قهرمانان ورزش ؛ پیشتازان ایمان، امید و غرور ملی

رئیس‌جمهور قهرمانان را پیشتازان ایجاد امید و غرور ملی دانست و گفت: زیرساخت‌های لازم برای گسترش ورزش قهرمانی باید فراهم شود تا قهرمانان هیچ دغدغه‌ای جز میدان و قهرمان شدن نداشته باشند. ورزش همگانی و ورزش حرفه‌ای و ورزش بانوان بسیار اهمیت دارد و در کنار اینها باید به ورزش عشایری و روستایی توجه شود. سیدابراهیم رئیسی در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران ورزش کشور که صبح دیروز، سه‌شنبه، با حضور کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، قهرمانان و مدال‌آوران ورزش و روسای فدراسیون‌های ورزشی در سالن اجلاس سران برگزار شد، تصریح کرد: در ابتدای دولت به جمعی از قهرمانان ‌و پیشکسوتان و نام‌آوران عرض کردم، بنا دارم در وزارت ورزش به ورزش هم نگاه مدیریتی شود و هم کسانی در این کسوت باشند که ورزش را بشناسند و سابقه داشته باشند و بر این‌ وعده خود وفادار بودیم. خوشحالیم مدیران وزارت ورزش عمیقا با ورزش آشنایی دارند و ورزش را خوب‌ می‌شناسند و با مشکلات ورزش آشنا هستند و گام‌های مؤثری در جهت رفع این مشکلات برداشته‌اند. وعده مدیریت ورزشی با مدیر ورزشی را عملی کردیم.

بالاترین سکوی قهرمانی
رئیس‌جمهور فتوت، مردانگی، ارزش‌های دینی و الهی را نقطه تمایز ورزش کشور دانست و بیان کرد: این ویژگی‌ها زیبایی وصف‌ناپذیری به قهرمانی و حضور در میدان می‌دهد. احساس مسئولیت برای یک قهرمان و ورزشکار امر مهمی است؛ این همان روحیه بزرگان این عرصه است. بالاترین سکوی قهرمانی از آن کسی است که در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کرده و حاضر به به‌رسمیت شناختن این رژیم کودک‌کش نشده است؛ این بالاترین سکوی قهرمانی است.

هزینه کردن برای ورزش، سرمایه‌گذاری است
سید ابراهیم رئیسی تصریح کرد: افزایش اعتبارات برای ورزش مورد تأکید بنده است. از مدیران بخش‌های مختلف ورزشی می‌خواهم که به دقت بر هزینه‌کرد منابع برای ورزش نظارت کنند، چرا که هزینه کردن برای ورزش، سرمایه‌گذاری برای گسترش یک معروف و انجام یک وظیفه مهم ملی است.

 تجهیزات ورزشی از استانداردهای لازم برخوردار باشد
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه استعدادیابی و پرورش استعداد بسیار مهم است‌، یادآوری کرد: تولیدات ورزشی و یا اقتصاد ورزش هم باید در کنار ورزش مورد توجه باشد. اقتصاد ورزش باید در خدمت نیاز‌های ورزشی باشد. افرادی که در این میدان حضور دارند بدانند که تمام تولیدات کشور با استاندارد‌های لازم در خدمت ورزشکاران است. ورزشکار در شهرستان و مرکز استان و روستا باید احساس کند تجهیزاتی که در اختیارش است از استاندارد‌های لازم برخودار است و این تجهیزات‌می‌تواند به وی‌ کمک کند. نباید گذاشت این حرفه و این نیاز به میدان سوداگری سوق پیدا کند، زیرا از کیفیت آن کاسته خواهد شد. ارتقای کیفیت در همه‌جا مورد توجه است. رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از ورزشکاران کشور که در سال گذشته بیش از هزار مدال رنگارنگ و افتخارآمیز برای کشور کسب کردند، گفت: لازم است از همه مربیان و دست‌اندرکاران ورزشی که به ارتقای آمادگی ورزشکاران کمک می‌کنند نیز صمیمانه قدردانی کنم. همچنین تأکید می‌کنم که پیشکسوتان ورزشی هرگز نباید فراموش شوند، چرا که تجلیل و گرامیداشت آنها باعث امیدواری و افزایش انگیزه‌های ورزشکاران جوان ما خواهد شد.

باشگاه‌ها باید به‌دست ورزشکاران و پیشکسوتان و قهرمانان اداره شودرئیسی متذکر شد: باشگاه‌ها باید به‌دست خود ورزشکاران و پیشکسوتان و قهرمانان در سراسر کشور اداره شود. گسترش باشگاه‌ها به‌دست قهرمانان رقم خواهد خورد و دولت امکانات لازم را در این زمینه فراهم خواهد کرد و حمایت خواهیم کرد.

تمام زیرساخت‌ها باید برای ورزش قهرمانی فراهم شود
رئیس‌جمهور قهرمانان را پیشتازان ایجاد امید و غرور ملی دانست و گفت: حقیقتا قهرمانان بر سکوی قهرمانی و با به اهتزاز درآمدن پرچم پرافتخار ایران دل مردم را شاد می‌کنند و این شادی بسیار ارزشمند و قیمتی است. زیرساخت‌های لازم برای گسترش ورزش قهرمانی باید فراهم شود تا قهرمانان هیچ دغدغه‌ای جز میدان و قهرمان شدن نداشته باشند. ورزش همگانی و ورزش حرفه‌ای و ورزش بانوان بسیار اهمیت دارد و در کنار اینها باید به ورزش عشایری و روستایی توجه شود. عدالت در ورزش تحت هر شرایطی نکته بعدی مورد اشاره رئیس‌جمهور بود که در تشریح آن تصریح کرد: تلاش کردیم توزیع و تقسیم امکانات و ظرفیت‌های ورزشی براساس سند آمایش سرزمینی انجام شود تا برای مردم آرامش‌بخش باشد. این مسئله به‌عنوان بستری مناسب به شناسایی استعدادهای ورزشی در نقاط مختلف کشور توسط خود شما ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی کمک می‌کند و از سوی دیگر، باعث ارتقای امید جامعه و ارتقای عدالت در کشف و شکوفایی استعدادها خواهد شد.