وضعیت آشفته رژیم صهیونیستی و احتمال شروع جنگی دیگر

اوضاع امنیتی سرزمین‌های اشغالی آشفته است. بسیاری از کارشناسان امنیتی این رژیم معتقدند صهیونیست‌ها در تامین امنیت ساکنان اراضی اشغالی شکست خورده‌اند و «نابودی اسرائیل» نیز‌گریز ناپذیر است. در همین زمینه چندی پیش «یوسی هلیوی» پژوهشگر و مورخ صهیونیست در یادداشتی در روزنامه «معاریو» نوشته بود: «بر اساس گزارش‌های امنیتی، جنگ بعدی در قلب اسرائیل رخ خواهد داد.» به گفته وی این جنگ فراگیر بوده و نتیجه آن نیز نابودی رژیم صهیونیستی خواهد بود».
آخرین مانور نظامی که ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در آن یک جنگ همه‌جانبه را شبیه ‌سازی کرد نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها متوجه جدی بودن معادلات جدید ایجاد شده توسط محور مقاومت هستند و به این نتیجه رسیده‌اند که سراسر اراضی اشغالی با موشک‌های مقاومت محاصره شده است.در واقع صهیونیستها پیش‌بینی می‌کنند که دیر یا زود وارد یک جنگ منطقه‌ای خواهند شد که تحمل پیامدهای آن را ندارند. به ویژه اوضاع جبهه داخلی رژیم صهیونیستی اصلاً مطلوب نبوده و پس از نبرد «شمشیر قدس» و همچنین عملیات استشهادی اخیر فلسطینیان در قدس اشغالی نگرانی مقامات و شهرک‌نشینان صهیونیست روز به روز افزایش می‌یابد.
روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» در همین چارچوب به اوضاع آشفته جبهه داخلی رژیم صهیونیستی اشاره و نوشته است:«اسرائیل نباید تهدیدات در جبهه‌های مختلف-چه کوتاه مدت باشند و -چه بلندمدت را دست کم بگیرد. اما حقیقت این است که در دهه گذشته چند جبهه فعال جنگی که اسرائیل بارها خود را در آن قرار‌داده، تلفات زیادی برای نظامیان و غیرنظامیان اسرائیلی به بار آورده است. علاوه‌بر جنگ‌هایی که در دهه گذشته اسرائیل درگیر آنها بود باید به درگیری‌های روزانه در مرز غزه و افزایش قدرت نظامی حماس اشاره کرد.شهرک نشینان صهیونیست در دوره اخیر بارها مجبور شده‌اند به پناهگاهها بروند؛ البته نه به خاطر شلیک موشک از جانب ایران یا حتی لبنان بلکه به دلیل شلیک موشک‌های حماس. می‌توان پیش‌بینی کرد که دوره بعدی، تقابل اسرائیل، با گروههای فلسطینی در نوار غزه باشد».
« اسرائیل هیوم» می‌افزاید:« حساسیت جبهه غزه برای اسرائیل به دلیل فعال بودن عرصه آن برای جنگ با اسرائیل نیست بلکه به قدرت گروه‌های فلسطینی در این منطقه که بازدارندگی اسرائیل را تحت تاثیر قرار‌داده است بر می‌گردد. واقعیت آن است که در حال حاضر شاخص‌ها نشان می‌دهد که امکان وارد شدن اسرائیل به یک جنگ با حزب‌الله و یا سایر جبهه‌های خارجی وجود ندارد؛ اما امکان ورود به هرگونه درگیری با حماس دور از انتظار نیست»

به گزارش تسنیم این گزارش می‌افزاید:« تلاشها برای جدا کردن حماس در نوار غزه از کرانه باختری و همچنین قدس به نتیجه نرسید و تحولات اخیر در قدس ممکن است منجر به انفجار اوضاع در مرزهای غزه شود. واقعیت آن است که حماس همانند سایر دشمنان اسرائیل ظرفیت تخریب و تحمیل آسیب بالا به اسرائیلی‌ها را ندارد اما به طور سیستماتیک در حال ارتقای توانمندی‌های خود می‌باشد و جنگ اخیر غزه این واقعیت را ثابت کرد. مهم‌تر از همه اینکه حماس در حال افزایش برد و دقت موشک‌های خود است». در پایان این گزارش آمده است:«در حال حاضر اسرائیل اوضاع مناسبی در برابر حماس ندارد و با وجود اینکه می‌تواند اوضاع غزه را ملتهب کند اما این امر مانع از افزایش قدرت عملیاتی حماس نمی‌شود.»
اعتراض به هتک حرمت حرم ابراهیمی
خبر دیگر از فلسطین اینکه طرف‌های مختلف فلسطینی با محکومیت اقدام رئیس‌رژیم صهیونیستی در ورود غیرقانونی به مسجد ابراهیمی تاکید کردند که انتفاضه و مقاومت با همه اشکال آن ادامه دارد. به گزارش فارس روز شنبه «اسحاق هرتزوگ» رئیس‌رژیم صهیونیستی در راس جمعی از شهرک نشینان صهیونیست و در میان تدابیر شدید امنیتی که نظامیان صهیونیست که در بخش قدیمی شهر الخلیل اعمال کرده بودند وارد مسجد ابراهیمی شد.
به گزارش المیادین، رئیس‌رژیم صهیونیستی از چند روز قبل برنامه خود را برای روشن کردن شمع‌های شمعدان واقع در مسجد ابراهیمی به مناسبت آغاز جشن تلمودی حنوکا اعلام کرده بود.نظامیان صهیونیست دیروز با ممانعت از رسیدن نمازگزاران به مسجد الخلیل و ایجاد پست‌های نظامی در پیرامون حرم، شرایط هتک حرمت این مکان مقدس توسط رئیس‌رژیم اشغالگر صهیونیستی را فراهم کردند.
دیروز ده‌ها فلسطینی در حالی که پرچم‌های کشورشان را در دست داشتند، در مقابل ورودی مسجد ابراهیمی و در برابر نظامیان صهیونیست تجمع کرده و در محکومیت تصمیم رئیس‌رژیم صهیونیستی برای هتک حرمت این مکان مقدس شعار سر دادند.در همین حال نظامیان صهیونیست با حمله به معترضان آنها را متفرق کرده و یک نفر را بازداشت کردند.این در حالی است که طرف‌های مختلف فلسطینی ضمن محکوم کردن این اقدام رئیس‌رژیم صهیونیستی آن را تحریک احساسات همه مسلمانان خواندند و درباره تبعات آن به این رژیم هشدار دادند«طارق عز الدین» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری این اقدام رئیس‌رژیم صهیونیستی را در راستای تکمیل عملیات یهودی‌‌سازی قدس خواند و تاکید کرد: ما هرگز اجازه نمی‌دهیم اشغالگران واقعیت جدیدی را تحمیل کنند.جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای با هشدار درباره تبعات این اقدام رئیس‌رژیم صهیونیستی گفت: انتفاضه الاقصی نیز در پاسخ به ورود غیرقانونی آریل شارون به مسجدالاقصی کلید خورد.