بلیط هواپیما

سازوکار مکانیسم ماشه علیه ایران فعال نشده است


واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل که کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت را در ماه اکتبر (ماه جاری) برعهده‌ دارد، اعلام کرد سازوکار اسنپ‌بک (مکانیسم ماشه) علیه ایران برخلاف ادعای آمریکا فعال نشده است.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، وی در این خصوص به خبرنگاران گفت: در ارتباط با اسنپ‌بک فکر می‌کنم همه چیز واضح است. اسنپ‌بک (بازگشت تحریم‌های سازمان ملل) اتفاق نیفتاده است.
نماینده روسیه افزود: شورای امنیت در این خصوص به صراحت صحبت کرد.
تقریباً همه اعضای شورا در ماه اوت نامه‌هایی برای رئیس‌ شورای امنیت ارسال کردند و در آن گفتند موضعشان با ایالات متحده یکی نیست و معتقدند قطعنامه ۲۲۳۱ که توافق هسته‌ای ایران را تایید می‌کند، دست‌نخورده باقی می‌ماند.

به گزارش فارس، نبنزیا در ادامه گفت: موضع اعضای شورا در ادامه دوره ریاست اندونزی بر شورای امنیت تا پایان اوت تایید شد و بعد ریاست نیجریه (بر شورای امنیت هم) آن را تایید کرد. همان کشورها مجدداً موضع خود را تایید کردند و نامه‌هایی را به رئیس‌شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل فرستادند و اعلام کردند از نظر آنها اسنپ‌بک آرزوی ایالات متحده است.
وی تاکید کرد: بنابراین ما در وضعیتی هستیم که خبری از اسنپ‌بک (بازگشت سریع تحریم‌ها) نیست و قطعنامه ۲۲۳۱ به طور کامل در حال اجراست. می‌دانم که خود آمریکا هم این را می‌داند و آنها از این وضعیت برای ادامه تحریم‌های یک‌جانبه خود علیه ایران و ادامه فشار حداکثری علیه این کشور استفاده
می‌کنند.
سایر اخبار این روزنامه
طرح کمک معیشتی مجلس موافقان و مخالفان چه می‌گویند چهار دسته‌ای که یک عذرخواهی به ملت بدهکارند (یادداشت روز) اخبار ویژه آلودگی ترامپ به کرونا بورس آمریکا فروریخت ۳۰ استان در وضعیت قرمز و هشدار کرونایی تشییع پیکرهای مطهر 3 شهید پاسدار در زاهدان قدرت عملیاتی که حزب‌الله دارد بسیاری از کشورهای عضو ناتو ندارند جوانان یزدی: مهمان‌نواز هستیم جاسوس‌نواز نه آغاز بهره‌برداری از ۴ پروژه مهم معاونت علمی‌ و فناوری و وزارت جهادکشاورزی در برخورد با روابط ناسالم اداری در دستگاه قضا به نصیحت و توصیه اکتفا نمی‌کنیم سازوکار مکانیسم ماشه علیه ایران فعال نشده است درباره پرونده هسته‌ای ایران از سوی کشورهای بزرگ هر دقیقه تحت فشار هستم گام آخر نماینده ایران برای رسیدن به فینال آسیا سرخپوشان به جمع بزرگان فوتبال جهان ملحق می‌شوند؟ بایدن وعده فشار هوشمندانه داد مدعیان اصلاحات ذوق‌زده شدند! طرح کمک معیشتی مجلس موافقان و مخالفان چه می‌گویند طرح کمک معیشتی مجلس موافقان و مخالفان چه می‌گویند
بلیط هواپیما