مدیرعامل شرکت مس در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس :

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس برگزار شد. جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) برای بررسی و تصمیم‌گیری درباره افزایش سرمایه ۳۰ درصدی این شرکت چهارشنبه برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت ملی مس، دستور این جلسه شامل استماع گزارش هیات‌مدیره و اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت در خصوص افزایش سرمایه از محل سود انباشته به میزان ۳۰ درصد از مبلغ ۶۰ هزار میلیارد ریال به ۷۸ هزار میلیارد ریال و تصمیم‌گیری در خصوص این افزایش سرمایه بود.
مدیرعامل شرکت مس در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس گفت: شرکت مس در 9ماهه امسال علاوه بر ثبت رکوردهای تولیدی بی‌سابقه در حوزه کاتد و مس محتوی معدنی موفق به کاهش چشمگیر نرخ تمام‌شده مس محتوی معدنی شد.
مهندس محمدرضا بنی‌اسدی‌راد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس که با هدف افزایش سرمایه ۳۰ درصدی شرکت از محل سود انباشته عصر روزچهارشنبه در محل سازمان حج و زیارت تشکیل شد گفت: با بسترسازی انجام شده در شرکت مس و کمک همه دست‌اندرکاران و همچنین سهامداران، شرکت وضعیت خیلی خوبی دارد.
وی افزود: در ۹ ماهه امسال با تولید ۲۲۶هزارتن مس محتوی معدنی بالاترین تولید مس محتوی را نسبت به سال‌های گذشته داشتیم و امیدواریم در پایان سال به برنامه ۳۰۵ هزار تن مس محتوی دست یابیم.
از ابتدای امسال تا ۲۹ آذرماه موفق به تولید ۱۷۵ هزارتن کاتد شدیم که این رقم بیشترین تولید کاتد شرکت مس طی این بازه زمانی در طول تاریخ شرکت مس بوده است.
بنی‌اسدی‌راد افزود: در سه مجتمع شرکت مس(سرچشمه، شهربابک، سونگون) در ۹ ماهه امسال نسبت به سال‌های گذشته رکورد تولید کنسانتره داشتیم و موفق به تولید ۸۸۳ هزار تن کنسانتره شدیم.
مدیرعامل شرکت مس بابیان اینکه هدف‌گذاری برای کاهش نرخ تمام‌شده محصولات شرکت یکی از اهداف مهم ما در امسال بوده است اظهارکرد: در زمینه کاهش نرخ تمام‌شده کارگروهی تشکیل شده و بر پایه این تلاش‌ها هزینه تولید مس محتوی معدنی به ۲۱۳۳ دلار رسید که این نرخ در حد تولیدکنندگان بزرگ جهانی است و با توجه به افزایش تولید در شرکت مس کاهش نرخ تمام شده شتاب بیشتری هم گرفته است. همچنین کاهش نرخ تمام‌شده کاتد به ۳۱۷۴دلار بر تن رسیده است.وی با اشاره به تاثیر تحریم‌ها بر برنامه صادراتی شرکت مس گفت: در شرایط تحریم‌ها تیمی ساماندهی شده است تا برنامه صادرات امسال را پوشش دهد و به فروش ۱۲ هزار میلیارد تومانی در پایان سال دست یابیم.
وی اعلام کرد: خبر خوب برای سهامداران این است که تحقق این برنامه فروش ازطریق افزایش فروش خارجی است که در این راستا برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته است.
بنی‌اسدی‌راد در بخش دیگری از سخنانش به برنامه‌های محیط‌زیستی شرکت و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این زمینه اشاره و اظهارکرد: تا بهمن‌ماه کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه وارد مدار تولید می‌شود و با خاموش کردن دودکش‌ها بحث آلایندگی برای همیشه در شرکت مس تمام می‌شود و به یک صنعت سبز تبدیل می‌شویم.
وی تصریح کرد: پیشرفت کارخانه اسید به مدد تلاش شبانه‌روی پرسنل از پیشرفت حدود ۶۰درصدی به ۹۰درصد رسیده است.
سرمایه‌گذاری ۱۷۰۰ میلیارد تومان در ۹ ماهه امسال
مدیرعامل شرکت مس در ادامه به بحث افزایش سرمایه شرکت با هدف توسعه و افزایش تولید اشاره و اظهارکرد: ما محکوم به توسعه هستیم و ۱۷۰۰ میلیارد تومان در ۹ ماهه امسال در حوزه توسعه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و به پیشرفت خوبی در این زمینه رسیده‌ایم و چشم‌انداز ۴۰۰ هزار تن مس محتوی و ۴۰۰ هزار تن کاتد را محقق خواهیم کرد و تا ۱۴۰۱ به یکی از 10 کشور برتر جهان در تولید مس می‌رسیم.
وی تصریح کرد: بدون شک این امر با کمک و همراهی سهامداران محقق خواهد شد و در بحث سرمایه‌گذاری سهامداران باید کمک کنند تا ما به موقع بتوانیم سرمایه‌گذاری کنیم.بنی‌اسدی‌راد در بخش دیگری از سخنانش به موضوع اکتشافات به عنوان عامل امیدبخش برای توسعه پایدار شرکت مس اشاره کرد و گفت: در این زمینه با تغییر ساختاری که در سال اخیر داشتیم و با افزایش تیم‌های حفاری ان‌شاءالله تا پایان سال با کشف ذخایر جدید خبرهای خوبی برای کشور و سهامداران خواهیم داشت.
وی تصریح کرد: امیدواریم با این اقدامات سهم‌مان را در تولید ناخالص داخلی افزایش دهیم و هدف‌مان این است که سهم‌مان را در GDP به یک درصد برسانیم.