پنتاگون: یمن به ناوشکن ما حمله کرد/ یمن: ۲ کشتی اسرائیلی را زدیم

یک مقام وزارت دفاع امریکا روز یک‌شنبه خبر داد که ناوشکن کارنی هنگام عبور از دریای سرخ هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفته است. یمنی‌ها هم اعلام کردند که دو کشتی اسرائیلی را زدند و رسانه‌های اسرائیلی هم تأیید کردند که یکی از کشتی‌ها در حال غرق شدن است.
با شروع دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه که در روز‌های اخیر صد‌ها شهید و زخمی برجای گذاشته است، گروه‌های مقاومت در منطقه هم در همبستگی با ملت مظلوم فلسطین موج حملات خود به منافع اشغالگران و هم پیمانان آن را تشدید کرده‌اند. به گزارش فارس، یک مقام وزارت دفاع امریکا روز یک‌شنبه به شبکه خبری الجزیره خبر داد که ناوشکن امریکایی کارنی هنگام عبور از دریای سرخ هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفته است و تعدادی کشتی دیگر نیز در دریای سرخ هدف حملات قرار
گرفته است.
این مقام پنتاگون گفت که حمله پهپادی و موشکی به ناوشکن کارنی تلفات یا خسارت‌های مادی به همراه نداشته است و مدعی شد که ناوشکن کارنی در حال پاسخگویی به پیام کمک یک کشتی تجاری در دریای سرخ بوده که هدف این حملات قرار گرفته، اما توانست با موشک‌ها و پهپاد‌ها


مقابله کند.
یحیی سریع سحنگوی نیرو‌های مسلح این حملات را تأیید کرد و گفت: نیروی دریایی ارتش یمن دو کشتی اسرائیلی را در باب‌المندب به نام‌های «یونیت اکسپلورر» و «شماره ۹» هدف قرار داد، اولی را با موشک و دومی را با پهپاد.
یحیی سریع گفت: این حملات پس از آن بود که دو کشتی به پیام‌های هشدار نیروی دریایی یمن توجه نکردند.
یدیعوت آحارونوت، روزنامه اسرائیلی هم خبر داد که یکی از کشتی‌ها در حال غرق شدن است.
مقام‌های انصارالله و ارتش یمن طی هفته‌های اخیر و به دنبال تشدید حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه نوار در محاصره غزه، ضمن حمایت فلسطینیان به اقداماتی از قبیل حملات موشکی و پهپادی به فلسطین اشغالی دست زده‌اند. مقامات انصارالله گفته‌اند تا زمانی که جنایات اسرائیل در غزه ادامه دارد، کشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ امنیت نخواهند داشت.