فتحی: نمی‌توانم حسم را توصیف کنم

[شهروند]  در روزهای گذشته قهرمانی تیم‌ملی فوتسال کشورمان در مسابقات جام ملت‌های آسیا، سروصدای زیادی به پا کرده بود. سیزدهمین قهرمانی شاگردان وحید شمسایی، یکی از اتفاقات خوب ورزش ایران در روزهای گذشته بود، اما جامعه فوتسال در این مسابقات سه نماینده دیگر هم داشت. ابراهیم محرابی‌افشار، زری فتحی و گلاره ناظمی، سه داور بین‌المللی فوتسال ایران هستند که مانند دوره قبلی این‌بار در مسابقات جام‌ملت‌های مردان آسیا حضور پر رنگی داشتند. زری و گلاره البته به عنوان تنها داوران زن، برای قضاوت در این تورنمنت دعوت شده بودند و از این حیث هم تابوشکن بودند.
زری فتحی، داور شیرازی فوتسال ایران، که سال‌هاست در تورنمنت‌های مختلف برای زنان و مردان قضاوت می‌کند، در گفت‌وگو با «شهروند» از لذت حضور در این مسابقات می‌گوید. او در ابتدای این گفت‌وگو بیان کرد: «قضاوت در این مسابقات، تجربه جدیدی نبود و دو سال قبل همین تجربه را کسب کرده بودم، اما اگر بارها و بارها هم فرصت قضاوت در این مسابقات را پیدا کنم، کماکان یک حس بی‌نظیر خواهم داشت. این بالاترین سطح مسابقات فوتسال در آسیاست و افتخار می‌کنم که به عنوان یک زن ایرانی، در این رقابت‌ها حضور دارم.»
فتحی درخصوص تفاوت این مسابقات با رقابت‌های داخلی گفت: «ما در ایران به دلیل قوانین کشورمان فقط اجازه قضاوت در مسابقات زنان را داریم؛ سطح این مسابقات به هیچ عنوان با یکدیگر قابل قیاس نیست، اما اگر بخواهم از یک حس بسیار زیبا بگویم، رقابت‌هایی را که قضاوت می‌کردم، شبکه ورزش پخش زنده داشت و مردم این مسابقات را دیده بودند.»
او ادامه داد: «در این مدت نظرات مردم برایم بسیار جالب بود. انرژی مثبت بسیاری از آنها گرفتم و انگیزه‌ای که به من دادند، قطعا در ادامه راه باعث پیشرفتم خواهد شد.» فتحی درخصوص یکی از جذاب‌ترین نظرات مردم می‌گوید: «بسیاری از مردم به من می‌گفتند که افتخار می‌کنند یک زن ایرانی در این رقابت‌ها حضور دارد. این پیام‌ها زیباترین دستاوردی بود که می‌توانستم داشته باشم.»