رهبر معظم انقلاب: به اتحاد و همدلی نیازمندیم

آرمان امروز: رهبر معظم انقلاب اسلامي ظهر روز گذشته در ديدار رئيس و جمعي از مديران سازمان تبليغات اسلامي و حوزه هنري، توليد و ارائه محصولات فاخرِ مبتني بر فکر نو، و در نظر گرفتن اقتضائات اجتماعي و فرهنگي تبليغ را در عين خشيت کامل از پروردگار، دو وظيفه مهم دستگاه‌هاي فرهنگي تبليغاتي خواندند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ضمن قدرداني از اقدامات خوبي که در سازمان تبليغات اسلامي انجام گرفته است، با استناد به آيات قرآني، خشيت از پروردگار به معناي «ملاحظه، رعايت و مراقبت» را راهبرد ضروري و هميشگي فعالان عرصه فرهنگ و تبليغ دانستند و افزودند: دستگاه‌ها و عناصر فرهنگي - تبليغي بايد کاملاً مراقب باشند که حرف خدا در هيچ شرايطي زمين نماند و در اين زمينه نبايد از جنجال و هوچي‌گري و اتهامات ترسيد.
ايشان توجه به اقتضائات اجتماعي در تبليغ را ناديده گرفتن خشيت الهي ندانستند و گفتند: کارهاي فرهنگي لوازمي دارد که بايد به آنها توجه کامل کرد.
ايشان توجه به لسان قوم را در فعاليت‌هاي فرهنگي - تبليغاتي از جمله اين اقتضائات برشمردند و گفتند: زبان ارتباط گرفتن با يک جوان و نوجوان با زبان حرف زدن با يک غافل جاهل يا معاند فرق مي‌کند همچنان که بايد زبان و لسان صحبت و تبليغ در کشورهاي ديگر با  کار فرهنگي - تبليغي در داخل از جمله در مجموعه‌هاي انقلابي تفاوت داشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامي بازار فکر و محصولات نو در داخل و خارج را پررونق خواندند و گفتند: با توليد فکر نو، فرآوري آن‌ها و تبديلشان به محصولات فاخرِ داراي بسته‌بندي خوب، در اين بازار پرمشتري فعال شويد.
ايشان با ابراز ناخرسندي از کم کاري در اين عرصه گفتند: سازمان تبليغات و حوزه هنري در عرصه‌هاي مختلف، کار خوبِ زياد کرده‌اند اما نه به اندازه عمر حدوداً 40 سال خود، بنابراين بايد کار و تلاش را مضاعف کرد.
اهميت دادن به نيروي انساني زبده به عنوان محور اساسي مجموعه‌هاي فرهنگي، حفظ نيروهاي خوب سازمان تبليغات در همه رشته‌ها، ‌مراقبت از نيروها و مواظبت در زمينه آفات برون سپاري کارهاي فرهنگي تبليغاتي، چهار نکته ديگر رهبر انقلاب در اين ديدار بود.
ايشان در اين زمينه گفتند: البته بايد از ظرفيت‌هاي مردمي حداکثر استفاده را کرد که در اين زمينه جشنواره عمار نمونه خوبي است.
حفظ شادابي، سرزندگي، خوشحالي و خشنودي مردم از ديگر نکاتي بود که ايشان به عنوان يکي از وظايف مهم دستگاه‌هاي فرهنگي تبليغاتي بيان کردند.
رهبر انقلاب در تشريح بيشتر ابعاد و اهميت اين موضوع گفتند: البته اگر وضع اقتصاد و زندگي مردم بهتر شود شادابي و خشنودي آنها تا حدودي تأمين مي‌شود اما جدا از اين مسئله هم مي‌توان با مشارکت خود مردم، کارهاي متنوع - شيرين و سرزنده‌اي انجام داد.
بخش آخر سخنان حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار حاوي چند توصيه از جمله پرهيز از جناح گرايي بود.
ايشان گفتند: در کل کشور به اتحاد کلمه و همدلي نياز داريم چه برسد به مجموعه‌هاي انقلابي که بايد کاملاً از افتادن در دام نحله‌هاي گوناگون فکري و جناح‌گرايي پرهيز کنند.
خودداري از کارهاي صرفاً ويتريني و شکلي، و مراقبت از توليد آثار خنثي و بدون جهت گيري صحيح توصيه‌هاي ديگر رهبر انقلاب به رئيس و تعدادي از مديران سازمان تبليغات اسلامي و حوزه هنري بود.
رييس سازمان تبليغات اسلامي هم در اين ديدار، از فعاليت‌ها گزارش داد. حجه الاسلام قمي گفت: جوانگرايي - پرورش نيرو و جهاد تبيين را جدي گرفته و در اولويت قرار داده ايم و سعي داريم به سهم خودمان به تأمين نيازهاي فرهنگي جامعه کمک کنيم، البته در برخي زمينه ها همچنان ضعف داريم. آقاي دادمان رئيس حوزه هنري هم در گزارش کوتاهي گفت: مسير رشد حوزه در زمينه ادبيات و کتاب را ادامه داده ايم اما سعي کرده ايم در ديگر زمينه هاي فرهنگي هنري و رسانه اي هم با تکيه بر ظرفيت درخشان جوانان همه مناطق کشور فعال باشيم.
سرزمین خودرو ایرانیان