بلیط هواپیما

رئیس قوه قضائیه: حقوق بشر از نگاه همه ادیان الهی جایگاه والایی دارد

رئیس قوه قضائیه و رئیس ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: انسان و کرامت انسان و حقوق بشر از نگاه اسلام و از نگاه همه ادیان الهی از یک جایگاه و ارزش والایی برخوردار است.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم هفتمین دوره اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، گفت: خدا را سپاسگزارم که توفیق را داده که درباره انسان و حقوق بشر و حقوق انسان نشستی داشته باشیم و بتوانیم در این نشست‌ها قدمی در جهت تعالی انسان و حقوق بشر برداریم.
وی ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم افزود: می دانید که انسان بین آفریده‌های الهی ممتاز هست و یکی از بزرگترین امتیازهای او عقل و خرد است و انسان از همین عقل خدادادی خود استفاده می کند و از خود میپرسد که من کی هستم و از کجا آمده‌ام و مقصد غایی من چیست و برای رسیدن به مقصد چه مسیری را باید طی کنم.
وی تاکید کرد: انسان و کرامت انسان و حقوق بشر از نگاه اسلام و از نگاه همه ادیان الهی از یک جایگاه و ارزش والایی برخوردار است.

وی افزود: می شود بدون شناخت حق از حقوق و حق بشر سخن بگوییم؟ معیار و مبنای ارزش حقوق بشر در چیست؟ با کدام معیار می گوییم این کار ارزشمند است ؟ معیار امروز در جهان برای حقوق بشر چیست؟ خدا نسبت به آفرینش انسان تعابیر ویژه ای دارد. در مورد سایرین چنین تعبیری نیست. اگر چنانچه با این معیارها ما انسان و حقوق انسان را بخواهیم تعریف کنیم یک نوع حقوق بشری ارایه می شود. اگر حقوق بشر با معیار دیگران و غربی ها که کرامت انسان را در چیز دیگری می بینند، حقوق بشر با ان تعابیر فرق خواهد کرد.
محسنی اژه ای ادامه داد: بسیاری از مدعیان مدافع حقوق بشر نه تعریفی از حقوق بشر دارند و نه تعریفی از کرامت انسان و حق دارند و متاسفانه می خواهند بر همه دنیا حرف غلط خود را تحمیل کنند و اسمش را دفاع از آزادی می‌گذارند. حرف ناحق خود را در مقابل حرف حق مسلمان به زور تحمیل می کنند و می گویند این دفاع از حقوق بشر و آزادی است. اسلامی که برای آزادی اندیشی و تفکر ارزش قائل است.‌ مدعیان دروغگوی حقوق بشر با جان و مال و ثروت های مردم چه کار می کنند؟
وی افزود: امروز بعضی از مسئولان غربی و آمریکایی با آن استکباری که دارند می گویند افراد و کشورها یا با ما هستند یا بر ما و آنهایی که با ما نیستند به تعبیر خودشان علیه خودشان حساب می کنند و حتی یک انسان مستقل را بر نمی تابند و می‌‌گویند یا با مایید یا بر ما و حد وسطی قائل نیستند. می‌گویند یا تسلیم یا کشته یا اسیر شوید یا کشورتان را اشغال می کنیم یا دانشمندان شما را ترور می‌کنیم و این منطق مدعیان حقوق بشر است و اسلام عزیز اجازه نمی دهد در مقابل دشمن خود که هنوز سلاح به دست نگرفته و حمله نکرده جنگی علیه او شروع شود.
عمده جنگ‌های اسلام دفاعی است.
وی تاکید کرد: تاریخ مدعیان امروز حقوق بشر غربی را نگاه کنید در چندین قرن گذشته به چه بهانه هایی چه جنایت‌هایی کرده‌اند و انجام می دهند و ببینید در الجزایر و کشورهای آفریقایی و هند و فلسطین چه کردند؟
محسنی اژه ای ادامه داد: امروز و در عصر حاضر به چه بهانه ای به کشور عراق حمله کردند و باز امروز چه می کنند؟ کدام بشر و کدام حقوق؟ حیوانی که ذاتش درندگی است و اگر احساس کند شکارش مظلوم واقع شده و بچه است رحم می کند اما اینها چه کردند و به چه کسی رحم کردند.
وی تاکید کرد: اسلام برای صلح و آزاد اندیشی و تلاش برای آباد کردن دنیا بسیار ارزش قائل است ولی امروز دارند اسلام و مسلمانان را با اقداماتی غیر از این معرفی می کنند و اسلام و مسلمین را خشن معرفی می کنند و بدترین جنایت ها را می کنند ولی اسلام را متهم می کنند لذا وظیفه داریم اسلام را به دنیا معرفی کنیم. مدعیان دروغین حقوق بشر برای منافع شخصی زودگذر خود به مردم خود ظلم می کنند.