علی کریمی و عبدالحمید و باز هم دروغ!

جوان آنلاین: سیل در بخش‌هایی از استان سیستان و بلوچستان در روز‌های گذشته آسیب‌هایی به خانه و زندگی مردم وارد کرده است. از آغازین ساعات وقوع سیل و در حالی که کشور در حال برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم بود، امدادرسانی به سیل‌زدگان آغاز و در رسانه‌های رسمی اخبار و تصاویر مربوطه هم منتشر شد. 
دبیر کل جمعیت هلال احمر به منطقه سیل زده رفته و از نزدیک مدیریت امدادرسانی را برعهده دارد. هزاران بسته غذایی و اقلام زیستی ۷۲ ساعته بین مردم توزیع شده و در عین حال اسکان اضطراری هم صورت پذیرفته است، حتی امدادگران از استان‌های همجوار برای کمک به سیستان و بلوچستان اعزام شده‌اند. وزیر کشور هم با دستور رئیس‌جمهور در منطقه مورد آسیب حاضر شده و بر روند کار نظارت دارد و البته از نزدیک هم در جریان مشکلات مردم قرار گرفته است. 
تا ظهر شنبه، ستاد اجرایی فرمان امام اقلامی شامل ۱۰تن برنج، ۲ هزار قوطی روغن، ۵ هزار عدد انواع کنسرو، ۵ هزار بسته غذایی، ۲۰‌هزار تخته پتو، ۲ هزار عدد بخاری برقی، ۴۰۰هزار بسته آب معدنی، ۳۰ هزار عدد کنسرو لوبیا و ۳۰ کارتن کیک به این منطقه ارسال کرده است. هلال احمر نیز تاکنون ٢٢٥ تخته چادر، ۱۹٣٧ تخته موکت، ١۱٢٧ پتو، ۱۶۰۰ عدد والور و فانوس، هزار بسته غذایی و همچنین اقلام بهداشتی در بین سیل زدگان توزیع کرده است. همچنین تاکنون ۱۰ دستگاه لجن‌کش و ۱۵ دستگاه موتور برق به منطقه اعزام شده است. توزیع ۱۰ هزار قرص نان در دستیاری و اختصاص سهمیه آرد ویژه به شهرستان‌های آسیب‌دیده و همچنین تأمین سوخت ماشین‌آلات توسط شرکت نفت جنوب از دیگر اقدامات صورت گرفته است. 
با این حال عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جماعت مسجد مکی زاهدان که همواره به دنبال دوقطبی‌سازی و قرار دادن مردم آن منطقه در مقابل حاکمیت است، به انتقاد از امدادرسانی‌ها پرداخته و در عین حال تأکید کرده که مردم کمک‌های خودشان را به مؤسسه محسنین – مؤسسه خیریه مسجد مکی- بدهند تا به دست سیل‌زده‌ها برسد. برخی منتقدان عبدالحمید معتقدند که این کمک‌ها به مردم نمی‌رسد. 


عبدالحمید که در خطبه‌های نماز جمعه مسجد مکی صحبت می‌کرد، در ادامه خواستار کمک مردم برای ساخت و تکمیل این مسجد شد. مسجد مکی معماری اشرافی و گرانقیمتی دارد و بسیاری معتقدند که با سطح زندگی مردم سیستان و بلوچستان و نیز ادعا‌های عبدالحمید اسماعیل زهی هماهنگ نیست. 
در آن سوی دنیا، علی کریمی هم تصویری تلخ از دو کودک خوابیده در میان آب‌ها به عنوان کودکان سیل‌زده سیستان و بلوچستان منتشر کرد. در حالی که تصویر مذکور بیش از یک ماه پیش در رسانه‌های دیگر با عنوان وضعیت کودکان فلسطینی منتشر شده بود و اگر تصویر فیک نباشد، حاصل جنایت‌های دولت جعلی صهیونیست است که از قضا از دوستان کریمی محسوب می‌شوند و مورد حمایت امثال کریمی قرار دارند. او پیش از این بار‌ها اخبار و تصاویر فیک و خارجی را به عنوان وضعیت مردم ایران منتشر کرده بود.