انتقاد روحانی از دوقطبی‌سازی‌های غیر واقعی

دوقطبی‌ها کاذب هستند
 روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به ایجاد برخی دو قطبی‌های نادرست در جامعه اشاره کرد و گفت: بعضی موارد شاهد دوقطبی‌هایی در کشور هستیم که واقعیت ندارد و ناصحیح و کاذب است، اینکه گفته می‌شود نفت را بفروشیم یا نفروشیم، کم بفروشیم یا زیاد بفروشیم، چرا درمورد مسأله به این روشنی باید بحث شود رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه حتماً باید نفت را تولید کنیم و حتماً باید بفروشیم و این حق ما است، گفت: اگر یک لحظه هم زودتر بتوانیم حق خود را پس بگیریم، درمورد آن تردید نمی‌کنم و برای تحقق آن همه تلاش خود را انجام می‌دهیم. وی ادامه داد: یا می‌گویند پول نفت را در بودجه خرج نکنیم، بله اینکه پول نفت را در بودجه جاری صرف نکنیم حرف درستی است اما پول حاصل از فروش نفت را باید برای توسعه زیرساخت‌های کشور هزینه کنیم و اگر برای توسعه بخش صنعت نفت و بودجه عمرانی و توسعه زیرساخت‌های کشور هزینه شود، اشکالی ندارد.
 یک روز هم حقوق کارمندان تأخیر نداشت
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه در این دولت تا امروز 61 هزار و 400 میلیارد تومان برای امور عمرانی پرداخت شده و نسبت به سال گذشته 70 درصد رشد داشته‌ایم، گفت: این یک افتخار بزرگ برای دولت است و آیا دولت بهتر از این باید مدیریت خود را نشان دهد؟ روحانی با اشاره به اینکه در شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور، یک روز پرداخت حقوق هیچ کارمندی با تأخیر مواجه نشده است، گفت: آن روزها که پول نفت داشتیم حقوق کارمندان گاهی از 5 تا 10 روز به تأخیر می‌افتاد. رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه نباید درمورد فروش نفت و صرف درآمد آن در بخش توسعه کشور و حمایت از اقشار ضعیف تردیدی داشته باشیم، گفت: این موضوع دیگر نگاه دوقطبی ندارد.

درآمد کشور از نانوتکنولوژی در 7 سال، 7 برابر شده
رئیس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع فناوری نانو و پیشرفت‌های حاصل شده در این حوزه در کشور اشاره کرد و گفت: فناوری نانو و‌ های‌تک‌ها، کشور را متحول می‌کند، نفت را باید بفروشیم و برای توسعه این تکنولوژی‌ها هزینه کنیم. وی با بیان اینکه درآمد کشور از نانوتکنولوژی در 7 سال گذشته، 7 برابر شده است، گفت: اگر تحریم نبود و روند موفقیت در این حوزه طبیعی طی می‌شد در سال 1400 می‌توانستیم یک میلیارد دلار محصولات نانوتکنولوژی صادر کنیم. رئیس‌جمهوری با بیان اینکه بیاییم پول نفت را در زیرساخت‌های کشاورزی، بیوتکنولوژی، آی‌سی‌تی، هوافضا و تکنولوژی‌های نو هزینه و در کشور تحول ایجاد کنیم، گفت: بله این غلط است که با پول نفت حقوق کارمند را پرداخت کنیم و این پول باید برای توسعه کشور در زیرساخت‌ها هزینه شود. روحانی با اشاره به اینکه نه تنها 2میلیون و 300 هزار بشکه بلکه باید تلاش کنیم بیشتر از این مقدار نفت بفروشیم، گفت: ما باید با فروش بیشتر نفت خود به امریکا، صهیونیست‌ها و کسانی که نمی‌خواهند موفقیت ما را ببینند، تودهنی و سیلی بزنیم.
توقع ما از مجلس تشویق دولت است
رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه توقع ما از مجلس تشویق دولت است، گفت: نزدیک به نیمی از سال دیگر را این دولت هست و به مردم نشان می‌دهیم که می‌توانیم نفت را تولید و صادر کنیم. روحانی در ادامه موضوع واکسن کرونا را مورد اشاره قرار داد و گفت: این چه حرفی است که گفته می‌شود واکسن را فقط در داخل تولید کنیم یا اینکه فقط آن را وارد کنیم، مانند این است که در زمان جنگ می‌گفتند اسلحه فقط در داخل تولید شود یا اینکه فقط از خارج بخریم، ما آن زمان هم هر دو کار را کردیم، هم در داخل ساختیم و هم از خارج وارد کردیم، درمورد واکسن هم هر دو کار را انجام می‌دهیم. رئیس‌جمهوری با بیان اینکه طرح اینگونه مباحث درست نیست، گفت: تلاش برای ساخت واکسن داخلی تا رسیدن به نتیجه مطمئن ادامه دارد و اگر واکسن خارجی آماده است و می‌توانیم خرید و به مردم تزریق کنیم، تردید نخواهیم کرد و معیار ما هم در این مسیر وزارت بهداشت و نظر متخصصین است.