پرونده مسکن مهر سال ۹۸ بسته می‌شود

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: از تعداد یک میلیون و ۷۸۰ هزار واحد مسکن مهر اجرا شده در کشور تعداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد در دولت تدبیر و امید تکمیل و واگذار شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان فارس، احمد اصغری مهرآبادی در صدوشانزدهمین جلسه شورای مسکن مهر استان فارس افزود: تا پایان سال ۹۸ باید پرونده مسکن مهر در کشور بسته شود.
او شورای مسکن استان را مهمترین مرجع تصمیم گیری در خصوص وضعیت مسکن دانست و گفت: هر استانی که شورای مسکن فعال‌تری داشته توانسته روند اتمام پروژه‌های مسکن مهر را به خوبی دنبال کند.
مهرآبادی با بیان اینکه استان فارس جزو استان‌هایی است که شورای مسکن خوبی دارد اضافه کرد: تعداد ۶ هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر در فارس وجود دارد که با حمایت استاندار و اعضای شورای مسکن فارس و حمایت جدی وزارت راه و شهرسازی تا پایان سال ۹۸ تکمیل خواهد شد.


مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس نیز گفت: در استان جمعاً ۱۱۲ هزار و ۸۱۰ واحد مسکن مهر وجود دارد که ۵۰هزار و ۶۹۲واحد مربوط به شهرهای بالای ۲۵هزار نفر و ۳۰ هزار و ۲۷واحد مربوط به شهرهای زیر ۲۵هزار نفر است.
فیروز تکاور ادامه داد: تعداد ۲۴ هزار و ۵۷۴ واحد مسکن مهر نیز مربوط به شهرهای جدید، ۵۳۳ واحد در بافت فرسوده و ۶ هزار و ۹۸۴ واحد هم مربوط به اداره کل راه و شهرسازی لارستان است.
او گفت: از تعداد ۵۰ هزار و ۶۹۲ واحد مسکن مهر شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر که متعلق به اداره کل راه و شهرسازی استان فارس بوده، تعداد ۴۶ هزار و ۷۰۵ واحد واگذار و تعداد ۱۵۰ واحد تسویه نقدی شده است و یک هزار و ۱۶۵ واحد فاقد متقاضی نیز زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: تعداد واحدهای باقیمانده مسکن مهر استان فارس حدود ۲هزار و ۶۶۵ واحد است که از این تعداد هزار و ۶۵واحد آماده تحویل شده و اجرای هزار و ۶۰۰واحد نیز ادامه دارد.
تکاور در خصوص واحدهای باقیمانده خاطرنشان کرد که از این تعداد ۳۲۲واحد مربوط به پروژه‌های تفاهم ۳ جانبه و ۴۴۵واحد نیز به پروژه‌های اجاره ۹۹ ساله تعلق دارد و ۸۳۳واحد نیز پروژه خودمالکی است. استاندار فارس نیز گفت: از تعداد ۱۱۲ هزار واحد مسکن مهر که ساخت آن در تعهد استان فارس بوده تا کنون ۱۰۶هزار واحد تکمیل و تحویل شده است.
عنایت الله رحیمی ضمن اعلام آمادگی به منظور تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر از قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خواست روند واگذاری پروژه‌های مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی زیر ۳۰درصد به کمیته امداد امام خمینی (ره)
تسریع شود.