اخبار کوتاه


آمادگی دولت در جهت پشتیبانی از نیروی انتظامی

 

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حضور در دفتر رئیس جمهور با آیت‌الله رئیسی دیدار و گفتگو کرد. سید ابراهیم رئیسی صبح دیروز شنبه در دیدار سردار احمدرضا رادان ضمن تبریک انتصاب وی به فرماندهی کل انتظامی کشور، این انتصاب را بیانگر تعهد، کارآمدی و تجارب ارزشمند ایشان در مدیریت و هدایت نیروهای خدوم انتظامی دانست.
رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد که مجموعه فراجا در دوره جدید با توجهات الهی، اتکا به روحیه جهادی، بهره‌گیری مطلوب از توان و ظرفیت نیروهای فداکار انتظامی و تعامل نزدیک‌تر با مردم و افکار عمومی، در مسیر تقویت و استحکام بیش از پیش امنیت اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم، استقرار نظم و انضباط عمومی، گسترش عدالت و اعتمادسازی در سراسر کشور حرکت کند. رئیسی همچنین از درگاه خداوند دوام توفیقات سردار احمدرضا رادان را در انجام این وظیفه خطیر و خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران مسألت کرد و آمادگی دولت را در جهت پشتیبانی از نیروهای خدوم انتظامی کشور اعلام نمود. سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت نیروی انتظامی کشور، توضیحاتی درباره برنامه‌ها و اهداف این مجموعه در دوره جدید ارائه کرد.

 

نخست‌وزیر ژاپن خدمتکار آمریکاست!

دیمیتری مدودف ابراز نگرانی آمریکا و ژاپن از حمله روسیه به اوکراین را «مایه تاسف» دانسته و گفت که نخست وزیر ژاپن خدمتکار آمریکاست! دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه گفت که فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن به عنوان یک «عامل آمریکایی» رفتار کرده و به یاد و خاطره هزاران قربانی بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی «خیانت» کرد.
کیشیدا و جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا پیشتر در بیانیه مشترکی اعلام کردند که هر نوع استفاده روسیه از سلاح هسته‌ای در جنگ اوکراین یک «اقدام خصمانه جبران‌ناپذیر علیه بشریت» خواهد بود. مدودف این بیانیه را «مایه تاسف» عظیم دانسته و گفت که به هیچ وجه نمی‌خواهد درباره این «ترس بیهوده» از برنامه‌های روسیه برای حمله هسته‌ای اظهار نظر کند.
او که سابقه ریاست جمهوری روسیه را نیز در کارنامه دارد، گفت: کمی فکر کنید! رئیس دولت ژاپن در توهمات تحقیرآمیز و مطیعانه خود، درباره روسیه یاوه گفته و به یاد و خاطره صدها هزار شهروند ژاپن که در آتش هسته‌ای هیروشیما و ناگازاکی سوختند، خیانت کرده است. برای کیشیدا هیچ اهمیتی ندارد که آمریکا تنها کشوری است که تا به حال از سلاح هسته‌ای استفاده کرده و وطن کیشیدا تنها قربانی حمله هسته‌ای در تاریخ بوده است.