خشم سیاه!

سیدخلیل سجادپور-  جوان 23 ساله ای که نامزد18 ساله اش را با 20 ضربه کارد آشپزخانه به قتل رسانده بود،صبح روز گذشته،آخرین دفاعیات خود را به خشم سیاه گره زد و گفت: نامزدم به خاطر اختلافاتی که داشتیم شماره تلفن مرا در فهرست سیاه گذاشته بود.
به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، ساعت 20 شب سیزدهم دی سال 1402 بود که پسر جوان کارد آشپزخانه را از زیر کاپشن خود بیرون کشید و به سوی دختر 18 ساله ای در کنار خیابان معروف به شلوغ بازار گلشهر هجوم برد. او بی محابا ضربات وحشتناک کارد را بر پیکر دختر جوان فرود می آورد وهیچ توجهی به چشمان وحشت زده رهگذرانی نداشت که حیرت زده به او می نگریستند اما هیچ کس را جرئت دخالت در ماجرا نبود. جیغ های دلخراش دخترک هم نتیجه ای نداشت. لحظاتی بعد فریادهای او در میان خون هایی  خاموش شد که بر کف آسفالت خودنمایی می کرد.
طولی نکشید که با فرار مهاجم از صحنه هولناک جنایت، نیروهای انتظامی مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند و بدین ترتیب با حضور قاضی دکتر صادق صفری در محل جنایت تحقیقات تخصصی دراین باره آغاز و مشخص شد که عامل جنایت، نامزد زینب(مقتول) بوده که به خاطر اختلافات خانوادگی، قتل هولناکی را مقابل چشمان مردم رقم زده است.
بنابرگزارش روزنامه خراسان، درحالی که بررسی های کارشناسی مقام قضایی تا پاسی از شب به طول انجامید، سرنخ هایی از مسیر فرار متهم نیز به دست آمد  اما او از مشهد به سوی تهران گریخته بود. به همین دلیل گروه ویژه ای از کارآگاهان پلیس جنایی خراسان رضوی با نظارت و هدایت سرهنگ ولی نجفی(رئیس دایره قتل عمد آگاهی خراسان رضوی) رصدهای اطلاعاتی را برای دستگیری «احمد-م»(تبعه افغانستان)آغاز کردند  و آن ها با بهره گیری از راهنمایی های قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد موفق شدند متهم 23 ساله را در منطقه پیشوای ورامین دستگیر کنند و به مشهد انتقال دهند. متهم این پرونده جنایی که در برابر سوالات تخصصی قاضی ویژه قتل عمد قرارگرفته بود، به ارتکاب جنایت اقرارکرد و گفت: بعد از آن که نامزدم را طلاق دادم، با «زینب»(مقتول) در محل سکونتمان آشنا شدم و به طور سنتی پای سفره عقد نشستم ولی خیلی زود اختلافات ما به دلیل بی محلی های نامزدم شروع شد. او پاسخم را نمی داد  و رفتارهای عجیبی داشت به همین دلیل خشم سراسر وجودم را فرا گرفت و زمانی که از کارگاه خیاطی به منزل بازمی گشت او را درحاشیه خیابان هدف ضربات کاردی قرار دادم که از آشپزخانه منزلمان برداشته بودم.


گزارش اختصاصی روزنامه خراسان حاکی است به دنبال اعترافات متهم که در حضور سروان منفرد(افسر پرونده) صورت گرفت، وی با دستور قاضی صفری روانه زندان شد تا تحقیقات جنایی در این باره تکمیل شود. با توجه به اهمیت و حساسیت این ماجرای جنایی که موجی از احساس ناامنی را در منطقه ای از شهر به وجود آورد که بیشتر ساکنان آن اتباع خارجی (افغانستانی)هستند،پیگیری های قضایی سرعت گرفت  و بدین ترتیب روز گذشته «احمد-م» برای بیان آخرین دفاع مقابل میز عدالت ایستاد. او به قاضی دکتر صادق صفری گفت: وقتی از نامزد اولم جدا شدم با زینب ازدواج کردم ولی دامنه اختلافات ما به ماجرای شیربها رسید که من باید مبلغ 30 میلیون تومان شیربها به خانواده نو عروس می پرداختم اما خیلی زود رفتارهای همسرم تغییر کرد و من در حالی او را می دیدم که سوار بر تاکسی اینترنتی می شد. با وجود این سوءظن کاری از دستم برنمی آمد و هیچ مدرک مستندی هم برای ادعایم ندارم! ولی اختلافات مان زمانی شدت گرفت که نامزدم شماره تلفن مرا در فهرست سیاه گذاشت و پدرش نیز تهدید کرد که طلاق دخترش را می گیرد. به همین دلیل خشمی سیاه همه وجودم را گرفت چرا که او 25 روز بود به من بی محلی می کرد و پاسخم را نمی داد. این بود که کارد آشپزخانه را برداشتم و او را هدف ضربات متعدد چاقو قرار دادم و سپس به پیشوا گریختم.
گزارش روزنامه خراسان حاکی است درحالی با بیان آخرین دفاعیات متهم کیفرخواست این پرونده جنایی به زودی صادر می شود که طبق ماده 428 قانون مجازات اسلامی مصوب سال92 ،در مواردی که جنایت، نظم و امنیت عمومی را برهم بزند  یا احساسات عمومی را جریحه دار کند و مصلحت در اجرای قصاص باشد ولی اولیای دم توان پرداخت تفاضل دیه یا سهم دیگر صاحبان حق قصاص را نداشته باشند،با درخواست دادستان و تایید رئیس قوه قضاییه تفاضل دیه از بیت المال پرداخت می شود.