پیرامون: قدردان حمایت‌های مردم کشورمان هستیم

  [ شهروند ]  پس از پایان جام‌ملت‌های آسیا و اتمام کار ملی‌پوشان کشورمان در این مسابقات، این‌بار نوبت ساحلی‌بازان ایران بود که خود را در آوردگاه جام‌جهانی محک بزنند. تیم‌ملی فوتبال ساحلی ایران که دو دوره در رقابت‌های جام‌جهانی غیبت داشت و در آخرین دوره‌ای که حضور داشت، موفق شد عنوان سوم این رقابت‌ها را به دست بیاورد، این‌بار در کشور امارات با رقیبان خود صف‌آرایی کرد و در مرحله گروهی این مسابقات با صدرنشینی عملکرد بسیار خوبی از خود برجای گذاشت.

16 تیم از سراسر جهان در دوازدهمین دوره رقابت‌‌های جام‌جهانی فوتبال ساحلی گرد هم آمدند و تیم‌های امارات، عمان، ژاپن و ایران نمایندگان قاره آسیا در این مسابقات هستند. تیم‌ملی در گروه B این مسابقات با تیم‌های اسپانیا، آرژانتین و تاهیتی همگروه بود؛ گروهی که همه از آن به عنوان گروه مرگ یاد کردند و معتقد بودند که ایران در این گروه کار آسانی نخواهد داشت.
تیم‌ملی فوتبال ساحلی کشورمان در بازی اول خود به مصاف تیم قدرتمند اسپانیا رفت. تیم‌ملی ایران در این مسابقه در ثانیه 3 مسابقه گل اول را دریافت کرد تا شروع خوبی در جام نداشته باشد، اسپانیایی‌ها گل دوم را توسط چیکی به ثمر رساندند و دقایقی بعد آردیل زننده گل اول مجدد برای این تیم گلزنی کرد تا بازی 3 بر صفر به سود اسپانیایی‌ها پیش برود. تیم‌ملی در ادامه فاصله را به حداقل رساند، اما اسپانیایی‌ها دو گل دیگر به ثمر رساندند و پیش افتادند. ایران با وجود پیشتازی اسپانیا، از پا نیفتاد و با 3 گل متوالی محمدعلی مختاری کار به تساوی کشیده شد و این تیم‌ملی بود که توانست گل ششم بازی را به ثمر برساند و اگر 3 ثانیه بیشتر دوام می‌آورد، می‌توانست در وقت‌های قانونی بازی را با پیروزی به اتمام برساند، اما این مسابقه با گل تساوی‌بخش اسپانیا به ضربات پنالتی رفت و تیم‌ملی در یک بازی فوق‌العاده و سخت موفق شد اسپانیا را شکست دهد.
ملی‌پوشان ساحلی کشورمان پس از عملکرد بسیار خوبی که مقابل اسپانیا داشتند، به مصاف آرژانتین رفتند و مقابل این تیم هم سربلند از زمین بیرون آمدند و با نتیجه 6 بر 3 حریف خود را شکست دادند و حتی اجازه پیشتازی را به رقیب آرژانتینی خود ندادند. با این پیروزی،‌ خیال شاگردان علی نادری بابت صعود به دور بعدی مسابقات راحت شد و تیم‌ملی در آخرین بازی به مصاف تیم تاهیتی رفت.
ایران در ابتدای این بازی در ابتدا 2 گل عقب افتاده بود، اما با درخشش دروازه‌بانان تیم‌ملی شرایط به نفع ملی‌پوشان تغییر پیدا کرد. پس از گذشت 2 وقت از بازی،‌ نوبت درخشش دروازه‌بان دوم ایران یعنی امیر میرجلیلی در وقت سوم بازی بود که بدرخشد و با یک ضربه زیبا و دیدنی گلزنی کند و گل دوم ایران را وارد دروازه تاهیتی کند. در ادامه باز هم درخشش دروازه‌بانان تیم‌ملی ادامه داشت و حمید بهزادپور گل دوم خود و گل سوم ایران را به ثمر رساند. تیم‌ملی با 2 گل دیگر، تعداد گل‌های خود را مقابل حریف به عدد پنج رساند و تاهیتی نیز یکی از‌ گل‌های خود را جبران کرد تا این بازی با نتیجه 5 بر 3 به پایان برسد.سعید پیرامون،‌ ملی‌پوش تیم‌ملی فوتبال ساحلی ایران، در گفت‌وگویی که با ما داشت درخصوص عملکرد ملی‌پوشان ساحلی کشورمان در مرحله گروهی رقابت‌های جام‌جهانی صحبت‌های مختلفی به میان آورد. او همچنین درخصوص تقابل تیمش با تیم‌ملی امارات در مرحله یک‌چهارم نهایی این مسابقات صحبت کرد و تاکید داشت که نباید این تیم را دست‌کم گرفت.
صحبت‌های «شهروند» را با سعید پیرامون می‌خوانید:
به عنوان صدرنشین گروه صعود کردید، نظرت چیست؟
خدا رو شکر می‌کنم که موفق شدیم در سه بازی پی‌درپی پیروز میدان باشیم. از گروه خیلی سختی به عنوان صدرنشین صعود کردیم و این در شرایطی بود که از 12 بازیکنی که داریم، 6 نفر اولین تجربه جام‌جهانی را پشت‌سر می‌گذارند. اما به طور کلی، کار ما در این جام تازه شروع شده است. اولین فینال را در دور بعدی با میزبان خواهیم داشت و باید بتوانیم امارات را از پیش‌رو برداریم. تیم یک‌دلی داریم که باتجربه‌ها به جوانان کمک می‌کنند و فکر می‌کنم همین موضوع بتواند باعث موفقیت تیم‌مان شود.

رقابت با ابرقدرت‌های جهان آن هم در فاصله زمانی کم، سخت نیست؟
قطعا زمان کافی برای ریکاوری نداریم که باعث شده کار ما سخت شود، اما ناگفته نماند که ما هم از برترین تیم‌های جهان هستیم. تیم پزشکی و کادرفنی در تلاش هستند که از نظر بدنی در شرایط خوبی باشیم.

برای مصاف با امارات آماده هستید؟
قطعا امارات از شرایط میز‌بانی‌اش نهایت بهره را خواهد برد. آنها با تمام قدرت جلوی ما ظاهر می‌شوند و قبلا هم چند بار به مصاف هم رفته‌ایم. در مسابقات قبلی بیشتر تیم ما برنده بوده است، اما این امر باعث نمی‌شود که این تیم را دست‌کم بگیریم. شرایط جام‌جهانی با تمام تورنمنت‌های دیگر متفاوت است و همه تیم‌ها قدرتمند هستند، اصلا نمی‌شود هیچ تیمی را ضعیف دانست.

فکر می‌کنی که شانس قهرمانی داشته باشیم؟
غیر از قهرمانی هدف دیگری نداریم. تمام توان‌مان را برای رسیدن به این هدف به کار خواهیم گرفت. بازی به بازی جلو می‌رویم و از اول هم برنامه‌مان همین بود. برای مثال تاهیتی یکی از برترین تیم‌های جهان است، با وجود اینکه از این تیم عقب افتادیم، اما کم نیاوردیم و با یک‌دلی توانستیم به مسابقه برگردیم و درنهایت این تیم را شکست دهیم.

و در آخر صحبتت با مردم.
به آنها می‌گویم که قدردان حمایت‌شان هستیم. مردم شریف ایران، تمام تلاش ما سربلندی و خوشحالی شماست. تا این لحظه حامی ما بودید و درخواست دارم کماکان حامی ما باشید. دست تک‌تک شما را می‌بوسم که یکی از ارکان اصلی موفقیت ما هستید. می‌خواهیم با کسب موفقیت، قدرت فوتبال ساحلی ایران را در جهان نشان دهیم و دل مردم عزیز و دوست‌داشتنی کشورمان را شاد کنیم.