بلیط هواپیما

وزیر ارتباطات: کمیته ضد فیلتر در دولت تشکیل شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برخی مواقع بجای ایجاد مانع برای فعالیت‌های غیر مجاز، فعالیت‌های مجاز دستخوش فیلتر می‌شوند که برای رفع مشکلات اینچنینی کمیته ضد فیلتر در دولت تشکیل شد.
محمد جواد آذری جهرمی دیروز در هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک افزود: کمیته ضد فیلتر با هدف رفع موانع فعالیت فین تک‌ها (فناوری‌های ارائه خدمات مالی) تشکیل شده است. اکنون روند فیلتر شدن فین تک‌ها کند شده است.
وی از راه‌اندازی سامانه «شاهکار» خبر داد و گفت: این سامانه برای احراز هویت افراد در فضای مجازی است و اکنون در اختیار بانک مرکزی قرار دارد.
وزیر ارتباطات خاطرنشان ساخت: با استفاده از این سامانه، فعالیت‌های بانکی با اطمینان بیشتری انجام خواهد شد.سامانه شاهکار می‌تواند به بهتر شدن فعالیت فین تک‌ها کمک کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از روند رو به گسترش فعالیت فین تک‌ها در یکسال گذشته خبر داد و افزود: اکنون آنها درحال گرفتن سهم بیشتری از بازار هستند.
آذری جهرمی به چالش نظام بانکداری در بخش فناوری بلاک چین اشاره کرد و ادامه داد: کشورهای اروپایی در مواجهه با این چالش، تکلیف خود را مشخص کرده و استفاده از فناوری زنجیره بلوکی(بلاک چین) را به عنوان «سند» پذیرفته‌اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برخورد فعالانه بانک مرکزی کشورمان با این پدیده، گفت: روشن کردن برخی مسائل، سرآغاز خوبی برای تعامل با فناوری بلاک چین به شمار می‌رود.
آذری جهرمی از مطرح شدن بحث فناوری زنجیره بلوکی در کمیسیون فرعی کمیسیون اقتصادی دولت خبرداد و افزود: قرار است نتیجه این نشست‌ها پس از تایید نهایی برای اتخاذ تصمیم به هیات دولت برود.
وی همچین از تشکیل کمیته‌ای مشترک با بانک مرکزی برای تصمیم‌گیری درباره خدمات ارتباطی و بانکی خبر داد و گفت: قرار است این کمیته، مقررات لازم را در هر دو بخش تدوین کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به برنامه آزادسازی داده‌ها توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: این آزاد سازی توسط سازمان فضایی ایران با انتشار تصاویر ماهواره‌ای از 40 سال پیش تاکنون آغاز شده و نتایج امید بخشی به همراه داشته است.
وی از ملزم شدن همه دستگاه برای اتصال به دولت الکترونیک خبر داد و افزود: تلاش می‌شود در قالب دولت الکترونیک بقیه داده‌ها نیز به‌زودی آزاد سازی شوند تا کسب و کارهای نوین با استفاده از این داده‌ها بتوانند توسعه بیشتری پیدا کنند.
سایر اخبار این روزنامه
تقی زاده: عیدی بازنشستگان کشوری به همراه حقوق بهمن پرداخت می‌شود گفتگوی اختصاصی روزنامه جمهوری اسلامی با ابوالقاسم سرحدی‌زاده به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استمرار انقلاب، نیازمند همدلی و همبستگی است به بهانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تحولات چشمگیر در عرصه‌های عمرانی، اقتصادی و فرهنگی استان ایلام طی 4 دهه انقلاب اسلامی موافقتنامه همکاری‌های اقتصادی راهبردی بلند مدت ایران و سوریه امضاء شد امضاء 11 سند همکاری میان ایران و سوریه؛ وزیر اطلاعات: برخی اینگونه القا می کنند که تحریم ها اثر زیادی نداشته است عراقچی: اس پی وی ظرف یکی دو روز آینده اعلام می‌شود 14سازمان بین المللی: مردم یمن را از بزرگ‌ترین بحران انسانی جهان نجات دهیم مورخ یهودی: اسرائیل درنهایت فرو می‌پاشد ماهاتیر محمد: اسرائیل جنایتکار است لاوروف: روسیه هر کاری در حمایت از مادورو خواهد کرد وزیر ارتباطات: کمیته ضد فیلتر در دولت تشکیل شد ضرورت برخورد با ناخالصی‌ها متهمان بانک سرمایه بازداشت شدند وزیر ارتباطات: کمیته ضد فیلتر در دولت تشکیل شد آسوشیتدپرس پیش‌بینی کرد برگزاری نشست اتحادیه اروپا در رومانی با محوریت سازوکارویژه مالی با ایران ایران تایید حکم حبس ابد شیخ علی سلمان را محکوم کرد با ارسال پیامی صورت گرفت؛ قدردانی رئیس‌جمهور از دغدغه زیست محیطی کودکان شهرستان بندر ترکمن
بلیط هواپیما