نگرانی2 وزیر از افزایش قربانیان کرونا

وزیران بهداشت و کشور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های بیماران کووید 19 ابراز نگرانی کرده‌اند. به گزارش ایسنا، محمود واعظی، رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهوری دیروز در حاشیه جلسه هیأت دولت گفته «سه یا چهار هفته قبل سفرهایی انجام شده و تعداد مبتلایان و بستری‌ها و فوتی‌ها زیاد شده است» و خبر داده امروز جلسه رؤسای کمیته‌های ستاد مرکزی مقابله با کرونا و روز شنبه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار و برای اعمال محدودیت‌ها تصمیم‌گیری می‌شود. دیروز البته سردار نصرالله فتحیان، مدیر هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست خبری آنلاین در وزارت بهداشت هم پیشنهاد داد که با توجه به افزایش موارد ابتلا و بستری کرونا، دورکاری‌ها باید برگردد.  همزمان علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران به ایرنا گفت: «به نظر می‌رسد شرایط فعلی تهران سخت‌تر شده به همین دلیل در نامه‌‌ای به وزیر بهداشت درخواست کردیم مجموعه‌‌ای از محدودیت‌هایی که کمیته امنیتی - انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در گروه‌های ۳ و ۴ به عنوان مصادیق محدودیت اعلام کرده به خصوص موضوع دورکاری در سطح استان تهران بار دیگر اعمال شود.»

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری درباره افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا، گفت: اگر لازم باشد برای اعمال محدودیت‌ها برای موارد خاص به‌صورت مقطعی تصمیم می‌گیریم.
به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیأت دولت در پاسخ به احتمال اعمال محدودیت‌های جدید برای مقابله با کرونا، گفت: با توجه به تجربه‌ای که در دو موج اول و دوم کرونا داشتیم، کمیته‌های زیرمجموعه ستاد مقابله با کرونا این مهارت و آمادگی را پیدا کرده‌اند که سریع عکس‌العمل نشان دهند ولی در برخی فعالیت‌ها به دقت بیشتری در رعایت دستورالعمل‌ها نیاز دارد و برای برخی فعالیت‌ها در شرایط سخت باید تصمیماتی بگیریم که در گذشته هم همین کار را کردیم.


وی ادامه داد: سه یا چهار هفته قبل سفرهایی انجام شده و تعداد مبتلایان و بستری‌ها و فوتی‌ها زیاد شده است و باید از اول فکر یک ماه دیگر را کنیم. افزایش تعداد مبتلایان به‌دلیل اقدامات یک ماه قبل است. در ستاد ملی مبارزه با کرونا وزیر بهداشت و وزیر کشور گزارش دادند و نگران بودند که مبتلایان زیاد شده‌اند. بنا بر رصد شرایط داریم و اگر لازم باشد برای موارد خاص به‌صورت مقطعی تصمیم می‌گیریم چون سلامت مردم برای ما از همه چیز دیگری مهم‌تر است.
وی افزود: امروز جلسه رؤسای کمیته‌های ستاد مرکزی کرونا و همچنین روز شنبه جلسه ستاد کرونا برگزارخواهد شد و برای اعمال محدودیت‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.
واعظی همچنین خبر داد که پروژه‌هایی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت ورزش افتتاح می‌شود.