اولین «سمعک ایرانی» ظرف ۱۸ ماه تولید شد


مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی بهزیستی کشور با اشاره به وضعیت ردیف بودجه تامین تجهیزات توانبخشی اعلام کرد که هنوز اعتبار تامین تجهیزات توانبخشی مددجویان در سال ۱۴۰۲ ابلاغ نشده است اما در سال جاری اعتبارات نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد.
به گزارش تجارت به نقل از ایسنا، رامین رضایی با بیان اینکه هنوز اعتبار تامین تجهیزات توانبخشی مددجویان در سال ۱۴۰۲ ابلاغ نشده است، اظهار کرد: در سال جاری با افزایش اعتبار نسبت به سال گذشته در زمینه تامین تجهیزات توانبخشی مواجه هستیم که به محض پرداخت و ابلاغ آن، تجهیزات موردنیاز نیز به مددجویان ارائه می‌شود.
وی با اشاره به وضعیت تخصیص بودجه تامین تجهیزات توانبخشی طی سال گذشته افزود: اعتبارات برای این ردیف به طور کامل پرداخت شد و سازمان بهزیستی براساس اولویت و نیازهای افراد معلول سمعک، ویلچر، توالت فرنگی و سایر اقلام مورد نیاز مددجویان را تهیه و توزیع کردند.
به گفته مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی بهزیستی کشور، سازمان بهزیستی باید سالانه حدود ۳۰ هزار سمعک و ۳۰ هزار ویلچر و دیگر وسایل توانبخشی را تامین و میان مددجویان توزیع کند.رضایی در ادامه به وضعیت تامین سمعک برای جامعه هدف نیز با اشاره به اینکه سمعک کالایی وارداتی است، گفت: باتوجه به اینکه سال گذشته ارز ترجیحی قطع شد، هر تعداد سمعکی که در دفتر تجهیزات وزارت بهداشت موجود بود با هماهنگی سازمان بهزیستی دریافت شد و اکنون این سمعک‌ها در برخی استان‌ها توزیع شده و در برخی استان‌ها در حال توزیع است.
وی ادامه داد: همچنین باتوجه به قرارداد معاونت علمی و فناوری
ریاست جمهوری با شرکت‌های دانش بنیان، از اوایل سال گذشته برای تولید سمعک اقدام شده و قرار است طی ۱۸ ماه اولین مدل سمعک ایرانی تولید شود.