امنیت تنگه هرمز را کشور‌های منطقه تأمین می‌کنند

تأمین امنیت تنگه راهبردی هرمز با کشور‌های منطقه است و حضور بیگانگان فقط برای ایجاد تفرقه بین ملت‌های مسلمان است.
به گزارش مهر، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار سرتیپ ستاد حامد بن عبدالله بن احمد البلوشی، معاون عملیات ستاد کل ارتش عمان با تأکید بر اینکه تأمین امنیت تنگه راهبردی هرمز با کشور‌های منطقه است و حضور بیگانگان فقط برای ایجاد تفرقه بین ملت‌های مسلمان است، افزود: «دلایل حضور بیگانگان ایجاد درگیری، تفرقه، فروش سلاح و غارت منابع این مناطق مهم از جهان است. همیشه به دنبال وحدت و همگرایی بین ملت‌های مسلمان بوده‌ایم و از دیرباز با برادرانمان در کشور دوست و برادر سلطنت عمان نیز روابط بسیار خوبی داشته‌ایم و در جنگ هشت ساله تحمیلی هم در مقابل رژیم بعث، این کشور از ایران حمایت و کمک‌های خوبی کرد».
فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به جنایات رژیم سفاک و کودک‌کش صهیونیستی در هفته‌های اخیر خاطرنشان کرد: از کشور دوست و برادر سلطنت عمان به‌دلیل مواضع خوبشان در مقابل رژیم منحوس و کودک‌کش صهیونیستی برای کشتار وحشیانه کودکان و زنان غزه مظلوم تشکر می‌کنم. پشتیبانی و حمایت از تمام ملت‌های مسلمان را امری واجب و ضروری می‌دانیم و هیچ فرقی بین شیعه و برادران اهل سنت نمی‌گذاریم. تنگسیری با اشاره به تولید تجهیزات جنگ‌افزار‌های بومی گفت: جوانان ما در نیروی دریایی سپاه، طراحی و تولید شناور‌هایی را انجام داده‌اند که در دنیا بی‌نظیر است و در موضوع موشکی، پهپادی و زیرسطحی نیز دستاورد‌های زیادی داشته‌ایم که دشمنان فقط از بخشی از آن مطلع هستند.
سرتیپ ستاد حامد بن عبدالله بن احمد البلوشی، معاون عملیات ستاد کل ارتش عمانی نیز با قدردانی از میهمان‌نوازی نیروی دریایی سپاه، گفت: در تعاملات و ایجاد امنیت در کنار و همراه شما هستیم و معتقدیم که ما ملت‌های مسلمان باید در تولید امنیت و پیشرفت در کنار هم باشیم.
ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی کشور سلطنت عمان با هدف گسترش روابط دوستانه و تعاملات آموزشی بین نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران و کشور سلطنت عمان، اجرای مصوبات کمیته دوستی مشترک نظامی دو کشور و همچنین شرکت در رزمایش امداد و نجات نیرو‌های دریایی ایران و عمان، هفتم آذرماه همزمان با سالروز نیروی دریایی راهبردی ارتش وارد اسکله منطقه یکم نیروی دریایی امامت بندرعباس شد.
سایر اخبار این روزنامه
امنیت تنگه هرمز را کشور‌های منطقه تأمین می‌کنند امریکازدایی در امتداد انتقام سخت دولت چگونه از واردات ۲/۶ میلیارد دلاری بنزین  در بودجه ۱۴۰۳ خلاص شود صهیونیست‌ها دیگر رنگ آرامش نخواهند دید هرچه غیر از آهنگران انتخاب کردم غلط اندر غلط بود مصی را فقط پشت در‌های بسته می‌پذیرند اذعان کواکبیان به تأثیر عملکرد روحانی در کاهش مشارکت کیسینجر نزاع امریکا با ایران را  رقابتی بر سر ماهیت نظم جهانی می‌دانست سوء‌استفاده‌های انسان‌دوستانه و قانونی از تغییر سن! رئیسی با قطار پیشرفت  به پرند رفت حجاب زنان در بستر تاریخ  مرگ غم انگیز نوزاد را رقم زد شروع دوباره جنگ با چراغ سبز امریکا گروسی: بعد از ۷ اکتبر برجام بی‌فایده شده است جشن خودکفایی تولید کاغذ کتاب‌های درسی پایه‌گذار جنگ غزه مرد فرهنگ بسیجی، باید‌ها و نباید‌ها فرهنگ مقاومت جغرافیای جهان اسلام را متحول کرد روایت کاریکاتوری وقایع واپسین برگ از دفتر حیات «مقام امنیتی»