رئیس‌جمهور: مقدمات برگزاری باشکوه انتخابات فراهم است

 رئیس‌جمهور مراجعه به آرای عمومی در مسائل مهم و افزایش مشارکت مردم در انتخابات را راهبرد نظام و موجب افزایش سرمایه اجتماعی دانست و با اشاره به راهبرد دشمن برای ایجاد یأس و تردید میان مردم و کاهش مشارکت، ابراز امیدواری کرد مردم با مشارکت گسترده در انتخابات یکبار دیگر دشمنان نظام را ناامید و امید دوستداران جمهوری اسلامی ایران را مضاعف کنند. 
دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح دیروز در جلسه هیئت دولت برگزاری ۳۷ دوره انتخابات در جمهوری اسلامی ایران و انتخاب همه نهاد‌ها و بخش‌های حکومت و حتی نوع نظام سیاسی و قانون اساسی با مراجعه به آرای عمومی را یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی ایران توصیف و تصریح کرد: همه زیرساخت‌ها و مقدمات برای برگزاری پرشور و باشکوه سی و هشتمین دوره انتخابات در کشور فراهم و آماده است. 
رئیس‌جمهور مراجعه به آرای عمومی در مسائل مهم و افزایش مشارکت مردم در انتخابات را راهبرد نظام و موجب افزایش سرمایه اجتماعی دانست و با اشاره به راهبرد دشمن برای ایجاد یأس و تردید میان مردم و کاهش مشارکت، ابراز امیدواری کرد مردم با مشارکت گسترده در انتخابات یکبار دیگر دشمنان نظام را ناامید و امید دوستداران جمهوری اسلامی ایران را مضاعف کنند. رئیسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر پشتوانه مردمی خود، کشوری مستقل، آزاد و مبتنی بر آرای مردم است، به ایجاد زمینه مناسب و عادلانه برای تبلیغات انتخاباتی کاندیدا‌های انتخابات از جمله در رسانه ملی اشاره و از همه آحاد ملت دعوت کرد به شکل پرشور در انتخابات حضور یابند.  رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب:
فهرست‌های خلق‌الساعه را به رسمیت نمی‌شناسیم


رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب با بیان اینکه خط قرمز ما ادب و شخصیت اسلامی است، گفت: فهرست‌های خلق الساعه و بدون مجوز وزارت کشور را به رسمیت نمی‌شناسیم. 
غلامعلی حدادعادل عصر دیروز در همایش بزرگ جبهه نیرو‌های انقلاب در سالن حجاب تهران، با بیان اینکه خط قرمز ما ادب و شخصیت اسلامی است، گفت: جمهوری اسلامی از روز اول با مردم به وجود آمد و حفظ شده است. رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب، آزادی انتخابات را دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: پیش از انقلاب مجلس آزاد نداشتیم و انتخابات معنا نداشت. حدادعادل با اشاره به راهبرد شورای ائتلاف در انتخابات گفت: ما در شورای ائتلاف سیاست ورزی را بر سه اصل عقلانیت، معنویت و عدالت استوار کردیم و راه ما هم راه امام راحل، مقام معظم رهبری، شهید بهشتی و مطهری است و وفادار به آرمان‌های شهدای همچون سردار سلیمانی هستیم. وی افزود: با کسانی که با بددهنی، تهمت و توهین می‌خواهند جلب توجه کنند، میانه‌ای نداریم. رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب تأکید کرد: فهرست‌های خلق الساعه و بدون مجوز وزارت کشور را به رسمیت نمی‌شناسیم.  قالیباف: فقط عضو شورای ائتلاف هستم
سرلیست شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اعلام کرد: غیر از شانا در هیچ لیستی عضو نیستم و گفته‌ام لیست‌هایی که در آن اسم من گنجانده شده؛ خلاف قانون و وحدت‌شکن هستند. 
محمد باقر قالیباف با اشاره به وعده‌های خود در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: در آن دوره گفتیم که در حال خیزش اقتصادی هستیم و برای حرکت اقتصادی قانونگذاری کردیم یا قوانینی را که مانع بود اصلاح کردیم. سرلیست شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اعلام کرد: غیر از شانا در هیچ لیستی عضو نیستم و گفته‌ام لیست‌هایی که در آن اسم من گنجانده شده خلاف قانون و وحدت‌شکن هستند.