کاهش ۳ درصدی سرقت در کشور

رئیس پلیس آگاهی فراجا از افزایش ۳۵ درصدی کشفیات سرقت در کشور خبر داد و گفت: وقوع سرقت در کشور نسبت به سال قبل ۳ درصد کاهش داشته است. سردار محمد قنبری در تشریح عملکرد ۱۱ماهه پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با سرقت گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی در سراسر کشور با جدیت در برخورد با سرقت‌های مهم عمل می‌کنند، به‌طوری که موفق شدند میزان کشفیات کل سرقت‌ها را ۳۵ درصد افزایش دهند. همچنین وقوع سرقت‌ها در ۱۱ماهه سال ۱۴۰۲ نیز نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش داشته است.
وی از رشد ۳۳ درصدی کشف سرقت در مدت مذکور خبر داد و گفت: با توجه به اینکه سرقت‌های منزل و اماکن، احساس ناامنی را در جامعه ایجاد می‌کند، با اقدامات مؤثر کارآگاهان مبارزه با سرقت در سراسر کشور، وقوع این سرقت‌ها ۱۲ درصد کاهش یافت.
رئیس پلیس آگاهی فراجا بهترین عملکرد کشف را در این بازه زمانی مربوط به سرقت اتومبیل با ۸۷ درصد عنوان کرد و گفت: بیش از ۵۸ درصد از مجموع سرقت‌های واقعه در کشور مربوط به سرقت‌های خرد است. همچنین از اول سال با اجرای طرح‌های مختلف مبارزه با خریداران اموال مسروقه، تعداد زیادی از مالخران دستگیر و به مراجع قضایی معرفی و اموال کشف شده نیز به مال‌باختگان تحویل داده شده است.
قنبری در ادامه با بیان اینکه بسیاری از پرونده‌های سرقت در استان‌ها با استفاده از تجهیزات هوشمند پلیسی پیگیری و کشف می‌شود، گفت: کارآگاهان با کشف سرقت به کمک اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی و همچنین با بهره‌گیری از روش‌های علمی و آزمایشگاهی، رضایت حداکثری مردم را جلب می‌کنند.
وی با بیان اینکه پلیس با هنجارشکنان و کسانی که نظم و امنیت عمومی جامعه را برهم می‌زنند قاطعانه برخورد می‌کند، گفت: بیشترین مأموریت‌های پلیس آگاهی، مبارزه با سرقت است و به‌صورت جهادی روبه جلو حرکت می‌کنیم تا بتوانیم امنیت و آرامش را برای مردم عزیز ایجاد کنیم.