وزیر بهداشت، خود را «سردار مقابله با کرونا» خواند!

گروه اجتماعی-  سعید نمکی، وزیر بهداشت، دیروز در آیین پویش ره‎سلامت در استان آذربایجان‎غربی در سخنانی خود را «سردار مقابله با کرونا» خواند و چنین گفت: «همکاران من مرتب می‎گویند که تو سردار، پرچمدار و نماینده این عرصه هستی و چرا این موضوعات را نمی‎گویی. چرا نمی‎گویی که من مسئول عدم ورود بیمار آلوده از مرز به کشور نیستم. چرا نمی‎گویی روزی چندهزار مورد آلوده با التور، کرونا و مالاریا سرتاسر این مرز را طی می‎کنند. من و تیمم چقدر قدرت ایستادگی در برابر این امواج را داریم؟ اما اگر یک تخت کم بیاوریم همه مسئولیت با وزارت بهداشت است، این جوانمردانه نیست...».
این نخستین نوبت نیست که آقای دکتر نمکی به گونه‎ها و عبارات مختلف از خودش تعریف می‎کند که این نمونه را می‎توان در شمار «عنوان‎سازی» برای خود گنجاند. آری! حتما عده‎ای در اطراف شما هستند که می‎خواهند برای‎تان عنوان سردار مقابله با کرونا یا سردار درمان ایران بسازند اما این‎که خودتان در یک سخنرانی عمومی برای خود این عنوان را به کار ببرید، چندان منطقی به نظر  نمی‎رسد.
ماجرای قطعی برق و منتقدان آقای وزیر
آقای نمکی در همین سخنرانی این جمله را هم می‎گوید: «سرداران این عرصه را با جو تبلیغاتی مسموم موردهجوم قرار می‎دهند، درحالی که من و همکاران در حال آماده‎کردن تخت و فراهم‎کردن دستگاه اکسیژن و دارو هستیم و دیگر نمی‎توانیم فضای مجازی را رصد کنیم البته کار ما هم نیست، اگر در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس فرماندهان را می‎زدند، آیا کسی از آن‌ها دفاع نمی‎کرد؟ کسی به عرصه نمی‎آمد؟ تشکیلاتی که همین وظیفه را برعهده دارد نمی‎آمد به این اظهارات واکنش نشان دهد؟ یک نفر بیاید و به دروغ بگوید قطع برق باعث مرگ این همه بیمار شد و آن‌هایی که مسئولیت حفظ امنیت این نظام را دارند، این امواج را رها کنند، من و همکارانم چه کاری می‎توانیم انجام دهیم؟...»

به نظر می‎رسد، آقای وزیر بهداشت به جای این‎که از دیگران بخواهد که با منتقدان وی در فضای مجازی و رسانه‎ها برخورد شود، بهتر است یک جست‎وجو در اینترنت داشته باشد و ببیند که تنها منتقدان وزارت بهداشت، چندنفر در فضای مجازی نیستند و برخی از همکاران ایشان در بیمارستان‎ها و دانشگاه‏های علوم پزشکی به‎ویژه از قطعی‎های برق و اخلال در خدمات‎رسانی به بیماران گلایه و شکایت دارند. بدیهی است مراکز بیمارستانی باید از تجهیزات  برق اضطراری برخوردار باشند و قطعا بررسی و تجهیز بیمارستان‎ها به  این امکان جزو وظایف  وزیر و مسئولان ذی‎ربط این وزارتخانه  بوده است که  اگر چنین باشد چه بهتر وگرنه  کاش آقای وزیر به جای سردارخواندن خود ، فکری به حال بیمارستان‎ها و مراکز درمانی می کرد که در شرایط قطعی برق دچار مشکلات و نارسایی  احتمالی نشوند که در این چند روز تصاویر و فیلم‎های چند نمونه از این اختلال‎ها در فضای مجازی منتشر شده است.
 در یک کلام باید گفت، سخنرانی ساده‎ترین کار است اما آیا به همین میزان «عمل» هم شده است؟
سرزمین خودرو ایرانیان