بسیج آماده ساخت منازل زلزله‌زدگان کوهرنگ و اندیکا است

سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سفر به شهرستان زلزله زده کوهرنگ گفت: به نیابت از رهبر معظم انقلاب، در تمامی صحنه‌هایی که مردم دچار خسارت می‌شوند در کنار مردم هستیم، به میدان می‌آییم و در ساخت منازل، بهینه‌سازی زیر ساخت‌هایی مثل چشمه، مدارس و خانه‌های بهداشت کمک می‌کنیم.
وی با اشاره به فرارسیدن فصل سرما افزود: در حال حاضر مسئله اصلی، ساخت مسکن برای مردم زلزله زده است و هرزمان که فرماندار هماهنگی‌های لازم را انجام دهد، بسیج آماده ساخت منازل تخریب شده است. در صورتی که تیپ نقشه‌ها، الگوهاو هماهنگی‌های لازم با بنیاد مسکن و سهم دولت مشخص شود، از همین امروز ساخت و ساز منازل تخریب شده را به صورت خوب، زیبا، استاندارد و مطابق با آیین نامه‌های زلزله آغاز می‌کنیم.
سردار سلیمانی گفت: مردم نجیب و وفادار سرزمین بختیاری حق زیادی گردن انقلاب دارند و نظام مقدس جمهوری اسلامی هم نشان داده است که در این صحنه‌ها همچون زلزله سی سخت در استان کهگیلویه و بویر احمد در کنار مردم است.
وی بیان داشت:برای ساخت و ساز سریع واحد‌های تخریب شده علاوه بر کمک و تسهیلات دولت، از لحاظ مالی و نیروی انسانی برای ساخت و ساز سریع و همچنین اسکان موقت کمک خواهیم کرد.

سردار سلیمانی همچنین با حضور در مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا از روند خدمت رسانی در این مناطق بازدید کرد. وی در این بازدید ضمن حضور در قرارگاه سردار شهید مرتضی حسین پور سپاه حضرت، ولی عصر خوزستان در جریان فعالیت‌ها و خدمت رسانی گروه‌های جهادی و این قرارگاه در مناطق زلزله زده قرار گرفت.
وی در جریان این بازدید گفت‌: سپاه و بسیج آماده حل مشکلات زیر ساختی از جمله شبکه‌های آبرسانی، خانه‌های بهداشت، مساجد و مدارس در این مناطق است.
قرارگاه خدمت رسانی سردار شهید مرتضی حسین پور به منظور امداد رسانی و خدمت رسانی در مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا تشکیل شده است.
سرزمین خودرو ایرانیان