ممنوع‌الکاری حمید حامی؟ تصمیم نگرفته‌ایم

نیره خادمی| خبر ممنوع‌الکاری حمید حامی از سوی وزارت ارشاد چند روزی است که به واسطه پخش یک تصویر در کنسرت او، دست به دست می‌شود اما پیگیری‌های «شهروند» از مسئولان دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد نشان می‌دهد که هنوز هیچ تصمیمی درباره ممنوع‌الکاری این خواننده گرفته نشده است و آنها همچنان درحال بررسی موضوع هستند. ماجرا به کنسرت چند روز قبل حمید حامی در شهر شیراز برمی‌گردد؛ وقتی که در پرده نمایش سالن، تصویری نامناسب نشان داده شد و بعد، ویدیوی این کنسرت شبکه‌های اجتماعی را پر کرد. این درحالی است که حمید حامی توضیح درباره این ماجرا به «شهروند» را به روزهای بعد موکول کرد؛ اگرچه ظاهرا تاکنون هیچ فردی از سوی وزارت ارشاد ممنوع‌الکاری را به او اعلام نکرده است. محسن رجب‌پور، تهیه‌کننده موسیقی و نماینده مجمع صنفی ناشران موسیقی هم در گفت‌و‌گو با «شهروند» به این نکته اشاره می‌کند که اگر تصویری نامناسب در کنسرت پخش شده باشد، تقصیر آن متوجه حمید حامی و به‌طورکلی خواننده نیست.
 او می‌گوید که اگر خواننده تخلفی کرده باشد که مسئولیت آن با خود اوست اما در این مورد به‌خصوص تهیه‌کننده یا برگزار‌کننده کنسرت باید پاسخگو باشد و به خواننده هیچ ربطی ندارد. خواننده براساس قرارداد با تهیه‌کننده کنسرت را اجرا می‌کند و تهیه‌کننده تصاویر و تجهیزات سالن را آماده می‌کند. این‌که خواننده‌ای به واسطه کار تهیه‌کننده به چنین مشکلی دچار شود، ظلم به اوست.
 به ‌هرحال  این کنسرت هفته‌های گذشته در تالار حافظ شیراز برگزار شد و هنوز هیچ‌کس اطلاعات دقیقی درباره ممنوع‌الکاری خواننده و شرکت برگزار‌کننده آن نمی‌دهد اما در این شرایط جالب است که برخی خبرگزاری‌ها خبر ممنوع‌الکاری او را به‌طور قطعی مطرح کرده‌اند.