ولایتی: رژیم صهیونیستی رفتنی است

  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد: 
رژیم صهیونیستی رفتنی است. 
سیاستمدار فلسطینی و متفکر جهان عرب با مشاور رهبری در امور بین‌الملل دیدار کرد و دو طرف در مورد تحولات منطقه و جنگ غزه به بحث و گفت‌وگو پرداختند.
علی‌اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در این دیدار ضمن خوش‌آمد‌گویی به منیر شفیق از تلاش‌های بیش از سه ربع قرن وی در دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین و مبارزه علیه رژیم صهیونستی تقدیر و تشکر کرد. 


مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در این دیدار پیروزی‌های اخیر مقاومت و مردم غزه را تبریک گفت و تاکید کرد: مردم غزه و فلسطین به جهان ثابت کردند که با ایستادگی و مقاومت می‌توان بر ظلم پیروز شد و ما امروز نتیجه این صبر و شجاعت مردم غزه را می‌بینیم. ولایتی خاطرنشان کرد: امروز جهان شاهد جنایات و ظلم رژیم صهیونیستی نسبت به مردم بی‌دفاع غزه بود و موج بیداری در وجدان‌های آگاه و بیدار در مقابله با این غده سرطانی بیدار شد و از نشانه‌های آن افول تدریجی رژیم و تظاهرات دانشجویان آمریکایی و اروپایی و سایر دانشجویان و آزادی‌خواهان در سراسر جهان علیه اقدامات و جنایات رژیم سفاک صهیونیستی می‌باشد. وی افزود: رژیم صهیونیستی رفتنی است و ملت شجاع فلسطین پیروز خواهد شد.
منیر شفیق نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با ولایتی از حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران از آرمان‌های فلسطین تشکر کرد.
سیاستمدار فلسطینی گفت: ما امروز شاهد شکل‌گیری یک نظام جدید در دنیا هستیم و باید نقش خود را در این نظم جدید پررنگ‌تر ایفا کنیم. ایران در این نظم جدید نقش مهمی خواهد داشت. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همیشه در دفاع از فلسطین پیشقدم بوده است و امام خمینی(ره) اولین شخصیتی بود که دفاع از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی در جهان اسلام را به صورت جدی پایه‌گذاری کرد و بعد از ایشان نیز حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای راه ایشان را در حمایت از آرمان‌های فلسطین و قدس شریف و مبارزه با رژیم صهیونیستی ادامه دادند. منیر شفیق افزود: اکنون وارد مرحله جدیدی شده‌ایم که از یکسو عملیات بزرگ طوفان‌الاقصی و از سوی دیگر وعده صادق نقشه‌های ظالمانه رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آنها را بر هم زد، جهان اسلام با فداکاری فلسطینیان و حمایت کشورهای بزرگ و تعیین‌کننده منطقه و مؤثر در جهان به رهبری جمهوری اسلامی ایران و تدابیر افتخار‌آمیز مقام معظم رهبری موازنه جدیدی را شکل داده که هیمنه کشورهای پس‌مانده از استعمار را شکسته است و قطعاً پیروزی نهائی با فلسطینیان با همراهی شجاعانه و تاریخی جبهه مقاومت خواهد بود. جهان دیگر جهانی نیست که آمریکا و فرانسه در آن حکومت کنند، امروز جهان هم تغییر کرده است، آمریکا قدرت و هیمنه خودش را از دست داده است و به‌شدت تضعیف شده است.
به گزارش مهر، وی خاطرنشان کرد: این جنگ اثبات کرد فلسطینیان قوی هستند، ملت فلسطین همه آماده جانفشانی هستند و یک جبهه و یک محور بزرگ و قوی به‌وجود آمده است و ایران در آن نقش اساسی دارد.