تروریست پنجم چه کسی بود؟

وقتی حمله تروریستی به مردم و سربازان در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس اتفاق افتاد تا چندساعت خبرهای مختلفی درباره تروریست‌ها شنیده می‌شد.
ابتدا اعلام شد که سه‌نفر کشته و یک‌نفر از آنها دستگیر شده است. گویا تروریست دستگیرشده به فاصله چندساعت در بیمارستان جان داد. به این ترتیب تعداد تروریست‌ها چهارنفر اعلام شد که هر چهارنفر آنها کشته شده بودند اما روز دوشنبه خبرگزاری فارس به نقل از نهادهای امنیتی اعلام کرد که تروریست‌ها نه چهارنفر بلکه پنج نفر بوده‌اند و از آنجایی که جنازه نفر پنجم بین قربانیان این حمله قرار داشته، به سرعت شناسایی نشده است.
دیروز هم سایت اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن هویت تروریست‌ها را به همراه اطلاعاتی دیگر اعلام کرد.
در این بیانیه آمده بود: «به اطلاع ملت شریف ایران می‌رساند در پی اقدامات اطلاعاتی صورت‌گرفته در آغازین دقایق حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز، هویت تیم پنج‌نفره تروریستی وابسته به گروه‌های تجزیه‌طلب تکفیری تحت حمایت کشورهای مرتجع عربی، شناسایی و خانه تیمی این تروریست‌ها کشف و ۲۲نفر از عوامل پشتیبانی‌کننده و دخیل در این حادثه دستگیر گردیدند.


در همین راستا حامیان و‌هادیان خارجی اقدام تروریستی مذکور شناسایی شدند که اطلاعات تکمیلی آن متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.
از خانه تیمی این تروریست‌ها مواد منفجره، وسایل نظامی و امکانات ارتباطی کشف و ضبط گردید.
وزارت اطلاعات همگام با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی و قوه‌قضائیه ضمن تسلیت و تعزیت به خانواده‌های معظم شهدا و ابراز همدردی با مردم انقلابی ایران، خاصه مردم شهیدپرور خوزستان که در طول سال‌های دفاع مقدس امتحان سخت خود را در دفاع از کیان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، استقلال و تمامیت ارضی کشور با سرافرازی ادا نمودند و در این راه بیش از ۱۶‌هزار شهید تقدیم کرده‌اند، در تبعیت از فرامین فرماندهی معظم کل قوا، به ملت شریف ایران اطمینان می‌دهد که گروه‌های تروریست و عناصر وابسته به آن را در هر نقطه از منطقه و جهان تحت رصد و مورد مجازات قرار خواهد داد.»
طبق تصاویری که وزارت اطلاعات از تروریست‌ها منتشر کرده است، چهره آنها با کسانی که در ویدیوی منتشرشده از طرف داعش دیده می‌شود، مطابقت دارد اما از دونفرشان در ویدیوی داعش خبری نیست. نکته دیگری که در تصاویر منتشرشده از سوی وزارت اطلاعات دیده می‌شود، این است که تصویر چهارنفر از تروریست‌ها،‌ نمایی از جنازه آنهاست اما تصویر تروریست پنجم، بریده‌ای از فیلم داعش است. او همان کسی است که در ویدیوی منتشرشده از سوی داعش فارسی حرف می‌زند.