اسلامی: طرف‌های مقابل در برجام تنها نمایش لغو تحریم‌ها را داشتند

رئیس سازمان انرژی اتمی در سی و سومین یادواره‌ شهدای فردو در قم اظهار کرد: در این سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به پشتوانه این ملت اتفاقات بزرگی رخ داده و کشور در مسیر پیشرفت قرار دارد اما دشمنان ما این ظرفیت و اقدامات انجام گرفته در حوزه علوم و فنون که بیشتر آنها در مرز دانش قرار دارند را برنمی‌تابند. کشور ما در بخش‌های گوناگون دفاعی، هسته‌ای و علمی مستقل و سرآمد است و دشمنان ما نمی‌خواهند جمهوری اسلامی ایران با اقتدار مسیر تعالی را طی کند.
 محمد اسلامی ادامه داد: دشمنان ما می‌دانند فناوری‌های نوین و به‌خصوص فناوری هسته‌ای قدرت‌ساز است و به‌دنبال متوقف کردن مسیر پیشرفت ایران هستند. همانطور که مقام معظم رهبری تأکید کردند، فناوری هسته‌ای برای کشور آبرو بوده و بر همین اساس دانشمندان هسته‌ای ما به شکل درون‌زا و عاشقانه و متعهدانه در این مسیر گام برداشته‌اند. به همین‌خاطر امروز خروجی فناوری‌ها و دستاوردهای هسته‌ای ایران با همه خرابکاری‌ها، ترور، تهدید و تحریم‌ها در تراز جهانی قرار دارد و با نمونه‌های مشابه در سراسر دنیا برابری می‌کند.
وی گفت در موضوع برجام طرف‌های مقابل جمهوری اسلامی ایران تنها نمایش لغو تحریم‌ها را داشتند و به هیچ عنوان به وظایف خودشان در این زمینه عمل نکردند. با این حال، خوشبختانه امروز ظرفیت هسته‌ای ایران اسلامی شکوفا شده و در حال پیشرفت است و ما قوی‌تر از گذشته ظرفیت‌های خودمان را بالا خواهیم برد.
یکی از این موارد به موضوع گسترش ظرفیت رادیوداروها در کشور برمی‌گردد که در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم. حوزه‌ای که اگر به‌خودکفایی در چرخه سوخت نمی‌رسیدیم امکان تولید این رادیوداروها را برای بیماران به‌خصوص بیماران سرطانی کشور نداشتیم. این در حالی است که طرف‌های مقابل ما تنها مجموعه‌ای که در کشور ایران در حال ساخت این رادیوداروها است را تحریم کردند.