انگلیس ما را به اخذ عوارض از کشتی‌های عبوری از تنگه هرمز مجبور نکند

دکتر مصطفی کواکبیان در تذکری در صحن علنی مجلس با اشاره به توقف کشتی انگلیسی توسط ایران گفت: من از اقتدار نیروی دریایی سپاه پاسداران و همچنین از فعالیت‌های دیپلماتیک دکتر ظریف، توامان تشکر می‌کنم.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس به وزیر امور خارجه انگلستان جرمی هانت می‌گویم که شما به دستور آمریکا، کشتی ایرانی را غیرقانونی توقیف کردید، اما ما به دلیل نقض مقررات بین‌المللی، کشتی انگلیسی را متوقف کردیم. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: به جای تهدید و تحریم‌های مالی از شما می‌خواهیم هرچه زودتر کشتی ایرانی توقیف شده در جبل‌الطارق را آزاد کنید. تا ما مجبور نباشیم از تمامی کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی که از تنگه هرمز بخواهند عبور کنند، عوارض دریافت کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به انتخابات شورایاری‌های تهران گفت: از شبکه 5 صداوسیما می‌خواهم نسبت به انتخابات شورایاری‌ها در تهران حتما تبلیغات لازم را داشته باشند. عضو هیات رئیسه فراکسیون امید در خاتمه خطاب به رئیس‌جمهور گفت: از رئیس‌جمهور می‌خواهم هرچه سریع‌تر وزیر آموزش و پرورش را قبل از شروع سال تحصیلی به مجلس معرفی کند.