یک موشک خرمشهر به ۸۰ هدف اصابت می‌کند

سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه امروز باید در خصوص آزادسازی خرمشهر وقایع و قرائن را کنار هم گذاشته و این اتفاق بزرگ برای مردم تبیین شود، گفت: عملیات آزادسازی خرمشهر نماد موفقیت‌های بزرگ جبهه ما است. نماد قهرمانی، مقاومت و اراده پولادین ملت ایران است، چرا که در طول جنگ مردم به کمک نیرو‌های سپاه و ارتش در قالب بسیج وارد جبهه‌های جنگ شدند و در جنگ از همه اقشار حضور داشتند.
فتح خرمشهر، امریکا و متحدانش را به هم ریخت
فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: بعد از فتح خرمشهر، امریکایی‌ها و کشور‌های غربی به هم ریختند و در دی ماه همان سال فرماندهی سنتکام در خلیج فارس و منطقه غرب آسیا را تشکیل دادند و شروع به توسعه پایگاه‌های نظامی در منطقه کردند. امروز در کشور‌هایی مانند امارات، بحرین، قطر، کویت، عراق، اردن، افغانستان تا چندی قبل، پایگاه نظامی تحت فرماندهی سنتکام با هدف مهار و غلبه بر ایران داشتند.
سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه بعد از فتح خرمشهر بیش از ۳۰ کشور به صدام کمک کرد و ما از ۱۱ کشور اسیر گرفتیم، خاطرنشان کرد: تسلیحات شیمیایی، موشک‌های دقیق و لیزری، هواپیما‌های پیشرفته و سایر تسلیحات را به صدام دادند چرا که احساس وحشت کرده بودند. امروز باید عملیات آزادسازی خرمشهر برای مردم و جوانان تبیین شود چراکه کار بزرگ نشدنی را که مردم ایران با غلبه بر صدام انجام دادند، تحریم‌ها و سایر اقدامات علیه ملت ایران تشدید شد.


عده‌ای در داخل نمی‌خواهند دشمنی دشمن را ببینند
وی ادامه داد: امروز عده‌ای در داخل کشور دشمنی دشمنان را نمی‌بینند چراکه نمی‌خواهند ببینند. اگر دخالت امریکا و غرب نبود حداکثر بعد از یک سال از فتح خرمشهر جنگ تمام بود، امریکایی‌ها خواستند جنگ ادامه پیدا کند. فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: روش امریکا در ابتدا روش سخت و جنگی است. امروز، چون توان مقابله نظامی و جنگ با ایران را ندارد رو به سوی جنگ نرم در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای آورده است و در سنوات مختلف تله‌های مختلفی را برای ایران تدارک دیده‌اند. از جمله در زمان جنگ عراق و کویت که برای مقابله با صدام از کشور‌های زیادی دعوت کردند، عده‌ای هم در کشور می‌گفتند اگر به جای حضرت آقا، حضرت امام خمینی (ره) بودند دستور جهاد می‌دادند، ولی حضرت آقا با نهایت درایت فرمودند هردوطرف باطل هستند (صدام و امریکا) و اجازه جنگ ندادند. وی افزود: در بحث افغانستان و در دوران بوش که دیپلمات‌های ما را در افغانستان به شهادت رساندند باز هم برخی در داخل تلاش کردند عملیاتی انجام شود که رهبر انقلاب جلوی آن را گرفتند و فرمودند جنگ به صلاح ما نیست.
منافع امریکا در جنگ و به هم ریختن کشورهاست
سردار حاجی‌زاده با اشاره به جنگ اوکراین بیان کرد: در جنگ اوکراین، امریکا از سال ۲۰۱۴ نقشه داشته و در حال حاضر هر وقت برنامه‌ای برای پایان جنگ مطرح می‌شود که در برخی مواقع اروپا، چین، اوکراین موافق هستند، ولی امریکا مخالف است، چرا که خودشان برنامه‌ریزی این جنگ را کرده‌اند و همان نقشه‌ای را که برای ایران داشتند برای بعضی از کشور‌ها هم دارند، امروز کشور‌های غرب آسیا درگیر جنگ‌های مختلفی که امریکا آن را ایجاد کرده هستند، مانند افغانستان، عراق، یمن، سوریه و لیبی، چرا که منافع امریکا در ایجاد جنگ و به هم ریختن کشور‌ها است. علت حضور امریکا در سوریه و به دست گرفتن چاه‌های نفت چیست. وی ادامه داد: در حال حاضر مردم بایستی مراقب فتنه‌ها و نقشه‌های امریکا در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی رسانه‌ای باشند. چرا که امریکا توان مقابله جنگ و در حوزه سخت با ایران را ندارد. به عنوان نمونه، موشک خرمشهر که توسط وزیر محترم دفاع رونمایی شد، یک موشک شلیک می‌شود و در منطقه هدف به ۸۰ هدف اصابت می‌کند و اگر ۱۰۰ فروند موشک شلیک شود در سرزمین دشمن به ۸ هزار راکت تبدیل می‌شود و به اهداف اصابت می‌کند.
دشمن امید مردم را هدف گرفته
سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه امروز ملت ایران و جوانان و نوجوانان ایران باید هوشیار باشند که دیروز نیست که با شنیدن صدای خمپاره خیز گرفته و پناه بگیریم، خاطرنشان کرد: دشمنی‌های ۴۴ ساله دشمنان ملت ایران علیه مردم ایران یک فهرست طولانی است که یک صدم آن می‌تواند یک کشور قدرتمند را سرنگون کند که تا امروز الحمدلله ایستاده ایم و مقاومت کرده ایم. مشکلات در کشور زیاد است، ولی همه آن‌ها قابل حل است و دشمن تلاش می‌کند امید را از مردم بگیرد و ما را به شرایط عراق افغانستان و سوریه برساند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: به حول و قوه الهی توانسته‌ایم در شرایط جنگی که بسیار بسیار سخت بود ایستادیم و حتی یک وجب از خاکمان را از دست ندهیم. در بعضی از حوزه‌ها مانند اقتصاد که دارای عقب افتادگی هستیم با استفاده از ظرفیت‌های بسیار عالی در کشور و بسیج آن‌ها و همگرایی و وحدت، با امید خداوند، موانع و مشکلات برطرف خواهد شد و این یکی از نگرانی‌های بزرگ امریکایی‌ها است که اگر در این حوزه مشکلات حل شود هیچ حرفی برای زدن ندارند.
سردار حاجی‌زاده در پاسخ به سؤال دیگری پیرامون ورود هوافضا به عرصه خودروسازی از آمادگی این نیرو برای کمک به سایر حوزه‌ها در صورت درخواست آن‌ها خبرداد و افزود: صنعت خودروسازی مأموریت این نیرو نیست و نیرو در حال حاضر تعداد بسیاری شرکت‌های دانش بنیان تشکیل و توسعه داده که به بخش‌های غیرنظامی خدمات ارائه می‌کنند و در حوزه صنعت نظامی با مجموعه‌های مختلف در ارتباط هستیم.
تنش‌های مرزی مدیریت می‌شود
سردار حاجی‌زاده درباره تنش‌های مرزی با افغانستان و آذربایجان گفت: درخصوص مسئله درگیری مرزی با افغانستان این مسئله، مسئله پر اهمیتی نیست و توسط فراجا و مرزبانی در نقاط مرزی مدیریت می‌شود. در حوزه آذربایجان بایستی دست‌های پشت پرده را شناسایی کنیم. خود آذربایجان به عنوان تهدیدی برای ما مطرح نیست و مردم آذربایجان مسلمان و شیعه هستند. پشت پرده حوادث آذربایجان شیطنت‌های رژیم صهیونیستی و امریکا است. دو کشور ایران و آذربایجان با هم دشمنی ندارند و در این حوزه نیز نگرانی وجود ندارد، ولی باید مراقب پشت پرده حوادث و سوء استفاده دشمنان بود.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه برای حل مشکلات کشور بایستی همه مردم وارد عرصه شوند، خاطرنشان کرد: همه دانشگاهیان با نگاه رفع مشکلات مردم و کشور وارد صحنه شوند. همه دشمنان متحد شده‌اند که مردم را ناامید کنند، ولی نباید ناامید شد، شرایط نسبت به گذشته و دوران جنگ قابل مقایسه نیست غلبه بر مشکلات موجود امکان پذیر است. حاجی زاده در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان در خصوص رونمایی از موشک هایپرسونیک گفت به زودی ان‌شاءالله رونمایی می‌شود.