افزایش همکاری‌های اقتصادی میان تهران و عشق آباد؛ ایران و ترکمنستان چندین سند همکاری امضا کردند

پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان با امضای چندین سند در مورد همکاری دوجانبه بین دوکشور برگزار شد.
تارنمای کاسپین نیوز با توجه به برگزاری پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان نوشت: دو کشور آسیایی به دنبال افزایش همکاری‌های طرفین در حوزه‌های اقتصادی، راه و جاده و حمل و نقل هستند.
به نوشته این تارنما، دو کشور آسیایی به دنبال افزایش همکاری‌های طرفین در حوزه‌های اقتصادی، راه و جاده و حمل و نقل هستند.در پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان که در شهر عشق آباد برگزار شد، طیف وسیعی از موضوع‌های مربوط به حمل و نقل، ارتباطات از راه دور، اقتصاد و تجارت، سوخت و انرژی، صنایع و معادن، علم و فرهنگ مورد بررسی قرار گرفت و دو طرف در مورد راه‌های گسترش همکاری در این زمینه‌ها گفت‌و‌گو کردند.
«شهرام آدم نژاد»،معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، ریاست هیئت جمهوری اسلامی ایران را در این نشست بر عهده داشت.حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در تاریخ 28 سپتامبر (ششم مهرماه) به مناسبت روز استقلال ترکمنستان در پیامی به «قربان قلی بردی محمدف» رئیس جمهوری این کشور گفت: تاریخ روابط دو کشور همیشه بر پایه دوستی، همسایگی خوب و احترام متقابل بنا شده است. معتقدم که دوستی و همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف روز به روز توسعه می‌یابد.
ایران سومین شریک مهم تجارت خارجی ترکمنستان بوده و همکاری‌های دو کشور عمدتا روی بخش حمل و نقل و ترانزیت، ساخت جاده، تولید برق و گاز تمرکز یافته است.