن را ارزیابی کنیم. اذعان نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی به عدم توانایی این رژیم در از بین بردن توان هسته‌ای ایران، در حالی است که پیش از او نیز فرماندهان صهیونیستی بسیاری گفته بودند که ارتش این رژیم توانایی جنگ فراگیر ندارد.