فرهنگ مقاومت جغرافیای جهان اسلام را متحول کرد

جوان آنلاین: باید کشور‌های غربی پاسخ دهند چرا علیه ملت ایران جنگ اقتصادی به راه انداختند و این مباحث قابل تعقیب است و نباید از تعقیب متجاوزان دست برداریم و این در سایه فرهنگ ایثار دست‌یافتنی است.
به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی صبح پنج‌شنبه در آیین اجلاسیه شهدای زن اهل سنت کشور که به میزبانی بندر ترکمن برگزار شد، اظهار کرد: امروز چشم جهانیان به غزه دوخته شده است و شاهد جنایت‌ها و وحشی‌گری‌های رژیم‌صهیونیستی و پشتیبانی‌های گسترده جهان‌خواران عالم به‌ویژه امریکای بزرگ از این رژیم اشغالگر صهیونیستی هستیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: یکی از مفاهیم بلند و ارزشمندی که ملت بزرگ ایران در انقلاب اسلامی به دنیا عرضه کرد، مفهومی به عنوان مقاومت است، مقاومت و پایداری درسی بود که ملت بزرگ ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به آن تمسک جست و بر اساس آن راهبردی که از امام راحل و عظیم‌الشأن دریافت کرده بود و در راستای پیروی از رهنمود‌های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب راست‌قامت ایستاد.
مفهوم مقاومت ریشه در انقلاب اسلامی ایران دارد


سلیمانی بیان کرد: گفتمانی که ملت ایران در انقلاب اسلامی آغاز کرد، باعث شد نخستین پیروزی را در بهمن سال۵۷ کسب و نظام جمهوری اسلامی در یک سرزمین راهبردی و تأثیرگذار استقرار پیدا کند و باید برای استمرار آن با راهبرد مقاومت آن را ادامه داد و بر استمرار آن تأکید کرد.
وی افزود: ملت بزرگ ایران در این زمینه در خور تحسین است، صحبت از تقدیم ۷ هزار شهیده زن در سطح کشور برای اهداف انقلاب اسلامی می‌کنیم و فداکاری‌های ۹۲۰شهیده اهل‌سنت در میان خیل عظیم شهیدان سطح کشور حقیقتاً قابل‌ستایش و ستودنی است و این به مفهوم مقاومت و پایداری است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: در غزه مظلوم و مقتدر چندین هزار کودک و مادر به شهادت رسیده‌اند و اصلی‌ترین مقاومت را زنان غزه باعث شده‌اند چراکه این مادران هستند که از ناحیه شهادت کودکان و فرزندان بیشترین آسیب و فشار را می‌بینند. وی گفت: امروز فرهنگ مقاومت در سطح جهان اسلام منتشر شده است و جغرافیای جهان اسلام پس از پیروزی انقلاب اسلامی دچار تحول شد. در راستای ترویج فرهنگ مقاومت بیداری در سطح دنیا اتفاق افتاده و در میدان حمایت از مردم مظلوم غزه و مردم تحت اشغال فلسطین حاضر شدند و در برابر وحشی‌گری و کشتار و تجاوز علیه رژیم‌صهیونیستی برخاستند و بزرگ‌ترین اجتماعات را شکل دادند.
میدان حمایت از فلسطین جهانی شده است رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تظاهرات لندن، واشینگتن و نیویورک ابراز داشت: این اجتماعات به صورت مستمر ادامه دارد و این حضور را نباید ساده تلقی کنیم، حضور مردم دنیا در صحنه‌های دفاع از غزه و فلسطین یک تحول بزرگ در تاریخ بشریت به شمار می‌رود که این تحول را ملت ایران در سال۵۷ آغاز کرده است.
سردار سلیمانی بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی از ایران به عنوان ایران قوی یاد کرده و ایران قوی در متن انتقال این قدرت قرار دارد و شبیخون فرهنگی غرب به برکت فرهنگ مقاومت و پایداری ایران نتوانست به موفقیت دست پیدا کند و دنیا به سمت فرهنگ مقاومت که به دنبال صلح و آزادی است، سوق پیدا کردند و انقلاب اسلامی آغازگر آن بوده است.
وی افزود: دشمن همواره در انقلاب اسلامی به دنبال آن بود که بین شیعه و سنی تفرقه ایجاد کند، ولی هیچ‌گاه نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند. رئیس سازمان بسیج مستضعفین ابراز داشت: وقتی می‌بینید نیمی از دانشجویان کشور ما را زنان تشکیل می‌دهند، این مفهوم زیادی دارد و این اتفاق یک باره رقم نخورده و همین‌طور که کشور ما روبه‌جلو پیش می‌رفته، توانسته‌ایم یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌ها در حوزه تولید دانش باشیم و نقش زنان در این امر بسیار تأثیرگذار است.
سلیمانی با اشاره به اتفاقات بزرگ در عرصه تولید علم و دانش ابراز کرد: بنیان این اتفاق بزرگ و این مسیر تعالی‌بخش را شهدا به‌ویژه زنان شهید ایران اسلامی رقم زدند. وی اظهار داشت: نظام سلطه به دنبال تصرف کشور‌های اسلامی است و با جعل یک کشور به دنبال این مهم بود. آن‌ها نمی‌توانند یک ملت بسازند چراکه ملت ویژگی‌هایی دارد که با جعل نمی‌توان به آن رسید.
سردار سلیمانی تأکید کرد: باید کشور‌های غربی پاسخ دهند چرا علیه ملت ایران جنگ اقتصادی به راه انداختند و این مباحث قابل تعقیب است و نباید از تعقیب متجاوزان دست برداریم و این در سایه فرهنگ ایثار دست‌یافتنی است.
سایر اخبار این روزنامه
امنیت تنگه هرمز را کشور‌های منطقه تأمین می‌کنند امریکازدایی در امتداد انتقام سخت دولت چگونه از واردات ۲/۶ میلیارد دلاری بنزین  در بودجه ۱۴۰۳ خلاص شود صهیونیست‌ها دیگر رنگ آرامش نخواهند دید هرچه غیر از آهنگران انتخاب کردم غلط اندر غلط بود مصی را فقط پشت در‌های بسته می‌پذیرند اذعان کواکبیان به تأثیر عملکرد روحانی در کاهش مشارکت کیسینجر نزاع امریکا با ایران را  رقابتی بر سر ماهیت نظم جهانی می‌دانست سوء‌استفاده‌های انسان‌دوستانه و قانونی از تغییر سن! رئیسی با قطار پیشرفت  به پرند رفت حجاب زنان در بستر تاریخ  مرگ غم انگیز نوزاد را رقم زد شروع دوباره جنگ با چراغ سبز امریکا گروسی: بعد از ۷ اکتبر برجام بی‌فایده شده است جشن خودکفایی تولید کاغذ کتاب‌های درسی پایه‌گذار جنگ غزه مرد فرهنگ بسیجی، باید‌ها و نباید‌ها فرهنگ مقاومت جغرافیای جهان اسلام را متحول کرد روایت کاریکاتوری وقایع واپسین برگ از دفتر حیات «مقام امنیتی»