رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: ساخت 30 هزار مسکن روستایی آسیب‌دیده از سیل آغاز شد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با تخصیص اعتبارات لازم، ساخت 30 هزار واحد مسکن آسیب‌دیده از سیل آغاز شده است.
علی رضا تابش روز یکشنبه در جریان بازدید از مناطق آسیب دیده از رانش روستای حسین آباد کالپوش شهرستان میامی به همراه استاندار سمنان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت برای بازسازی خانه‌های آسیب دیده از سیل 25 هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده که اکنون کار ساخت 30 هزار واحد آغاز شده و 12 هزار واحد نیز در مرحله پی کنی است.
تابش ادامه داد: 40 هزار واحد مسکن دیگر هم برای دریافت تسهیلات به منظور تعمیر به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.
وی، از پایان کار ساخت و بازسازی 25 هزار واحد دیگر هم خبر داد و گفت: این موضوع و پیشرفت کارها به استحضار رئیس جمهوری می‌رسد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از پرداخت 19 هزار میلیاردریال اعتبار تخصیص یافته برای بازسازی مناطق سیل‌زده به بانک‌های عامل هم خبر داد و گفت: بقیه اعتبارات تخصیص یافته هم براساس پیشرفت کارها پرداخت می‌شود.
جا به جایی روستای حسین آباد میامی قطعی و مشروط به تایید زمین‌شناسی است
تابش، در باره مشکلات مردم روستای حسین آباد کالپوش استان سمنان و چگونگی جابه جایی آنها هم گفت: با توجه به کارهای کارشناسی، جابه جایی اهالی روستای حسین آباد کالپوش قطعی است، باید زمین مناسب انتخاب شود.
وی افزود: تا زمانی که زمین مناسب برای ساخت مسکن جدید اهالی این روستا انتخاب نشود، هیچ اقدامی به جز کارهایی که برای اسکان موقت شده، انجام نخواهد شد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: امروز با اهالی روستا گفت‌و‌گو خواهد شد تا تصمیم درستی گرفته شود.
وی، رفع مشکل اهالی این روستا را یکی از دغدغه‌های مهم بنیاد مسکن و استانداری سمنان خواند و گفت: جابه جایی و انتقال اهالی روستا به مکان جدید کاری بزرگ و نیازمند مشاکت همگانی است.
تابش گفت: تا کنون چند زمین برای ساخت خانه برای اهالی روستای حسین آباد کالپوش معرفی شده اما از نظر زمین شناسی تایید نشده‌اند.
این روستا روزهای نخست امسال براثر بارش سنگین برف دچار رانش شده و بسیاری از خانه‌های مردم خسارت دید.