منزوی شدن زنان را به هیچ وجه قبول نداریم

رئیس جمهور در مراسم جشن گرامیداشت روز دختر، با عنوان «دختران آرمانی»، خطاب به دختران حاضر در این مراسم گفت: شما دختران هدیه خداوند هستید. ما به شما به‌عنوان هدایای گرانقدر پروردگار نگاه می‌کنیم.
سیدابراهیم رئیسی با بیان اینکه «شما دختران در جامعه نقش‌آفرین هستید» اظهار کرد: ما نگاه مغرب زمین درباره زنان را قبول نداریم که به زن و دختر نگاه ابزاری دارد. نگاه دیگر هم که می‌خواهد زنان را از نقش‌آفرینی در جامعه جدا کند قبول نداریم؛ این نگاه هیچ نقشی برای زنان در تعیین سرنوشت و جامعه و سیاست و اقتصاد قائل نیست، لذا ما منزوی کردن زنان را قبول نداریم.وی ادامه داد: نگاه ما به زنان و دختران همان نگاه رهبری، مبتنی بر نگاه عمیق اسلام است که معتقد است دختران می‌توانند همسران و مادرانی ارزشمند و محور خانواده باشند و همچنین در عرصه اجتماع نقش‌آفرینی کنند؛ خانواده بسیار اهمیت دارد.رئیس‌جمهور با اشاره به نقش زنان در کشور اظهار داشت: ما استادان، معلمان، مدیران و مخترعان زیادی از بانوان در کشور داریم که این افتخاری برای کشور است.رئیسی تصریح کرد: زنان در عرصه‌های ورزشی هم افتخارآفرینی دارند. روز گذشته در جمع مدال‌آوران بودم؛ دختران در عرصه‌های ورزشی افتخارآفرینی کرده و با قهرمانی پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را برافراشتند. دختران در المپیادها هم افتخار آفریدند، همچنین در عرصه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی هم نقش‌آفرین هستند. وی تأکید کرد: دختران امروز آینده‌سازان و نقش‌آفرینان کشور هستند و آینده کشور به‌دست توانمند و فکر آنها رقم می‌خورد.
رئیس‌جمهور با قدردانی از مربیان و والدین دختران تصریح کرد: قدر پدر، مادر و معلم‌هایتان را بدانید، قدر رهبر فرزانه انقلاب را بدانید که افتخار و عزت همه ما هستند، قدر همه کسانی که برای شما تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند را بدانید.وی گفت: ما هم به‌عنوان دولت و همه مسئولان افتخار می‌کنیم که خدمتگزار شما دختران باشیم و بتوانیم کاری انجام دهیم که شما دختران، والدین و مربیان‌تان راضی باشند.رئیسی در پایان اظهار کرد: در این جمع و از این تریبون روز دختر را به همه دختران ایران‌زمین تبریک می‌گویم؛ دختر یعنی مهربانی، زیبایی، عشق، عاطفه، احساس افتخار، رحمت الهی و وجود دوست‌داشتنی. با همه وجود می‌گویم؛ دختران‌مان! همه شما را دوست دارم.

دستور ویژه رئیس‌جمهور برای حل مشکل اشتغال استان‌های دارای نرخ بالای بیکاری
رئیس‌جمهور رفع مشکل بیکاری استان‌های دارای بالاترین نرخ بیکاری را ازجمله دستورکارهای اولویت‌دار دولت عنوان کرد و از معاون اول رئیس‌جمهور خواست با تشکیل کارگروهی متشکل از استانداران مربوط و وزرای کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح‌ها و برنامه‌های مدیران استانی در این زمینه را اخذ و با پیگیری ویژه تحقق آنها را دنبال کند.آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه صبح چهارشنبه هیأت دولت، با تأکید بر ضرورت تعیین شاخص ارزیابی عملکرد مدیران دولت، دستگاه‌های مسئول را موظف کرد با احصای شاخص‌های علمی و کارشناسانه به ارزیابی مدیران اقدام کنند تا خدای ناکرده حقی از دستگاه‌های اجرایی ضایع نشود.