معروف ترین کتابخانه های جهان چقدر بازدید کننده دارند؟

گروه ادب و هنر- اگر عاشق کتاب و کتاب خوانی باشید، نشستن در کتابخانه و در دست گرفتن کتاب برایتان لذت بخش ترین کار دنیا می شود. اصلا کتابخانه، جادویی ترین مکان در دنیاست. کجای دنیا دیده اید برای هیچ به شما چیزی بدهند؟ اما در کتابخانه بدون هیچ هزینه ای، می توانید کتابی را به امانت بگیرید و با مطالعه آن به آرامش، دانایی و اندیشه ای متعالی تر دست یابید. اساسا کتابخانه ها باید بسیار معروف تر از آن چه هستند، باشند. البته برخی از آن ها همین حالا هم بسیار معروف اند و اعضا و بازدیدکنندگان زیادی دارند. امروز سعی کرده ایم به نقل از «لیت هاب» پربازدیدترین کتابخانه ها را به شما معرفی کنیم. به این امید که کتابخانه های کشور ما نیز از پر بازدیدکننده ترین مکان ها شوند.
 
کتابخانه عمومی نیویورک
نیویورک - آمریکا
18 میلیون بازدیدکننده در سال

در گزارش سالانه کتابخانه عمومی نیویورک آمده که در سال 2016،این کتابخانه در 92 شعبه خود 18 میلیون بازدیدکننده داشته و 23 میلیون کتاب از آن به امانت گرفته شده است. کتابخانه عمومی نیویورک دومین کتابخانه بزرگ آمریکا و چهارمین کتابخانه بزرگ در جهان است.


 
 
 
 
کتابخانه عمومی بروکلین
نیویورک- آمریکا
8.1 میلیون بازدیدکننده در سال

بر اساس آمار جدید منتشر شده، کتابخانه عمومی بروکلین در سال 2017 بیش از 8.1 میلیون بازدیدکننده در 59 شعبه خود داشته است.
 
 
 
 
 
کتابخانه ملی چین
پکن-چین
5.6 میلیون بازدیدکننده در سال

کتابخانه ملی چین با بیش از 35 میلیون کتاب، بزرگ ترین کتابخانه در قاره آسیاست.
 
 
 
 
 
 
کتابخانه بریتانیا
لندن- انگلستان
1.5 میلیون بازدیدکننده در سال

کتابخانه بریتانیا با داشتن بیش از 150 میلیون کتاب که بسیاری از آن ها منحصربه فرد است، با کتابخانه کنگره در رقابت است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کتابخانه کنگره
واشینگتن دی.سی- آمریکا
1.9 میلیون بازدیدکننده در سال

کتابخانه کنگره نه تنها قدیمی ترین موسسه فرهنگی فدرال در ایالات متحده است (در سال 1800 تاسیس شد) بلکه بزرگ ترین کتابخانه در این کشور و ازجمله بزرگ ترین کتابخانه های دنیاست.
 
 
 
 
کتابخانه رویال دانمارک
کپنهاگ- دانمارک
1.44 میلیون بازدیدکننده در سال

اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان این کتابخانه کمی قدیمی و متعلق به سال 2014 است؛ زمانی که 1.44 میلیون نفر از کتابخانه رویال در کپنهاگ بازدید کردند. اما در ژانویه 2017 کتابخانه دانشگاه دانمارک با کتابخانه رویال ادغام و به کتابخانه رویال دانمارک تبدیل شد.
 
 
 
 
کتابخانه ایالتی ویکتوریا
ملبورن-استرالیا
2 میلیون بازدیدکننده در سال

بر  اساس گزارش سال مالی 2017-2016کتابخانه ایالتی ویکتوریا دو میلیون و 71 هزار بازدیدکننده داشت، که همین موضوع این کتابخانه را به شلوغ ترین کتابخانه استرالیا تبدیل کرد. همچنین این کتابخانه چهار میلیون و 241 هزار بازدید کننده آنلاین داشته است.