قاصدک 24

معاون امنیتی وزیر کشور: منع تردد شبانه لغو نشده است

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: منع تردد شبانه لغو نشده و افرادی که شبانه به مراکز واکسن می‌روند، پلاک خودروی خود را در اختیار این مراکز قرار دهند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی، انتظامی وزارت کشور در حاشیه جلسه ستاد کرونا در جمع خبرنگاران گفت: درمورد آخرین تصمیمات مراسم اربعین، در سفر نخست‌وزیر عراق به ایران ملاقات‌هایی داشتیم که با همکاری وزیر خارجه برگزار شدند و مسائلی مطرح شدند.
ذوالفقاری افزود: یک تیم به عراق اعزام و جلساتی در عراق برگزار شد و ساعتی قبل آخرین توافقات به امضای دو طرف رسید.
او ادامه داد: سهمیه زائرین ایرانی در نهایت ۶۰ هزار نفر اعلام شد؛ شرط هر دو کشور برای اعزام زائران گرفتن دو دوز واکسن است و هر دو طرف این شرط را قید کرده‌اند و افراد باید گواهی واکسن را همراه داشته باشند.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور عنوان کرد: در زمان دریافت ویزا نیاز به تست پی سی آر نیست، ولی موقع سفر به عراق در فرودگاه باید تستی که کمتر از ۷۲ ساعت گذشته ارائه شود.
از زائرانی که به کشور بازمی‌گردند، تست پی سی آر رایگان گرفته می‌شود
او افزود: با توجه به هماهنگی‌های داخل کشور مقرر شد وزارت بهداشت از همه زائران که به کشور بر‌می‌گردند تست پی سی آر به صورت رایگان گرفته شود.
ذوالفقاری عنوان کرد: ویزا برای مدت یک ماه اعتبار خواهد داشت و با عنوان ویزای اربعین صادر خواهد شد.
او همچنین گفت: برای رفتن زوار به عراق توافق از طریق مرز‌های زمینی صورت نگرفت و همه مرز‌های زمینی بسته است، ولی برای کاهش هزینه ها، افراد می‌توانند از طریق مرز زمینی مهران به کشور برگردند.
رئیس ستاد اربعین تصریح کرد: مشکلی برای زواری که گذرنامه خود را مفقود می‌کنند وجود ندارد.
او افزود: برای حمل نیاز‌های موکب داران مذاکراتی صورت گرفت که مقرر شد در یک سقف معین امکانات موکب داران را به عراق ارسال کنیم که برای این کار رانندگان کامیون‌ها باید واکسن زده باشند و تست پی سی آر داده باشند.
معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور در ادامه گفت: برخی از همسایگان قصد داشتند برای اعزام زوار از خاک ایران استفاده کنند که ما اجازه این کار را ندادیم.
مردم به مرز‌ها نروند
او در توصیه به مردم گفت: مردم به مرز‌ها نروند، چون هیچگونه خدمت‌رسانی در مرز‌ها نداریم.
ذوالفقاری با اشاره به تردد شبانه گفت: منع تردد شبانه هنوز ادامه دارد و به دستگاه‌ها ابلاغ شد، پلاک خودرو‌های افرادی که شبانه برای زدن واکسن مراجعه می‌کنند در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار گیرد و نسبت به حذف جریمه این افراد اقدام شود.
رئیس ستاد اربعین در پایان نسبت به این اشتباه پیش آمده گفت: افرادی که در آن شب جریمه شدند، به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند تا نسبت به بخشش جریمه آنها اقدام شود.
سایر اخبار این روزنامه
رئیس قوه قضائیه در نشستی با هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و جمعی از فعالان اقتصادی: با اقتصاد دولتی نمی‌توان به جایی رسید علیرضا صدقی سیاست‌ورزی و «توهم» اخلاقی بچه‌های کوچک چه نیازی به صفحه شخصی در شبکه‌های اجتماعی دارند؟ نگرانی برای کودکان فالوئردار آیا وزارت ارشاد می‌تواند دوباره بر شبکه نمایش خانگی نظارت کند؟ گره کور شبکه نمایش خانگی دیدار روسای جمهوری ایران و روسیه به فرصت‌های بعدی موکول شد گفت‌وگوی تلفنی پوتین و رئیسی درباره برجام سفارتخانه‌ها در تهران و ریاض بازگشایی می‌شوند؟ ایران و عربستان در مسیر تنش‌زدایی «ابتکار» تبعات ممنوعیت واردات کالاهای مختلف را بررسی کرد انحصار یا کمک به تولید داخلی؟ رئیسی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت: وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی برای حل مشکلات معیشت روزانه مردم تدبیر کنند محمد باقر قالیباف: هیچ اطلاعات جدیدی به آژانس اتمی داده نشده است آمادگی لبنانی‌ها برای برگزاری جشن استقبال از سوخت ارسالی ایران ناپدید شدن دو رهبر ارشد طالبان از انظار عمومی و بازار گرم شایعات درباره آنها تحولات افغانستان؛ افزایش بی‌اعتمادی به آمریکا و پیدایش اتحادها گزارش نیویورک تایمز از فشار ایران به دولت بایدن برای احیای سریع برجام معاون امنیتی وزیر کشور: منع تردد شبانه لغو نشده است