ایران از سیاست تحریم دشمن عبور کرد

فرمانده‌ کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ایران به‌واسطه مجموعه‌های جهادی از سیاست تحریم دشمن عبور کرده است، گفت: قرارگاه خاتم‌ در بخش‌های مختلف راه و شهرسازی، مترو، بیمارستان، ابنیه خاص و... نقش‌آفرین است.
سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده‌ کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌همراه سردار «عبدالرضا عابد» فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) از روند آماده‌سازی پروژه بزرگ مصلای امام خمینی(ره) تهران بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند پیشرفت این مجموعه قرار گرفت.
سرلشکر سلامی همچنین با توجه به نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به پروژه مصلای امام خمینی(ره)، نکات فنی و اجرائی این طرح را مورد بررسی قرار داد.
وی در جریان این بازدید با تبریک حماسه حضور پرشور مردم فهیم و انقلابی ایران در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و تأکید بر ناکامی دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ملت غیور ایران در طول تاریخ انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف خوش درخشیدند.


فرمانده‌کل سپاه مجاهدت‌های شبانه‌روزی متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در عرصه‌های مختلف و تلاش چشمگیر جوانان متخصص و متعهد قرارگاه سازندگی خاتم را مورد تحسین قرار داد و افزود: همواره باید به‌گونه‌ای حرکت کنیم که در حوزه‌ها و تخصص‌های مختلف، ایران همیشه جزو اولین‌ها، بهترین‌ها و برترین‌ها باشد.
وی تأکید کرد: امروز به نقطه‌ای رسیدیم که می‌توانیم بگوییم درخشش ایران در تمام حوزه‌ها یک آرزوی دور نیست و با توجه به کار‌هایی که امروز به ‌دست متخصصان پرتوان قرارگاه سازندگی خاتم رقم خورده، کار‌های بزرگ‌تر از این هم ممکن و دست‌یافتنی است.
سردار سلامی با بیان اینکه این اقدامات ارزشمند سکو‌های خوبی برای افتخار و حرکت رو به جلوست قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) را متعلق به کل کشور دانست و عنوان کرد: درست است که قرارگاه پرافتخار خاتم‌الانبیا(ص) در سپاه شکل گرفته و تکامل پیدا کرده است، اما میدان اثر و عمل آن همه کشور و حتی خارج کشور را فرا گرفته است.
وی درباره شکست مفتضحانه دشمن در نبرد اقتصادی گفت: قدرت‌های بزرگ، اقتصاد را نقطه قوت خود می‌دانستند و همین حوزه را نقطه ضعف و عرصه آسیب‌پذیر ما قلمداد می‌کنند و طی یک دهه گذشته جنگ اقتصادی بزرگی را به ایران تحمیل کردند تا ما را تسلیم کنند.
فرمانده‌ کل سپاه ادامه داد: احساس آنها این بود که در این نبرد اقتصادی به ‌دلیل تصور نیاز و وابستگی به آنان، مسیر سیاسی کشور را تغییر خواهیم داد و دست از آرمان‌های سیاسی خودمان برمی‌داریم.
وی اضافه کرد: یکی از بزرگ‌ترین کار‌هایی که قرارگاه سازندگی انجام داد، این بود که نظریه دشمن در این خصوص را ابطال کرد. دشمن قصد داشت ثابت کند «ما نمی‌توانیم» و ما باید ثابت می‌کردیم که «ما می‌توانیم»، بنابراین توانستیم با قدرت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) و دستگاه‌های جهادی همچون قرارگاه از سیاست تحریم عبور کنیم.
سرلشکر سلامی در تبیین تحریم‌های خصمانه دشمنان ایران عنوان کرد: سیاست تحریم یک سیاست ذهنی و غیرواقعی نبود، بلکه یک سیاست عملیاتی دشمن بود و کاملاً عینی، واقعی و ملموس بود؛ ولی ایران اسلامی به‌واسطه نیرو‌های جهادی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) از آن عبور کرد و دشمنان ملت ایران را شکست داد.
وی در تشریح فلسفه وجودی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: فلسفه وجودی قرارگاه خاتم صرفاً ارائه کار فنی نیست، بلکه این قرارگاه در قلب اصلی انقلاب است و فلسفه وجودی آن حفظ استقلال سیاسی کشور، بازگرداندن اعتماد به نفس ملی و در واقع بی‌نیاز کردن کشور از حضور بیگانگان است و در متن اقدامات اساسی خود به این سیاست عمل می‌کند و به همین دلیل دست به کار‌های بزرگ می‌زند و پذیرش مخاطرات را دارد.
فرمانده‌ کل سپاه یادآور شد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) به ‌شایستگی و با تکیه بر عنایت باری‌تعالی، توسل به اهل‌بیت(ع) و تلاش و مجاهدت نیرو‌های خدوم امروز این اعتماد را در خودش ایجاد کرده است که سازه‌های بی‌نظیری همچون ایوان مصلای امام خمینی(ره) تهران را بسازد.
وی توانمندی‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در عرصه‌های مختلف و تخصص‌های متعدد را مورد اشاره قرار داد و گفت: امروز قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در بیش از 30 عرصه در بخش‌های مختلف راه و شهرسازی، نیرو، دریایی، نفت، احداث بیمارستان و ابنیه‌ خاص و مترو نقش‌آفرین است.
سرلشکر سلامی تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در عرصه‌های مختلف تخصصی وسعت پیدا کرده است که این پاسخی مقتدرانه به تحریم‌های دشمن است.
وی با تأکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) از فرار مغز‌های نخبه به خارج از کشور جلوگیری می‌کند، گفت: قرارگاه خاتم میدان وسیع و مدرنی برای نخبگان فنی و صنعتی کشورمان فراهم کرده است و هر مهندس و دکتر با هر درجه‌ای از نبوغ و تحصیلات می‌تواند در مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) به رؤیا‌های ذهنی خودش در دوران دانشجویی جامه عمل بپوشاند.
به گزارش تسنیم، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، قرار است بخش ایوان مرکزی مصلای امام خمینی(ره) که توسط نیرو‌های متخصص مؤسسه حرا هلدینگ تخصصی راه و شهرسازی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) اجرا می‌شود، به‌منظور اقامه نماز عید فطر امسال به بهره‌برداری برسد.
ابرسازه مصلای امام خمینی(ره) متأثر از آرایه‌های معماری ایرانی ـ اسلامی با پایه‌های قوسی‌شکل و کاربندی‌های به‌هم گره‌خورده در ابعادی بسیار بزرگ، شکوه و زیبایی و همچنین تکنولوژی روز معماری ایرانی - اسلامی را به رخ می‌کشد.
بزرگ‌ترین ایوان بدون ستون جهان اسلام در شهر تهران، نمونه‌ای از تکنولوژی جدید است. بنای ایوان، به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر شهری و معماری در سطح کشور است که در تمام مراحل ساخت، گام‌های مؤثری را در تعریف معماری معاصر و چالش‌های روبه‌روی خود برداشته است.
سایر اخبار این روزنامه
این عالم متقی و خدوم در طول سال‌های متمادی منشأ خدمت به کشور و نظام جمهوری اسلامی بود انتخابات تمام شد چه کسی برد؟ چه کسی باخت؟ چرا انتخابات ایران حماسه‌ای شگفت است؟ (یادداشت روز) اخبار ویژه هجوم صهیونیست‌ها به فروشگاه‌ها از ترس قحطی پس از حملات بزرگ حزب‌الله اجرائی شدن درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در مراکز دولتی از هفته جاری 150 روز کودک‌کشی در میان سکوت مدعیان حقوق بشر تراز تجاری ایران و روسیه یک میلیارد دلار مثبت شد خاطره‌ای از آیت‌الله امامی کاشانی (نکته) آگاهی‌بخشی نسبت به فلسطین باید در محور فعالیت مساجد در سرزمین‌های اسلامی باشد ایران از سیاست تحریم دشمن عبور کرد مخبر: مردم مثل همیشه پای نظام ایستادند برخلاف خواست سپهسالار پینوشه ایران شیلی نشد تداوم امدادرسانی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان انتخابات تمام شد چه کسی برد؟ چه کسی باخت؟ انتخابات تمام شد چه کسی برد؟ چه کسی باخت؟ انتخابات تمام شد چه کسی برد؟ چه کسی باخت؟