مدارس غیرحضوری می‌شوند؟

به گزارش شهروند آنلاین، یوسف نوری در حاشیه همایش «مدرسه ایرانی، معماری ایرانی» که صبح امروز چهاردهم اسفندماه برگزار شد، در جمع خبرنگاران در مورد مسمومیت‌ها در مدارس و آخرین تصمیمات پیرامون آن گفت: تاکنون جلسات زیادی در سطوح مختلف برگزار شده است. دستگاه‌های مختلف روی این موضوعاتی که اخیرا اتفاق افتاد بحث داشتند اما واقعیت این است که نظرات بسیار متفاوت است.

او اظهارداشت: اکنون در رسانه‌های بیگانه نیز روی این موضوع کار کرده‌اند که این مشکل به دلیل مسائل اجتماعی و روانی است، اما برای قطعیت این موضوعات با جدیت پیگیری می‌شود و هر زمان نتیجه تحقیقات را به ما اعلام کنند، براساس‌ نتایج برای تداوم فعالیت‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

او اظهار کرد: از رسانه‌ها می‌خواهیم با توجه به اینکه اولیا به طور طبیعی نگران این موضوع هستند و حق هم دارند چراکه فرزندان ثمره زندگی آنها هستند، جو غیرعادی ایجاد شده را آرام کنند و همکاران من اطلاعات لازم را براساس دستورالعمل‌ها به اولیا و دانش‌آموزان می‌رسانند.


وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی درمورد تصمیم‌گیری برای غیبت دانش‌آموزان در این شرایط عنوان کرد: در این رابطه همکاران در مدارس مراعات می کنند زیرا اولیا بسیار نگران هستند البته ما نمونه تدریس‌ها را داریم که همکاران دانش‌آموزان را راهنمایی می‌کنند.

نوری با بیان اینکه دستورالعملی در این خصوص به مدارس ارسال شده است، گفت: این دستورالعمل کلی است و عنوان شده اگر با چنین پدیده‌ای روبه‌رو شدند بلافاصله مکان را ترک کنند یا اینکه اگر دانش‌آموزان دچار عارضه شدند، با رعایت شیوه‌نامه‌هایی که وجود دارد به مراکز درمانی مراجعه کنند.

نوری ادامه داد: معمولا ارجاع به مراکز درمانی بلافاصله صورت گرفته و به سرعت ترخیص شده‌اند. فقط یکی دو مورد که بیماری زمینه‌ای داشتند، بیشتر در مرکز درمانی نگهداری شدند و تا شب در مرکز درمانی ماندند.

نوری با تاکید براینکه نباید جو برای سایر دانش‌آموزان ترسناک شود، عنوان کرد: دانش‌آموزانی که در مدرسه حاضر می‌شوند حتما وسایل خاصی با خود همراه نداشته باشند و مراقب باشند در میان راه کسی وسیله‌ای به آنها ندهد. مدیران نیز باید پیش از حضور دانش‌آموزان کلاس‌ها را بازدید کنند./ایرنا

انتهای پیام