ایران و روسیه ۶ سند همکاری امضا می‌کنند

نشست محدود هفدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه با حضور جواد اوجی، وزیر نفت ایران، و الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه، با هدف بررسی اقدام‌های انجام‌شده در زمینه‌های مختلف اقتصادی برگزار شد.
در این نشست، اقدام‌های انجام‌شده در صنایع نفت و گاز و همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های راه و مسکن، استاندارد، مناطق آزاد تجاری و... مطرح و بررسی شد.
اوجی در ابتدای این نشست با تأکید بر همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه نفت و گاز، گفت: با توجه به اهمیت همکاری دو کشور در صنعت نفت، مذاکراتی در این زمینه انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه ایران و روسیه در همه زمینه‌های اقتصادی امکان همکاری فعال دارند، تصریح کرد: در دیدار با محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری، مذاکراتی سازنده برای توسعه همکاری‌ها انجام شد. با توجه به این مذاکرات، امیدواریم همکاری‌ها بین دو کشور توسعه یابد.
 الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه، در این نشست با اشاره به ملاقات امروز خود با معاون اول رئیس‌جمهوری و پیگیری مسائل تجاری و اقتصادی دو کشور، گفت: در سفر دسامبر سال گذشته سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری به مسکو، رؤسای‌جمهوری دو کشور، انرژی را موضوع کلیدی همکاری‌های دوجانبه دانستند.