61درصد تلفات غزه غیرنظامی‌اند

 [شهروند] این نتیجه مطالعه‌ای است که یک روزنامه صهیونیستی منتشر کرده؛ بیش از نیمی از تلفات فلسطینیان در جنگ صهیونیست‌ها در غزه را غیرنظامیان تشکیل می‌دهند. رقمی که بیش از هر جنگ دیگری در دوره معاصر است. به بیان دیگر نسبت تلفات غیرنظامیان در جنگ غزه از نرخ مشابه تلفات مربوط به همه درگیری‌های جهانی دیگر در قرن بیستم پیشی گرفته است. مطالعات انجام گرفته از سوی یک روزنامه صهیونیستی از واقعیت جنایت رژیم اشغالگر اسرائیل پرده برداشته است. بیش از نیمی از تلفات غزه مربوط به غیرنظامیان فلسطینی بوده و این رقم در تاریخ جنایات رژیم صهیونیستی بی‌سابقه است.
به گزارش «گاردین»، مطالعه منتشرشده در روزنامه صهیونیستی، هاآرتص، نشان می‌دهد داده غیرنظامیان فلسطینی ۶۱ درصد از تلفات غزه در جریان حملات هوایی رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌دهند. طبق داده‌های منتشرشده، نرخ تلفات غیرنظامیان در این جنگ از نرخ تمامی درگیری‌های جهانی رخ داده طی قرن بیستم بیشتر شده است. طبق بررسی انجام گرفته شده، بی‌توجهی کارزار بمباران هوایی بی‌امان رژیم صهیونیستی نسبت به تمایز قائل شدن بین نظامیان و غیرنظامیان غزه، منجر به کشتار گسترده غیرنظامیان در این جنگ شده، طوری که آمارهای مربوط به نرخ کشتار غیرنظامیان در جنگ کنونی در این منطقه رقمی بی‌سابقه را به ثبت رسانده است.
تحلیل هاآرتص در حالی منتشر شده است که رژیم صهیونیستی به‌شدت بر به‌دست گرفتن کنترل شمال غزه متمرکز شده تا آوارگان غزه را بار دیگر در وطن خود آواره کند. نظامیان رژیم صهیونیستی شنبه به حملات خود برای تحکیم کنترل خود بر نواحی شمال این باریکه، به بمباران منطقه شجاعیه ادامه دادند و چندین حمله هوایی دیگر را هم به رفح انجام دادند. این حملات در حالی رخ داد که به ادعای ارتش رژیم صهیونیستی به مردم غزه گفته شده که می‌توانند در رفح به‌عنوان مرز جنوبی این شهر با مصر به‌عنوان منطقه امن پناه بگیرند.

از تلفات 40درصدی غیرنظامیان در جنایت‌های 10ساله تا تلفات 61درصدی در جنایت اخیر
هاآرتص تحلیلی از سوی «یاگیل لوی»، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه آزاد رژیم صهیونیستی، منتشر کرده که طبق اظهارات این مدرس دانشگاه، در سه جنگ قبلی رژیم صهیونیستی در غزه طی دوره‌های زمانی سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲، نرخ تلفات غیرنظامیان نسبت به مجموع شمار جانباختگان بر اثر حملات هوایی این رژیم حدود ۴۰ درصد بوده است. این نرخ در جریان بمباران غزه در اوایل سال‌جاری در عملیات موسوم به «سپر و پیکان» ۳۳ درصد عنوان شد. با این حال، در جریان سه هفته اول عملیات جاری موسوم به «شمشیرهای آهنین» رژیم صهیونیستی، نرخ تلفات غیرنظامیان از کل مرگ‌ومیر‌های مربوط به این دوره از جنگ، به ۶۱ درصد افزایش پیدا کرده است. لوی، نرخ تلفات را به‌عنوان «کشتار بی‌سابقه» غیرنظامیان غزه از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی توصیف کرده است.به‌گفته لوی، این نسبت به میزان قابل توجهی بالاتر از میانگین نرخ تمامی تلفات مربوط به غیرنظامیان در تمامی جنگ‌ها و درگیری‌های سراسر جهان طی قرن بیستم است که در جریان آن غیرنظامیان حدود نیمی از جمعیت کشته‌شدگان را تشکیل می‌دهند.

کشتار گسترده غیرنظامیان هیچ کمکی به امنیت اسرائیل نمی‌کند
این جامعه‌شناس، نتیجه‌گیری کرده است که کشتار گسترده غیرنظامیان نه‌تنها هیچ کمکی به امنیت اسرائیل نمی‌کند، بلکه عاملی برای تضعیف بیشتر پایه‌های آن خواهد شد. مردم غزه که از خرابه‌ها و ویرانه‌های خانه‌هایشان تحت‌تأثیر حملات اسرائیل بیرون می‌آیند و اعضای خانواده‌ خود را از دست می‌دهند به‌دنبال انتقامی از اسرائیل هستند که هیچ ترتیبات امنیتی نمی‌تواند در برابرشان مقاومت کند.
پیشتر نشریات صهیونیستی دیگری هم عنوان کرده بودند که رژیم صهیونیستی عمدا منازل مسکونی و مناطق سکونت غیرنظامیان فلسطینی را هدف قرار می‌دهد تا باعث تلفات گسترده غیرنظامیان شود به این امید که آنها را علیه حماس تحریک کرده و بشوراند. ارقام مذکور برای دولت بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا که به‌دلیل وتو کردن قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل با هدف برقراری آتش‌بس در غزه با انتقادات و انزوای شدید جهانی مواجه شده است، ناخوشایند خواهد بود. گاردین می‌نویسد: «از زمان آغاز جنگ در تاریخ ۷ اکتبر، آمریکا به‌دنبال حمایت از اسرائیل برای تداوم حملات خود به غیرنظامیان بوده است و با وجود تلفات بالای غیرنظامیان بارها ادعا کرده است که ارتش اسرائیل حرف‌های دولت وی را گوش می‌دهد.»

 

سایر اخبار این روزنامه
شیطنت‌ها در موضوع بنزین صادراتی به افغانستان افتتاح خط تولید نخستین انسولین نسل جدید در کشور وزیر اقتصاد:ارقام تحقق ناپذیر در لایحه بودجه ۱۴۰۳ وجود ندارد در مقابل تهاجم ‌فرهنگی نباید منفعل بود ارتقای توان پدافند هوایی ارتش 61درصد تلفات غزه غیرنظامی‌اند ضریب پشتیبانی همه صندوق‌های بازنشستگی رو به فروپاشی است تاکید هلال‌احمر ایران بر بازگشایی مسیر کمک‌رسانی به غزه اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی با ۱۹۰هزار میلیارد ریال اعتبار 12 هزار طلاق؛ محصول کشف حجاب رتبه تولیدات علمی ایران در جهان به ۱۵ رسیده است دغدغه‌های امروز، چالش‌های فردا مطالبه‌گری، حق‌خواهی و مبارزه با فساد در مهم‌ترین جشنواره بین‌المللی کشور سرپرست جدید فدراسیون والیبال: معروف را نمی‌سوزانیم اتحادیه اروپا برای توقف دائمی حملات رژیم صهیونیستی به غزه گام موثر بردارد تهیه طرح عملیات اضطراری برای رسیدگی فوری به مردم غزه توسط وزارت بهداشت کشورمان ارقام تحقق ناپذیر در لایحه بودجه ۱۴۰۳ وجود ندارد وضعیت وخیم بارش‌ ها در کشور مذاکرات ۱۵ ساله ایران و سوریه به مرحله اجرایی رسیده است پیکر پنج جان‌باخته مخزن نفت کوهدشت بیرون کشیده شد