خانه‌تکانی سارقان

 یکی از شکایت‌های مطرح شده در پلیس، علیه افرادی است که برای نظافت منازل به خانه‌ها راه پیدا می‌کنند، اما دست به عمل مجرمانه می‌زنند. هرچه به پایان سال نزدیک‌تر می‌شویم، تلاش شهروندان برای خانه‌تکانی شدت بیشتری پیدا می‌کند. یافتن فردی مطمئن که بتواند نظافت منازل را به خوبی انجام دهد، یکی از دغدغه‌هایی است که عمده شهروندان با آن مواجهند. رفتن به سراغ آگهی‌هایی که در سایت‌های مجازی یا روی دیوار کوچه و خیابان وجود دارد، یکی از راه‌های موجود است. از سوی دیگر بسیاری از مجرمان برای پیدا کردن راهی برای وارد شدن به خانه‌ها ترجیح‌شان این است که در پوشش نظافتچی وارد شوند. این افراد مناطق مورد نظرشان را به خوبی شناسایی و آگهی‌های خود را برحسب همان مناطق منتشر می‌کنند. آن‌ها گاهی عضوی از یک شبکه سرقت هستند که در پوشش نظافتچی وارد منازل می‌شود و با فرصتی که در اختیار دارند، همه جا را به خوبی شناسایی می‌کنند و در فرصت مناسب برای سرقت به آنجا برمی‌گردند. گاهی این افراد به صورت تک‌نفره عمل می‌کنند و بعد از ورود به منازل مشغول نظافت می‌شوند. آن‌ها در جریان کار خود به دنبال پول و طلا می‌گردند و اگر به آن دسترسی پیدا کنند، نظافت‌شان را نیمه‌کاره رها می‌کنند و با توسل به یک بهانه از ساختمان خارج می‌شوند و به دنبال سوژه‌ای تازه می‌روند. 
خیلی از شهروندان علاوه بر نظافت، بخشی از امور منازل را به شرکت‌های خدمات واگذار می‌کنند. شست‌وشوی فرش یکی دیگر از دغدغه‌های پیش‌روی شهروندان است. مجرمانی که در پوشش قالیشویی، فرش‌های مردم را سرقت و آگهی‌هایشان را در فضای مجازی منتشر می‌کنند. وقتی مشتری با آن‌ها تماس می‌گیرد با وانت یا نیسان به آدرس مورد نظر می‌روند. آن‌ها لباس فرم می‌پوشند، رسید مشتری را صادر می‌کنند و با مهارتی که دارند اطمینان مشتری را به خود جلب می‌کنند و فرش‌ها را با خود می‌برند و دیگر به تماس‌های مشتریان پاسخ نمی‌دهند. شهروندانی که قصد دارند فرش‌هایشان را به قالیشویی بسپارند، بهتر است قبل از این کار از اصالت آگهی اطمینان پیدا کنند و قبل از اقدام به این کار راهی آدرس مورد نظر شوند تا مجبور نباشند پله‌های اداره‌های پلیس و دادگستری را بالا و پایین کنند. 
افراد سالخورده یا زنان تنها، بهترین سوژه‌های مورد نظر مجرمان هستند. این دسته از افراد، خصوصاً سالخوردگان توانایی مقابله با مجرمان را ندارند برای همین وقتی در معرض خطر قرار می‌گیرند به شدت آسیب‌پذیر می‌شوند. 
این دسته از مجرمان از شماره‌های اعتباری استفاده می‌کنند و بعد از ارتکاب جرم هیچ ردپایی از خود به‌جا نمی‌گذارند. با این حال بعد از مطرح شدن شکایت، پلیس با شیوه‌هایی که به‌کار می‌گیرد آن‌ها را شناسایی و دستگیر می‌کند.