مخبر: مردم مثل همیشه پای نظام ایستادند

محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور با قدردانی از مردم عزیز، ولایتمدار و آگاه کشور برای حضور در انتخابات گفت: علی‌رغم برنامه‌ریزی‌ها و تخریب‌هایی که از ماه‌های گذشته و با هزینه‌های سنگین در خارج از کشور برنامه‌ریزی شد تا کسی در انتخابات شرکت نکند، اما مردم کشور مانند همیشه پای نظام ایستادند و به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کردند.
وی همچنین با قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات از جمله صدا و سیما، رسانه‌ها و دستگاه‌های نظامی، انتظامی و امنیتی اظهار داشت: برگزاری انتخابات از لحاظ پوشش رسانه‌ای، نکات فنی و نحوه اجرا به نحوی مطلوب و شایسته انجام شد که جا دارد از تمام برگزار‌کنندگان آن قدردانی شود.
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه رأی مردم در این انتخابات آگاهانه و دارای پیام بود افزود: خوشبختانه تمامی قوای سه‌گانه برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات کمک کردند و دولت نیز در چارچوب فرمایشات رهبری مبنی بر سلامت، مشارکت، رقابت و امنیت به وظایف خود در این انتخابات عمل کرد.
مخبر همچنین با اشاره به سفر رئیس‌جمهور کشورمان به الجزایر تصریح کرد: این سفر در امتداد راهبرد دیپلماسی دولت آیت‌الله رئیسی انجام شد و باید تلاش کرد از این‌گونه فرصت‌ها نهایت استفاده و بهره‌برداری را انجام دهیم.


وی همچنین با تاکید بر ضرورت تسریع در عملیات امدادرسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان گفت: وزیر کشور با دستور رئیس‌جمهوری برای مدیریت شرایط در استان هستند و تمام دستگاه‌های اجرائی موظفند بر اساس درخواست آقای وحیدی همه امکانات مورد نیاز را برای حل مشکلات مردم تدارک کنند.
معاون اول رئیس‌جمهور با یادآوری اینکه تعطیلات و سفرهای نوروزی با ماه مبارک رمضان مقارن شده، خاطرنشان کرد: این تعطیلات فرصت خوبی برای نشان دادن ظرفیت‌های کشور است و همه دستگاه‌های اجرائی باید به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کمک کنند تا این سفرها بدون مشکل و بهترین نحو برای مردم انجام شود.
مخبر همچنین از شیلات به عنوان یکی از مزیت‌های کشور یاد کرد و افزود: متأسفانه در این حوزه آن‌طور که باید کار نشده و با وجود حجم وسیعی از دریا و سواحل در کشور، لازم است توجه بیشتری به شیلات و آبزی‌پروری معطوف شود.
وی پرتاب ماهواره پارس «۱» را از افتخارات این دولت برشمرد و با اشاره به اقدامات انجام شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اظهار امیدواری کرد شاهد دستاوردهای بزرگ‌تر در این زمینه باشیم.
معاون اول رئیس‌جمهور همچنین ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله امامی کاشانی گفت ایشان از یاران امام(ره) و مقام معظم رهبری بودند و با وجود اینکه مسئولیت‌های مختلف داشتند، همواره زی مردمی خود را حفظ کردند.
در این جلسه وزیر جهاد کشاورزی نیز گزارشی از عملکرد شیلات و پرورش ماهی در قفس ارائه کرد و از افزایش حجم محصولات تولیدی شیلات و همچنین کاهش واردات انواع نهاده‌ها خبر داد. رئیس سازمان صدا و سیما نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات رسانه ملی برای برگزاری انتخابات ارائه کرد و ضمن اشاره به فعالیت ۲۰۰ کانال تلویزیونی ۲۴ ساعته طی یک هفته گفت: لازم است از رئیس‌جمهور به دلیل قانونمداری در طول دوره برگزاری انتخابات قدردانی کنیم چرا که ایشان محدودیت‌های مرتبط با پخش تصاویر کاندیداها را در مورد خودشان پذیرفتند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم گزارشی از پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره پارس ۱ ارائه کرد و از دریافت سیگنال‌های مطلوب از این ماهواره خبر داد.
در این نشست معاون اجرائی رئیس‌جمهور هم گزارشی از بازدید خود از کارخانه ایران خودرو دیزل ارائه کرد و گفت: ظرفیت‌های خوبی در این کارخانه برای تولید اتوبوس‌های برقی وجود دارد که باید مورد حمایت قرار گیرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز گزارشی از برگزاری جلسات هماهنگی سفرهای نوروزی با عضویت ۲۷ دستگاه اجرائی ارائه کرد و گفت: برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم برای تعطیلات نوروز و سفرهای ایام عید انجام شده است.
سایر اخبار این روزنامه
این عالم متقی و خدوم در طول سال‌های متمادی منشأ خدمت به کشور و نظام جمهوری اسلامی بود انتخابات تمام شد چه کسی برد؟ چه کسی باخت؟ چرا انتخابات ایران حماسه‌ای شگفت است؟ (یادداشت روز) اخبار ویژه هجوم صهیونیست‌ها به فروشگاه‌ها از ترس قحطی پس از حملات بزرگ حزب‌الله اجرائی شدن درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در مراکز دولتی از هفته جاری 150 روز کودک‌کشی در میان سکوت مدعیان حقوق بشر تراز تجاری ایران و روسیه یک میلیارد دلار مثبت شد خاطره‌ای از آیت‌الله امامی کاشانی (نکته) آگاهی‌بخشی نسبت به فلسطین باید در محور فعالیت مساجد در سرزمین‌های اسلامی باشد ایران از سیاست تحریم دشمن عبور کرد مخبر: مردم مثل همیشه پای نظام ایستادند برخلاف خواست سپهسالار پینوشه ایران شیلی نشد تداوم امدادرسانی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان انتخابات تمام شد چه کسی برد؟ چه کسی باخت؟ انتخابات تمام شد چه کسی برد؟ چه کسی باخت؟ انتخابات تمام شد چه کسی برد؟ چه کسی باخت؟