افشاگری دادستان لاهیجان درباره ویلای جنجالی و شکایت نماینده   

گروه اجتماعی- همیشه مسئولان همه را به قانون دعوت می کنند و البته پیش هم می آید که آستانه تحمل برخی در برابر قانون کم است. به نظر می رسد ماجرای افشاگری دادستان لاهیجان درباره ویلای یک نماینده مجلس و شکایت آن نماینده از دادستان چنین حکایتی دارد. دادستان لاهیجان در یکی از سخنرانی هایش در روزهای اخیر به تخریب مزارع و جنگل ها برای ویلا سازی انتقاد می کند و در بخشی از صحبت هایش  انگشت اتهام  را به سوی یک نماینده مجلس از استان های مرکزی می برد که   صاحب ویلایی در شمال است که به گفته دادستان، این گونه ویلاها درنتیجه تخریب مزارع چای ساخته شده است.
 این موضوع البته در توئیتر بازتاب زیادی داشت و برخی خبرنگاران نیز عکس هایی از ویلا منتشر کردند.   در همین زمینه انصاف نیوز نوشت: دو سایت محلی «لاهیجان» و «با مردم» در گیلان نوشته‌اند که پس از سخنرانی «انقلابی و شجاعانه» دادستان لاهیجان در حمایت از حقوق مردم گیلان و مقابله با زمین خواری غیربومیان، یکی از نمایندگان استان‌های مرکزی که در لاهیجان نیز ویلایی دارد، از دادستان لاهیجان شکایت کرده است.  این دو سایت با انتشار تصویر نامه‌  شکایت محسن کوهکن از رضا رحمانی، نوشته‌اند که آقای کوهکن «در شکایت خود بیان کرده که دادستان لاهیجان وی را جزو متخاصمین نظام دانسته است».
 دادستان لاهیجان چه گفت؟
دادستان لاهیجان با اظهار تأسف از این که آقازاده‌ها و سلبریتی‌ها وارد استان شده اند و زمین‌های گیلان را به بهانه‌های مختلف خریداری می‌کنند خطاب به مدیران استان بیان کرد: مدیران استان فقط جلسه تشکیل ندهید، جلسه‌ای که هیچ خروجی نداشته باشد، بی‌ثمر است و اگر این جلسه نیز بدون خروجی تمام شود دیگر نمی‌توان کاری کرد. رحمانی گفت: چرا باید عده‌ای باغ‌های چایمان را خریده و ویلا بسازند، مگر باغ ها و زمین کشاورزی ملک شخصی است؟
رحمانی با اذعان به گلایه رئیس‌کل دادگستری استان از وضعیت پیش‌آمده بیان کرد: ایراد کار از ماست، خانه‌ای میلیاردی که با تغییر غیرقانونی کاربری، مجوز آب و برق بگیرد و پروانه برای او صادر شود، برای خود حق ایجاد می‌کند، اگر این زمین‌ها از طرف ادارات مربوط پروانه نگیرند، چنین حقی برای خود قائل نمی‌شوند. وی با اظهار گلایه از مدیران دولتی مبنی بر بی‌توجهی و صدور پروانه برای ساخت ویلاهای غیرقانونی گفت: قوه قضاییه چگونه باید جلوی چنین ساختمان‌هایی را که با مجوز و پروانه در حال ساخت است، بگیرد؟